Majoneza

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Majoneza

OdgovorNapisal/-a BoGo » 01 nov 2003, 00:14

Rabimo 2 rumenjaka, 1/4 do 1/2 litra olja, sol, beli poper, žličko gorčice ter limonin sok ali kis, vino.
V skledo damo rumenjaka, sol, gorčico in žličko olja. Z metlico (ne mešalnikom, ker skup skoči) mešamo in po preteku 5 minut se zgosti. Med mešanjem, še zlasti v začetku počasi prilivamo olje. Ko se majoneza zgosti, jo razredčimo z limoninim sokom ali kisom in malo vina. Okus ji še izboljšamo z malo smetane in poprom.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 10 maj 2004, 10:40

Mogoče majhen nasvet za 1-minutno majonezo :lol:

Priprava s paličnim mešalnikom:
-uporabim cela jajca - kar pomeni beljake in rumenjake
-vse sestavine zmečem v visoko posodo - jaz uporabljam kar tisto ki pride zraven paličnega mešalnika
- nalijem olje (ker je lažje od vsega ostalega bo pač na vrhu)
- postavim palični mešalnik do dna
- vključim na največjo hitrost in počasi dvigujem - spodaj se najprej zmiksa, potem pa ker ima palični majhne nožke bo vedno imel ravno prav olja za stepat - majoneza se začne delati od spodaj navzgor. Paziti moramo samo, da palični dvigujemo. :wink:

Za tako pripraviti majonezo rabimo manj kot minuto časa!
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a anka » 10 maj 2004, 12:54

Ojla!
Sama to pripravljam kar v multipraktiku.
Eno jajce, malo gorčice, med mešanjem počasi dolivam olje, do željene gostote, dodam kis (če se mi ga vlije preveč in je majoneza preredka spet dodam olje) in ostale začimbe, ki pašejo v to, odvisno zakaj jo pripravljaš
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija


Vrni se na Recepti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron