Prosim pomoč - sukulenta - bolezen

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Prosim pomoč - sukulenta - bolezen

OdgovorNapisal/-a milko » 06 okt 2010, 09:57

Prosim za pomoč...

V teh vodah sem še čist zelen... :)

Namreč pred mesecem dni sem kupil sukulento in sicer vrsto GUZMANIA TEMPO. Pred enim tednom pa sem opazil "čuden cvet". Namreč znotraj cveta je opaziti plesen, prav tako je opaziti znotraj nekaj podobnega semenom.

Kako sukulenta izgleda je razvidno iz slik.

Ker nimam pojma kaj je to in kako se zdravi, prosim za vaše odgovore.
Vsakega odgovora bom vesel.
suk3.jpg

suk2.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
milko
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 okt 2010, 09:38

Re: Prosim pomoč - sukulenta - bolezen

OdgovorNapisal/-a greeny » 09 okt 2010, 23:57

Povedati znam samo, da to ni sukulenta (nima nobenih odebeljenih struktur) in pa ti rdeči so listi, na vrhu potem poženejo cvetovi. Žal pa ne znam svetovati, edino kar vem, je, da plesen ni zaželjena. Odlij vodo in pusti, da se lepo zasuši. Kaj bi bilo notri v tulcu pa se mi ne sanja.
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

Re: Prosim pomoč - sukulenta - bolezen

OdgovorNapisal/-a barbika » 10 okt 2010, 21:34

Mislim, da je ta rastlina NIDULARIUM ali gnezdilka. Spada v družino bromelijevk ali ananasov. Gnezdilke potrebujejo veliko toplote, zato morajo biti tudi pozimi v prostoru s temperaturo najmanj 18 stop. C. Rastišče mora biti svetlo. Zalivati se morajo zelo previdno in samo z mehko vodo.V poletni vročini jih je treba obilno zalivati, sicer manj. Boljše uspevajo, če hranilne raztopine razpršimo po listih in tako gnojimo rastline prek listov. Potrebujejo zelo vlažen zrak. Ob sajenju potrebujejo rodovitno in grobovlaknato prst.

Morda si zgrešil pri zalivanju???
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost