"Zdravstveni dom za rastline"

Vsi pripomočki, potrebni za pravilno in uspešno vzgojo sobnih rastlin(Lončki, zemlja, pesek, podstavki, ...).

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

"Zdravstveni dom za rastline"

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 31 okt 2003, 18:00

Ojla,

razmišlajla sem: Zakaj pri nas ni nikogar, ki bi mu lahko bolno rastlino odnesel na "zdravniški pregled" in bi ti tam postavili diagnozo?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 31 okt 2003, 19:04

Zanimivo vprašanje. Misliš da kje drugod obstaja kakšna takšna institucija? Po mojem se ne bi izplačala, ker ni toliko ljubiteljev rastlin. Verjetno mnogi kar, ko jim rastlina pogine, kupijo novo. Najbližje tem institucijam pa so razni domači strokovnjaki in tu pa tam kaka vrtnarija.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 31 okt 2003, 22:27

Ojla,

se strinjam, res še nisem zasledila, da bi kje to bilo. :roll:
Samo rastlino, ki je velika in stara, je najbrž težko zavreč, sploh če je kaka posebna sorta.
Mogoče je ravno bistvo v tem, da so rastline "narejena" za kratko obdobje, da cvetličarjem in vrtnarjem posel cveti. :!:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 31 okt 2003, 23:56

Ja, tu se popolnoma strinjam s tabo glede kratkega življenja in posla. Za mnoge rastline je pravcati šok, ko preidejo iz udobja rastlinjaka in vseh umetnih pogojev v navadno kuhinjo ali dnevno sobo. S šoto tudi pretiravajo, saj imam občutek, da se grejo kar hidroponiko. Zato pa mi tudi najlepše uspeva madagaskarska palma, katero sem kupil na robu preživetja, saj je dejansko presaditev in selitev iz enega ubogega kota pod polico na svetlo okensko polico pravcati balzam. Dejansko je že to neke vrste bilo zdravljenje rastline 8)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 01 nov 2003, 00:36

Ojla,

ja, saj rastlinjaki definitivno nudijo čisto nenormalne pogoje rastlinam, ki so namenjene za v dnevne sobe in kuhinje. Proizvajalci pa mislijo samo na lepoto rastline do prodaje, kdaj bo doma na polici propadla, jih pa ne briga več. Eden od razlogov zakaj imam večinoma podtaknjence, je tudi ta, da rastlino že od začetka navadim na kuhinjo ali dnevno sobo. Da o šokih transporta sploh ne razglabljava.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 01 nov 2003, 01:15

Ja. Transport je itak kriza. Sta nama z mamo skoraj dve korejski jelki odmrli zaradi šoka med prevozom. To je edina razlaga, razen še nekaj detajlov, zaradi katerih pa rastlina ne bi smela propasti.

Najhuje se mi zdi sploh zdaj, ko vidim, kako na veliko po tržnicah prodajajo "atomske" prisiljene rastline za prvi november. Čez dva dni pa bo vse mrtvo. Koliko odvečne plastike... :roll: :(
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 01 nov 2003, 01:27

Ojla,

poznam, lani sem kupila lepo nizko rumeno malocvetno Krizantemo. Jasno sem jo raje odnesla domov, saj se je polegla že na poti do Žal. Revko sem prezimila in jo spomladi posadila pred Astre, ker je pač nizka in bodo Astre za njo rasle. Seveda ni zrasla nizka Krizantema, ampak 60 cm visoka, ki tudi nima ljubkih malih cofkov, ampak ima cvete velike kot marjete. Sem povprašala cvetličarko, kako je to mogoče, pa mi je odgovorila, da obstajajo škropiva za vse!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Re: "Zdravstveni dom za rastline"

OdgovorNapisal/-a West » 11 jan 2004, 22:49

Klavdija je napisal/-a:Ojla,

razmišlajla sem: Zakaj pri nas ni nikogar, ki bi mu lahko bolno rastlino odnesel na "zdravniški pregled" in bi ti tam postavili diagnozo?


Rastlino ali del nje (list) lahk odneseš recimo v Kalio ali kak drug večji center, kjer imajo običajno zaposljenega agronoma, ki če je potrebno pregleda rastljino ali del nje tudi mikroskopsko...cene ne poznam, lahko celo, da je brezplačno...preveri.
West
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 jan 2004, 20:22


Vrni se na Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost