Slonova noga - Listje se sušijo

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Slonova noga - Listje se sušijo

OdgovorNapisal/-a thor25 » 02 jan 2008, 16:57

Zanima me, zakaj se mi listje sušijo. Ne sušijo se samo na konicah, ampak če se začne sušiti se začne seveda pri konici in se posuši v celoti. Liste vlažim vsakodnevno, zalivam pa 1x tedensko, ker se zemlja popolnoma izsuši, zaradi suhega zraka v prostoru. Teh posušenih listov se ne da odstraniti, ampak se še vedno dobro držijo stebla..

Mi lahko kdo pri pomaga s kakšnim nasvetom...
Omnia vincit amor, sed nummus vincit amorem.
thor25
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 jan 2008, 14:47
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a tanja1 » 02 jan 2008, 18:11

o slonovi nogi je že veliko napisanega na tem forumu. Daj odtipkaj zgoraj slonova noga in malo preglej. Sem prepričana, da boš našel odgovor.
Uporabniški avatar
tanja1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 17 dec 2007, 13:13
Kraj: dob

OdgovorNapisal/-a Pepe » 02 jan 2008, 20:21

Se pridružujem tanjinem komentarju, moram pa še dodati svojih pet centov. Kaj za vraga je treba puščavske rastline škropiti ali vlažiti ali nevemkaj. Đizus, pa to niso šampinjoni :roll: :roll: :roll:
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

cau

OdgovorNapisal/-a katinka » 02 jan 2008, 20:41

sej ni to nič narobe če ga poškropiš, ni pa to bistveno da lepo raste.
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a thor25 » 02 jan 2008, 21:57

Ja to o škropljenju sem tudi jaz veliko slišal. Po moje je razlog ta, ker je zrak v prostorih, kateri imajo centralno ogrevanje zelo suh. Vprašanje pa, kakšna je relativna zračna vlažnost v naravnem okolju teh rastlin. :?:

Bom se še malo sprehodil po forumu, čeprav nisem nič kaj podobnega našel, zato sem odprl novo temo... :roll:
Omnia vincit amor, sed nummus vincit amorem.
thor25
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 jan 2008, 14:47
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a tanja1 » 02 jan 2008, 23:56

Pepe ima prav glede rosenja.
Beaucarnea recurvata ali slonova noga je iz rodu agav in se zaliva kot kaktus, torej zelo skromno in se ne rosi, saj kaktusov tudi ne rosimo. Rastlina je namreč doma iz Mehike, kjer raste v puščavi skoraj brez vode. Raje ima suho zemljo kot mokro. če jo imaš poleti zunaj, jo lahko zaliješ, da bo zemlja čisto mokra, vendar moraš potem pustiti, da se spet popolnoma izsuši, preden jo spet zalivaš. Zaliva se samo okoli debla. Potrebuje tudi pozimi veliko svetlobe. Višja kot je temperatura v sobi, več svetlobe rabi.
Uporabniški avatar
tanja1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 138
Pridružen: 17 dec 2007, 13:13
Kraj: dob


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost