Slonova noga - prosim za nasvete!

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Slonova noga - prosim za nasvete!

OdgovorNapisal/-a Sanda Hajdić Osmanović » 27 jun 2011, 22:01

Pozdravljeni,
moj problem je Slonova noga. Tukaj na forumu sem ze prebrala kar je bilo pisanega o tej temi ampak glede na to da sem nekaj stvari ze poskusila in da ni sprememb, vam prilagam slikico moje rozice, ki prosi za pomoc :( Kak nasvet, kaj bi lahko naredila da bi jo obdrzala v zivljenju in da bo lepa, tako kot je bila nekoc? :cry:

Prosim cimprej za kaksen pameten nasvet.

Hvala ze v naprej, Sanda :wink:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
Sanda Hajdić Osmanović
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 jun 2011, 21:23

Re: Slonova noga - prosim za nasvete!

OdgovorNapisal/-a mic » 02 jul 2011, 12:47

Sanda pozdravljena!

Mogoce bi se samo napisala kako si jo do sedaj negovala oz. kako si v prejsnjih letih skrbela zanjo. Kolikokrat jo zalivas in na kaksnem mestu stoji. Lahko, da jo prevec zalivas. Po moje je najboljse, da jo vzames ven iz loncka in pogledas ali so gnile korenine in jo na novo posadis. Vsaj tak obcutek imam. Moja zmeraj stoji na istem mestu, presadila sem jo letos, zalivam jo 1x teden cisto malo. Za gnojenje sem malcek lena in jo zelo reko gnojim. Je pa tvoja znatno vecja. Res skoda, da bi sla v smetiscno kanto. Sporoci kaksno je stanje.

Lp. Mirjana
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Slonova noga - prosim za nasvete!

OdgovorNapisal/-a Sanda Hajdić Osmanović » 05 jul 2011, 17:12

Pozdravljen Mic,

najprej najlepsa hvala na vasem odgovoru, sem bila ze skoraj pomislila da ocitno nihce mi ne zna svetovati glede moje rozice pa vidim da sem se na sreco zmotila ;) Do sedaj sem rozico imela na istem hodniku, le da sem nedolgo nazaj jo z lokacije pri oknu pomaknila malo stran kjer pride malo vec soncka (ampak se vedno ga ni toliko da bi rozi skodovalo), ampak tudi na prejsnji lokaciji je bilo isto stanje. Pomaknila sem jo zato, ker sem upala da zaradi malo vec soncka bo kaj bolje z njo. Zalivala sem jo po pravici povedano takrat, ko sem opazila da je zemlja suha, kasneje sem prebrala da jim prsenje zelo prija in sem jo samo prsila in zelo malo zalivala, ampak situacija nic boljsa. Nisem je se presadila, ampak bom poskusila tudi tako, da bi jo presalila (kaj mogoce tudi v malo vecji loncek?) in ji tako tudi zamenjala zemljo in pogledala kaksna je situacija z koreninami. Zanima me, ce so gnile korenine a bom to opazila glede na to da o rozicah ne vem kaj dosti? Ze v naprej se zahvaljujem za odgovor.

Lp, Sanda
Uporabniški avatar
Sanda Hajdić Osmanović
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 jun 2011, 21:23


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov