Izmenjave semen etc

Predlogi za nove forume, prestrukturiranje forumov, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a sasok » 04 nov 2007, 19:28

A kak lepo!! :oops: :oops: Še dobro da mam karto za vlak do MB-ja! Saj bom kaj skopal na vrtu! Pa še ravno odkril sem, da lovorikovec "spušča" semenke! bom posejal spomladi pa dobite "flance"!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 04 nov 2007, 20:37

Tudi name še vedno računaj,Uroš!!
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a katrinca » 06 nov 2007, 10:29

Men se je porodila ena ideja! Kaj če bi v tem vmesnem času ko čakamo na srečanje in pomlad izmenjali svoja povpraševanja in ponudbe. Vsak bi napravil nekakšen spisek rastlin, ki jih jih ima ali pa jih lahko na željo razmnoži ter spisek rastlin, ki bi jih rad imel. Tako bomo spomladi natančno vedeli kaj je treba in za koga pripeljati na srečanje. Se mi zdi škoda, da bi po nepotrebnem mučili rastline, ki jih mogoče nihče ne bo želel.

Kako se vam zdi ideja?

Pa lepo se mejte!

Katrinca
Zadnjič spremenil katrinca, dne 06 nov 2007, 11:36, skupaj popravljeno 1 krat.
katrinca
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 05 sep 2007, 11:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 06 nov 2007, 11:12

odpri novo temo in vanjo napiši pravila ki naj se jih uporabniki strogo držijo. se pravi, da je tema namenjena zgolj obveščanju kaj kdo ponujo (mogoče tudi količino) in potem kaj išče. potem pa se lahko tudi vmes zgodi kakšna menjava. prav tako bi bilo lepo, če bi potem, ko bi neka zadeva pošla ali pa bi nekdo nekaj dobil, to objavil in popravil v svojem prispevku ter zraven dopisal imam/nimam več ter datum spremembe.

tako bi se izognili prevelikemu številu prispevkov in tako pridobili na preglednosti. kar bi bilo nadaljnjega dogovarjanja med ponudnikom in iskalcem bi komunikacija potekala izključno po ZS-jih, mailu, MSN-ju, Skypu, oz. karkoli vam ugaja. zaželen način komunikacije naj si izbere vsak uprabnik sam, obvezno pa naj bo na zasebni ravni, da ohranimo preglednost.

primer:

Iščem:

Stevia (1 rastlina ali več semen) - DOBIL
Materina dušica (več semen ali rastlin)
Poprova meta (1 rastlina ali več semen)
Crassula ovata (eno rastlino)

Imam:

Limonska trava (5 komadov)
Chamaedorea elegans (5 komadov) - ZAMNJKALO
Pepino (100 semen)

Kontakt: mojnaslov@domena.neki ali tel.: 12-34-567-89 ali ZS

Zadnja sprememba: 3.11.2007



vsi podatki zgoraj so izmišljeni, vsaka podobnost z realnimi podatki je zgolj naključna.

sej zdej sem večino že napisal. vse skupaj je treba samo še malo lepše spisati, malo oblikovati in objaviti. pa pripisati, da naj se obrnejo na mene ali avtorja teme, če so kakšne nejasnosti.
Zadnjič spremenil HellHavoc, dne 06 nov 2007, 12:17, skupaj popravljeno 2 krat.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 06 nov 2007, 11:14

Katrinca, dobra ideja! Za naju še vedno velja, da te čaka rdeči ameriški slamnik, orientalski mak (upam da je po dolgih poskusih pravi, dobila sem seme in je letos zrastel v lepe rastline, seveda pa še ni cvetel), če želiš še sivka, nemški rožmarin, naprstec... Če naju bo zima prehitela, pač dobiš spomladi. Jaz bi pravzaprav želela le stepsko lilijo (eremyrus), ki je nisem našla v letošnji ponudbi v trgovinah, pri Bakkerju pa nisem nič naročala, ker imam sušo v žepu. LP, Marija
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a tadejab » 06 nov 2007, 12:13

Odlična ideja, pohvala obema, Katrinci za idejo, HH-ju pa za navodila.
Veselim se tega boljšjega trga rastlin !
tadejab
Expert
Expert
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 18 sep 2006, 18:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a katrinca » 06 nov 2007, 13:07

Upam, da bo ideja zaživela! Odvisno pa je od nas!

Hvala HellHavocu za podporo in izpeljavo ideje. Upam, da boš pomagal naprej, saj je moja le ideja, pa tud neki računalniški ekspert nisem.
Dobrodošla tudi pomoč vseh drugih!

Zdaj pa na delo veselo! ali povedano drugače v rubriko ZAMENJAM, tema
BORZA RASTLIN vpisujte svojo ponudbo ali povpraševanje, z vsemi priporočenimi podatki!

Katrinca
katrinca
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 05 sep 2007, 11:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ns » 06 nov 2007, 13:44

Če le ne bom spregledala datuma se pridružim.
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a muha » 06 nov 2007, 18:47

Se pridružujem pohvalam! Bom prilepila spisek na borzo, ko bom imela pripravljenega.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a renee » 21 nov 2007, 14:45

:arrow:
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 19 feb 2008, 17:01

tako, pomlad se približuje. če ste še vedno zainteresirani se lahko zmenimo za kakšen datum in se počasi spravimo na kakšno srečanje.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 19 feb 2008, 20:20

A ne bi počakali še kak mesec? Ko bodo na voljo še kake sadike paradižnikov, paprik, čilijev in ostalih flanc??? Jaz vem, da imam v začetku aprila viška vseh sadik in jih potem razdajam ljudem, ki to ne znajo ceniti, ker mi jih je pač škoda dat na kompost, posaditi jih pa žal ne morem vseh. Raje jih delim z vsemi vami, ki jih boste znali ceniti in se boste potrudili, da vam zrastejo v lepe rastline. Semena pa tako in tako lahko čakajo v svojem ' suhem stanju' :lol: pa še lažje jih je prinesti s sabo...

Ste za??? :D
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

Re: Izmenjave semen etc

OdgovorNapisal/-a Porevit » 26 sep 2012, 20:22

Naše društvo, Ekološko društvo Porevit, je podpisalo izjavo o svobodi semen in se pridružili svetovnemu gibanju Štirinajst dni akcije za svobodo semen. Naš namen je v tem obdobju združiti čim več zainteresiranih pri organizaciji dogodkov na to temo po Sloveniji. Združevanje in sodelovanje daje gibanju moč, večje število dogodkov po različnih krajih pa daje gibanju večjo vidnost. Tak način delovanja bo povezal organizacije in posameznike, ki jih zanima semenska problematika. To bo omogočilo učinkovitejše in trajno sodelovanje.
Več oinformacij najdete na naslovu:
http://porevit-eko.blogspot.com/2012/09/stirinajst-dni-akcije-za-svobodo-semen.html
Porevit
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 sep 2012, 20:16

Re: Izmenjave semen etc

OdgovorNapisal/-a Miško » 27 sep 2012, 19:38

No to je pa lepo, da ste se tko lepu združili in povezali ter se zavzeli za semena.
Uporabniški avatar
Miško
Guru
Guru
 
Prispevkov: 173
Slike: 6
Pridružen: 03 sep 2011, 14:38
Kraj: Trbovlje

Prejšnja

Vrni se na Predlogi za forume

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost