bambus

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 06 jun 2010, 22:10

ali pozna kdo tole ponudbo iz Hoferja - gre za pravi bambus ali za kakšno "lucky bamboo" izvedbo ? Ker če vprašaš pri Bambusariji (oglas desno), so cene za bambuse vsaj 10-krat višje
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1 ... 6-02-16-36
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a jan24 » 06 jun 2010, 22:56

To je pravi bambus, imajo različne vrsta, sem jih kupil že večkrat in dobro raste.
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a daneb » 07 jun 2010, 06:07

Živijo, jaz sem kupil tole sorto lani Slika in zelo dobro prenese mraz. V bližni okolici sem opazil nekaj mladičkov, pa me zanima kdaj je ugoden čas za presajanje le teh? Več ljudi več ve!
LP Daniel B.
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

dfg

OdgovorNapisal/-a Tomaž Babedraž » 07 jun 2010, 14:50

jaz sem dobil od kolega nekaj korenin , ki je moral da se je rešil tega hudiča najeti bager .......čista resnica

zdaj imam že poldrugi meter visoke poganjke (zrasli so v mesecu) rastlina skoraj vidno raste to ne moreš verjet !!!!!!!!

imam ga za živo mejo ,več zaraste raje vidim

lp
Blagor ženskam ki so me v življenju zgrešile ;)
Tomaž Babedraž
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 17 apr 2010, 10:36
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a nadina » 07 jun 2010, 17:01

Tomaž, pa imaš isto tole sorto iz Hoferja?

Jan24, kako se imenuje tvoja sorta, ki si jo kupil v Hoferju in tako lepo raste pri tebi?
Tvoja sorta ni visoka, pa še liste ima malce širše, če se ne motim,a ne?
LP, Nadina
Uporabniški avatar
nadina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 491
Pridružen: 04 okt 2007, 15:18
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a jan24 » 07 jun 2010, 22:17

To je ravno ta pseudosasa japonica.
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 07 jun 2010, 22:41

pa raste to zunaj ? Mislim, kako prenaša zimo ?
Imam prostor na južni strani, direktno sonce cel dan, bolj močvirnato kot suho, torej teoretično idealno za bambus, le zima je lahko problem.
Nekaj se mučim s semeni Phyllostachys pubescens... saj raste, a samo 3cm po skoraj dveh mesecih pa je malce premalo, kajne ?
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

Re: dfg

OdgovorNapisal/-a daneb » 08 jun 2010, 07:13

Tomaž Babedraž je napisal/-a:jaz sem dobil od kolega nekaj korenin , ki je moral da se je rešil tega hudiča najeti bager .......čista resnica

zdaj imam že poldrugi meter visoke poganjke (zrasli so v mesecu) rastlina skoraj vidno raste to ne moreš verjet !!!!!!!!

imam ga za živo mejo ,več zaraste raje vidim

lp


Tale z bagrom je pa huda. Bambus se prav lepo kroti s košnjo. Zato tudi ni potrebno vstavljati podzemnih barijer proti razraščanju.
Daj poslikaj mal tega bambusa, ki ti tako hitro raste. Tudi jaz bi rad imel takega s tako hitro rastjo. verjetno je čisto druga sorta.
LP Daniel B. :lol:
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a bambusarija » 08 jun 2010, 12:50

psevdonim je napisal/-a:ali pozna kdo tole ponudbo iz Hoferja - gre za pravi bambus ali za kakšno "lucky bamboo" izvedbo ? Ker če vprašaš pri Bambusariji (oglas desno), so cene za bambuse vsaj 10-krat višje
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1 ... 6-02-16-36


Pozdravljeni,

vljudno vas vabim v Bambusarijo, da se prepričate o naši ponudbi in si ogledate naše rastline, da ne boste govorili nekaj na pamet. Naših rastlin nikakor ne morete primerjati z naborom rastlin iz diskonta, niti po kvaliteti koreninskega sistema, niti po sami formi rastline. Vse rastline v Bambusariji spadajo v najvišji kakovostni razred. V ponudbi še nismo imeli tako majhne rastline Phylostachys-a, tako da je vaša primerjava v ceni malce iz trte zvita.
bambusarija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 mar 2010, 10:31
Kraj: Šempeter v Sav. dolini

OdgovorNapisal/-a daneb » 08 jun 2010, 13:29

bambusarija je napisal/-a:
psevdonim je napisal/-a:ali pozna kdo tole ponudbo iz Hoferja - gre za pravi bambus ali za kakšno "lucky bamboo" izvedbo ? Ker če vprašaš pri Bambusariji (oglas desno), so cene za bambuse vsaj 10-krat višje
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1 ... 6-02-16-36


Pozdravljeni,

vljudno vas vabim v Bambusarijo, da se prepričate o naši ponudbi in si ogledate naše rastline, da ne boste govorili nekaj na pamet. Naših rastlin nikakor ne morete primerjati z naborom rastlin iz diskonta, niti po kvaliteti koreninskega sistema, niti po sami formi rastline. Vse rastline v Bambusariji spadajo v najvišji kakovostni razred. V ponudbi še nismo imeli tako majhne rastline Phylostachys-a, tako da je vaša primerjava v ceni malce iz trte zvita.


V Hofru vsaj veš koliko boš dal za rastlino preden jo greš pogledat. Nekaterim nam je to tudi pomembno, da vemo za ceno in ne samo obljube, da so najboljši. To oceno o "najboljšem" raje prepustite odločitev kupcem. :shock: :shock:
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 08 jun 2010, 20:20

(brisano)
Zadnjič spremenil psevdonim, dne 30 jul 2010, 13:29, skupaj popravljeno 1 krat.
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a bambusarija » 09 jun 2010, 13:08

psevdonim je napisal/-a:
vljudno vas vabim v Bambusarijo, da se prepričate o naši ponudbi in si ogledate naše rastline, da ne boste govorili nekaj na pamet.


Glede na stanje marca 2010:
Vsi naši bambusi so prezimni od -25°C do -35°C, najvišji ki je na zalogi meri v višino 400/500cm in je v 75l loncu,cena bi bila 400€, v višino pa doseže v naših pogojih do 10m.
in še
Trenutno je na zalogi samo Henonis v 10l loncu, višine 175/200cm, cena z DDV je 117€.
niti nisem tako grdo zgrešil. Res je pa tudi, da se na bambuse ne spoznam, zato sem vprašal, ali bo tisto v Hoferju "lucky bamboo" ali pravi bambus.

V ponudbi še nismo imeli tako majhne rastline Phylostachys-a
- gre za moje izkušnje z omenjenim semenom, ki sem ga kupil preko Ebay, NE pri vas.


Pozdravljeni,

vašega maila ne bom kopiral na forum. Zanimal vas je najvećji bambus, potem še bambus ki zrase najviše in tvori najdebelejša stebla. Glede na zaloge meseca marca je Henonov bambus najbolj ustrezal vašim kriterijem. Ni potrebno veliko, da opazite razliko v velikosti lonca, višini rastline in vrsti sami. S semeni Marine Bornde vam želimo veliko uspeha

@daneb: kupci so že presodili, vsaj tisti ki so že bili pri nas, za vse tiste ki pa še niste bili, pa vljudno vabljeni.
Smo specializirani za bambus in z veseljem pomagamo ljubiteljem bambusa.
bambusarija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 mar 2010, 10:31
Kraj: Šempeter v Sav. dolini

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 09 jun 2010, 20:06

S semeni Marine Bornde vam želimo veliko uspeha
- ni ravno od Marine, je pa od Bernda; kako ste vedeli ?
Saj raste, a bolj počasi.
Slika
Slika
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 10 jun 2010, 21:47

kupil danes v Hoferju pseudosasa japonica metake in phyllostachys aureosulcata spectabilis.
Kako jih sedaj posadim ? Pustim mrežo (proti srnam, mogoče ?) ali brez mreže ? Kako ste se jih lotili drugi ?
Slika
Slika
___
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a arhit » 16 jul 2010, 13:04

sasok je napisal/-a:ne ni mi preveč ampak jaz si tega ne bom naročil oz nimam pojma o nemščini bi mi potem mogel nekdo naročit lahko tudi ti dobiš denar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

čeprav je meni najbolj všeč nigra..............

torej če se kdo najde ki mi naroči hehe plačam poštnino pa stroške tistemu ki bi jih imel z mano........


predlagam da se obrneš na http://bambusarija.com, ti bodo ziher pomagali.

Tu pa je njihova predstavitev iz rastline.com: http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=bambus
Andrej
Ljubiteljska vzgoja rastlin,
Profesionalna izdelava spletnih strani
http://arhit.si
arhit
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 jul 2010, 12:33
Kraj: Dobrivnik

Re: bambus

OdgovorNapisal/-a bambusarija » 26 sep 2010, 18:06

Pozdravljen,

katera semena pa so v igri?
bambusarija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 mar 2010, 10:31
Kraj: Šempeter v Sav. dolini

Re: bambus

OdgovorNapisal/-a sasok » 27 sep 2010, 18:40

Meni je na koncu uspelo dobiti semena Phyllostachys pubescensa (mosota) vendar pa sadike, vsaj tiste, ki so ostale pri meni niso imele sreče in tako spet mosota nimam. Sem pa kupil sadiko od enega člana foruma (dalj časa nazaj) za drobiž, ki pa tudi ni imela sreče, saj jo je pokončal požar.
Imamo zdaj kar nekaj različnih bambusov doma, ampak za mosota sem pa še vedno zainteresiran, ampak sadik, ki imajo pretirane cene sam ne mislim kupovat in to samo iz razloga, ker se bambus tako hitro razrašča, da so takšne cene nesmiselne in prodajati bambuse za nek luksuz in eksotiko iz vzhoda je preprosto bedasto.
To je samo moje skromno mnenje.
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

Re: bambus

OdgovorNapisal/-a daneb » 28 sep 2010, 06:02

sasok je napisal/-a:Meni je na koncu uspelo dobiti semena Phyllostachys pubescensa (mosota) vendar pa sadike, vsaj tiste, ki so ostale pri meni niso imele sreče in tako spet mosota nimam. Sem pa kupil sadiko od enega člana foruma (dalj časa nazaj) za drobiž, ki pa tudi ni imela sreče, saj jo je pokončal požar.
Imamo zdaj kar nekaj različnih bambusov doma, ampak za mosota sem pa še vedno zainteresiran, ampak sadik, ki imajo pretirane cene sam ne mislim kupovat in to samo iz razloga, ker se bambus tako hitro razrašča, da so takšne cene nesmiselne in prodajati bambuse za nek luksuz in eksotiko iz vzhoda je preprosto bedasto.
To je samo moje skromno mnenje.
Lp

"sasok"Tvojemu mnenju se tudi jaz pridružujem. Nekateri hočejo zaslužiti v enem dnevu toliko kot večina celo leto. Človeška požrešnost nima meja.
Lep sončen dan Ti želim Daniel B.
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

Re: bambus

OdgovorNapisal/-a daneb » 12 nov 2010, 07:35

Prvo zimo sta mi oba bambusa odlično prestala.
PA040107 (WinCE).JPG
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
LP Daniel B.
Uporabniški avatar
daneb
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 avg 2006, 07:06
Kraj: Kamnik

Re: bambus

OdgovorNapisal/-a eee » 24 maj 2020, 15:12

lp
ali ima kdo kakšen rizom mosota viška
eee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 feb 2013, 16:02

Prejšnja

Vrni se na Trajnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov