HIDROKULTURA LENI

Vsi pripomočki, potrebni za pravilno in uspešno vzgojo sobnih rastlin(Lončki, zemlja, pesek, podstavki, ...).

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

HIDROKULTURA LENI

OdgovorNapisal/-a podvinci1 » 03 dec 2007, 09:02

Ali ve mogoče kdo, kje se da kupit vrtne lončke z vodno rezervo. Pa ne one za balkonske rastline, ampak sobne. V Merkurju sem kupila rastlino ki je že bila posajena, nimajo pa samih lončkov . Ta stvar se imenuje hidrokultura Leni.

Lep pozdrav
podvinci1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 02 jan 2007, 19:11

Re: HIDROKULTURA LENI

OdgovorNapisal/-a Nova » 03 dec 2007, 10:04

podvinci1 je napisal/-a: V Merkurju sem kupila rastlino ki je že bila posajena, nimajo pa samih lončkov


Kaj to pomeni? V čem je bila posajena? Običajno prodajajo rastline v hidrokulturi z lončki vred. Še nikoli nisem videla rastline v hidrokulturi brez lončka. To je približno tako, kot če bi moko prodajali brez vrečke in ko bi jo kupila, bi jo natresli v roke ali v žep ... ZELO ČUDNO !!

Ali te zanimajo posode za hidrokulturo ali posode z vodno rezervo? Kot mi je znano, se razlikujejo: v hidrokulturi ni nikoli zemlje, v posodah z vodno rezervo pa je običajno zemlja.

Ob zadnjem iskanju lončkov za hidrokulturo sem jih nekaj našla le v Obiju v Ljubljani. Izbira je bila zelo slaba. Očitno vse trgovine opuščajo hidrokulturo – škoda, ker je zelo praktična.
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

cau

OdgovorNapisal/-a katinka » 03 dec 2007, 16:27

v Bauhausu v BTC v Lj imajo kar dobro izbiro vsega za hidrokulturo (lončke,gnojilo, različne velikosti glinopora)
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a podvinci1 » 07 dec 2007, 21:28

Zanimajo me posode za hidrokulturo. Ti lončki so brez zemlje.
podvinci1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 02 jan 2007, 19:11

cau

OdgovorNapisal/-a katinka » 07 dec 2007, 22:22

misliš take z merilci za vodo ob strani(da ti kaže min in max)?take imajo tam, pa različnih velikosti tudi.
kati
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a podvinci1 » 14 dec 2007, 21:16

Ja Katinka točno takšni lončki.Če jih imajo v Bauhausu v Ljubljani, potem so verjetno v Mariboru tudi.
podvinci1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 02 jan 2007, 19:11


Vrni se na Pripomočki za vzgojo sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost