Lonci za rože

Vsi pripomočki, potrebni za pravilno in uspešno vzgojo sobnih rastlin(Lončki, zemlja, pesek, podstavki, ...).

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Lonci za rože

OdgovorNapisal/-a Nova » 19 maj 2008, 09:19

Kje se kupi/dobi srednje ali večje (od 20 cm naprej) lonce za rože, kakršne uporabljajo v vrtnarijah – mehkejše in tanjše?
Kje jih dobavljajo vrtnarije? Saj je tukaj kdo iz takega posla, ali ne?
Ali ima navadni smrtnik kakšno možnosti priti do takih loncev?
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Nova » 21 maj 2008, 10:44

Kako se pa vi zalagate z lonci?
Ali bo več odziva, če vprašanje postavim pri zunanjih rastlinah?
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jelkaca » 21 maj 2008, 11:15

Mislim, da hitrost odgovora ni ravno odvisna od tega, pod katerim forumom postaviš vprašanje.

Žal pa ti jaz ne znam odgovoriti, ker takih loncev ne rabim. Poizkusi poslati mail kakšni vrtnariji, ki je v tvoji bližini!

LP
jelkaca
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 12 jul 2007, 14:31
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 21 maj 2008, 13:48

Nova, če boš za lonce spraševala na kakšni vrtnariji, bi se znalo zgoditi, da naletiš na dokaj pozitiven odziv. Vrtnarije teh lončkov namreč letno zmečejo stran na tisoče, ker se jim jih ne splača razkuževati za ponovno uporabo.

Jaz sem tako enkrat že spraševala zanje in sem dobila polno vrečo (sicer tistih majhnih) lončkov za sajenje paradižnikov. Vsa ta leta jih uporabljam znova in znova, seveda pa jih tudi razkužujem.

Ne vem, kako je sicer z večjimi lonci, a probati ni greh. Lahko pa jih prosiš, da ko bodo naslednjič naročali lonce zase, naj naročijo še kaj viška zate, tako jim boš sicer nekaj malega tudi plačala, a vsaj prišla boš do njih...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 06 jun 2008, 21:17

seveda pa jih tudi razkužujem
- kako se razkuži lonec ?
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 06 jun 2008, 21:39

Razkužujem jih z katerim koli dezinfekcijskim sredstvom (Bref), oz. uporabim karkoli, kar vsebuje klor, lahko tudi je belilo (varikina), vse skupaj mora biti seveda precej razredčeno...
V kopalno kad natočim nekaj tople vode, dolijem nekaj pokrovčkov dezinfekciensa, dobro premešam, nato lončke stresem notri in jih dobro predrgnem (priporočam uporabo zaščitnih rokavic). Nato sledi temeljito izpiranje in sušenje. Fotke z nekaj opisi so v temi 'Kdaj se seje paradižnik', nekje bolj na začetku :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron