drevo češnje se suši

Diskusija o sadnem drevju.
Jablana, Hruška, Sliva, Limona, Figa, Kivi, Breskva, Marelica, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

drevo češnje se suši

OdgovorNapisal/-a aspera » 05 apr 2004, 09:25

Pred dvema letoma so nam delavci pri izkopu vodovoda poškodovali koreninski sistem češnje (20 letne "hrustače, ki je do tedaj krasno rodila), vendar le-tega ni bilo videti na površju. Prejšnjo pomlad se je posušila ena veja, to leto pa ni dala niti enega cveta več, sušijo se vse veje. Ali je možno karkoli narediti, da se reši drevo? Hvala za odgovor.
aspera
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 apr 2004, 09:21

OdgovorNapisal/-a jeger » 03 jun 2004, 22:31

Po moje bo treba češnjo močno obrezati; nevem točno kdaj se lahko obrezuje češnja ( po obiranju se mi zdi). Jaz bi tako naredil, potem pa bo drevo že samo poskrbelo, da se bo ponovno obraslo.

Mislim pa je zadeva podobna, kot da če presadiš drevo. Korenine se seveda močno prežejo, zato pa je treba močno oskubiti krošnjo. :wink:
pridni bodite :)
jeger
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 03 jun 2004, 21:41
Kraj: Oplotnica

OdgovorNapisal/-a aspera » 04 jun 2004, 09:33

Najlepša hvala za odgovor, vsekakor bom poizkusila (upam, da uspešno).

Prijeten dan :D
aspera
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 apr 2004, 09:21

sušenje češnje

OdgovorNapisal/-a Roman » 04 jun 2004, 12:24

Češnja ima močan koreninski sistem, ki naj bi rastlo globoko v tla, če korenine zrastejo do podtalnice in so stalno v vodi pride do gnitja, in se češnja začne sušiti, prav tko je s poškodbami korenin ali vejami. Zelo rado pride do okužbe skozi rane. Zato vedno svetujejo da rane večje od 2 cm2 se premažejo s smolo da se s tem zaščiti. Vsekakor poskusite z obrezovanjem - izrezovanjem vrha, vendra pazite na rane. LP Roman
Po radiu sem slišal da v drevesnici Breskvar cepijo tudi doma vzgojene divjake agrumov (limone,mandarine,grenivke,..), kdaj in kako pa se boste morali kar na njih obrnit
Roman
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 07 maj 2004, 12:47
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Drevesa - sadna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron