Nepoznano sadno,oz.okrasno drevo

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Nepoznano sadno,oz.okrasno drevo

OdgovorNapisal/-a ljubohor » 28 jun 2013, 23:30

Pozdravljeni,sem nov na tem forumu,ki je zanimiv in poučen.Z ženo sva pred parimi leti,v eni vrtnariji kupila sadiko,(naj bi bila okrasno drevo) ki je bila slabše rasti in sva jo kupila skoraj zastonj.Ne spomniva se imena rastline,katero je bilo napisano na etiketi.Cveti belo in cvetje je slično češnjevemu samo,da je cvetje v grozdičih.Sadeži so na začetku svetlo rdeči,ko pa dozoreva,(zdaj) pa temno rdeči,skoraj vijolični,Veliki cca.15mm.Okus je mil,malo sladek in neizrazit.verjetno ni strupeno,(vsaj zelo ne) saj sem jih poizkušal in sem še sedaj tukaj.Sadež ima mehko rdeče meso in zelo drobne trde koščice (kot figa,smokva).Letos je prvič dozorela,saj so vsako leto še nezrele sadeže pozobali kosi.Če kdo rastlino pozna,prosim,da kaj napiše in,ali je užitna in,če se da kako uporabiti sadeže.Hvala in lep pozdrav.Slika
ljubohor
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 jun 2013, 21:26

Re: Nepoznano sadno,oz.okrasno drevo

OdgovorNapisal/-a ljubohor » 29 jun 2013, 23:34

Drevo je "Šmarna hrušica",Sadeže je možno uporabiti za marmelade,suho sadje...Pravkar kuhamo marmelado oz.džem iz šmarne hrušice,črne murve in rdečega ribeza.Lep pozdrav L
ljubohor
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 jun 2013, 21:26

Re: Nepoznano sadno,oz.okrasno drevo

OdgovorNapisal/-a zmeda » 08 jul 2013, 16:04

DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

Re: Nepoznano sadno,oz.okrasno drevo

OdgovorNapisal/-a grenkoba » 17 mar 2014, 14:26

Zdravo,
ali ima kdo izkušnje s hruševim ožigom na šmarni hrušici?
Kako pogosto in intenzivno se pojavlja ta bolezen na njej? Ali je kakšna razlika glede občutljivosti med avtohtono in kanadsko sorto?
Lp
grenkoba
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 07 mar 2014, 00:07


Vrni se na Drevesa - sadna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov