Trenutno cvetoče orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a tamika » 02 jun 2010, 16:50

Paph - krasna je.

Moja nekaj štrajka, ji bo treba dati kakšen poseben tretma, da bo spet kakšen cvetek pognala. :lol:

Lp, t.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a Connie » 02 jun 2010, 22:29

Paph, tukaj je pri meni cvetoča tvoja konkurenca, ki ima trenutno štiri popke in tri odprte dišeče cvetove :D

Slika
Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a mic » 03 jun 2010, 09:46

Joj, punce! Jaz vam bom kar rekla, da ste ene take male carovnice! Kaj ve delate z rozcami! Precudovito! Zmeraj pokukam vase fotke, potem se pricnem sliniti, na koncu pa ne uspem nicesar napisati...le kdo bo to brisal za menoj? Meni cveti ze nekaj casa Haraella odorata, ampak se nisem nastudirala kako pripeti slikco gor. Bila sta 2 cvetka, pa sem enemu nehote prasnik odlepila, ker sem po cvetu storala in se je cvetek posusil, ker je mislil, da je opravil funkcijo oplojevanja. Paph ve o cem govorim. HAhahha... Phale pa ne bi raje gor dajala, ker bi vam dolgcas postalo. :)))
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Paph » 03 jun 2010, 11:59

Karmen, lepa! Pa kar 4 cvetke! Meni moja prav nič ne diši, ali pa nikoli ne ujamem tistega trenutka.
Mic - daj slike gor!
Zadnjič spremenil Paph, dne 04 jun 2010, 08:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mic » 03 jun 2010, 19:12

Hahahha Paph! 60 ali 70 cvetocih phalov, hibridov na velikanskih oknih, preostala vecina pa pociva, nekateri stebla poganjajo, zivotarijo itd. Si zamislis, da zabasem strani? Mislis, da bi bilo za gledat? Nekateri ze 8 mesecev cvetijo in imajo se kaksne 4 cvetke na konicah, pa ko ze mislim, da bodo odcveteli se se kar pricnejo nekaj debeliti pa se kaksne 3 popke pozenejo. Ziv dolgcas. HAhahahahhah!
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Milamay » 03 jun 2010, 19:20

Mic - potem pa izberi le tiste, ki so ti posebej pri srcu in malo zabaši stran. Saj veš, da smo tu vsi takšni, ki radi občudujemo cvetove orhidej.

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a linana » 04 jun 2010, 08:16

Milamay je napisal/-a:Mic - potem pa izberi le tiste, ki so ti posebej pri srcu in malo zabaši stran. Saj veš, da smo tu vsi takšni, ki radi občudujemo cvetove orhidej.

LP


Dajmo MIC. :wink:
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a kar » 04 jun 2010, 08:48

Mic ful si faca,...tudi meni še ni uspelo pripeti ene lepe normalne slikice,..vedno se nekaj zalomi. Ampak tvoje rožce nas res zanimajo, ...80 phalov? + vse ostalo...kar vse daj gor... :lol:
kar
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 23 apr 2007, 20:48

OdgovorNapisal/-a Connie » 04 jun 2010, 14:25

Paph, letos je prav bogata s cvetovi, samo kako bo pa nasledjič, pa ne vem ... Upam, da ne bo tako kot pri Sarcochilusu, ki je imel lani kar 17, letos pa le 5 cvetov ... :? Pri meni najbolj diši zjutraj. :)
Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a mic » 04 jun 2010, 15:08

Uh to bi bila ziva bedarija, da grem vse..naredim lahko kaksne skupinske, pa imamo take glupe zavese iz Ikeje, da jih ne morem cisto odstraniti.. Lahko pa jih v mojem albumu vidite. Veliko od teh jih se cveti. Nekaj pa bi jih se morala gor naloziti v album. Jezoskristos! Uporablja katera mac-a? Glede nalaganja slik sprasujem. Grem lekcijo zdaj skozi.
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mic » 04 jun 2010, 18:44

Tako! Nekaj fotk sem dodala v album. Spodaj je link, pa lahko pogledate kaksno imamo doma. Vsega pa tudi nisem upala pokazati. :)
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a tamika » 04 jun 2010, 18:56

Pa kaj si ti ja nor!! Zelo lepo!!!!

V oči so mi padle predvsem Cattleye in pa neverjetno bogato cvetoči Phali. Ti pa ne samo da imaš zelene prste, ampak si očitno kar cela zelena (vsaj glede na videne slike). :lol:

Lp, t.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a Milamay » 04 jun 2010, 19:01

Mic - super!!! Koliko orhidej! Uau! In koliko ti jih cveti!

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Paph » 04 jun 2010, 20:26

Joj mic, ti si pa res faca....a ti to skrivaš pred nami al kaj? Očitno sploh ne vemo, kakšno bogastvo imaš ti doma :)
Pa da ne bomo občudovali samo tujih, nekaj našega: Cypripedium calceolus!
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Pri tejli fotki je pa moja hčera rekla, da ko so mene zagledali s fotičem, so se pa kar v vrsto postavili :)
Slika
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Connie » 04 jun 2010, 20:43

Uf, očitno imamo bogastvo tudi v naravi ... :shock:
Ful lepe rastline ... Ti cvetovi so pa res pravi pozerji ... Vse lepo po vrsti in kazati proti profesionalnemu fotografu ... :D
Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a rumba » 04 jun 2010, 21:15

Mic, :shock: :shock: :shock: Noro, koliko ti jih hkrati cveti. Čudovito! A je še kaka varianta phala, ki ti manjka? :lol: Se mi zdi, da ni manjkala nobena meni že videna varianta. Ne nam drugič skrivat takega bogastva, ko si je pa tako fajn spočiti očke. :P

Paph, krasen čeveljček! :P Jaz ga še nikoli nisem srečala v naravi. Daj mi prosim izdaj, kam moram, da ga lahko še jaz občudujem.
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Milamay » 04 jun 2010, 21:19

Paph - Čudovit čeveljček!!! Kje pri nas cveti? To bi tudi jaz rada videla v naravi.

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mic » 06 jun 2010, 01:33

tamika je napisal/-a:Pa kaj si ti ja nor!! Zelo lepo!!!!

V oči so mi padle predvsem Cattleye in pa neverjetno bogato cvetoči Phali. Ti pa ne samo da imaš zelene prste, ampak si očitno kar cela zelena (vsaj glede na videne slike). :lol:

Lp, t.



Tami ti to meni!!!! Dajva kaksno o tebi rect, no! Vse kar v roke primes zacne cveteti. Ko pride clovek k tebi je priblizno tako, kot v raju.
Cattleye sem presadila in sedaj ze nekaj casa poganjajo nove. Ena sicer strajka, ampak se tudi ze vidi en mali poganjek. Cattleya Forbesii upam, da bo drugo leto pognala, Rhyncholaelio digbyano sem pa na pluto montirala, pa cisto majckeno obdala s sphagnumom.
Hja, zdaj razumes zakaj mi moj pravi, da me bo izselil. Mogoce zato, ker to res ni vec normalno. :roll:
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mic » 06 jun 2010, 01:57

Milamay zmeraj jih nosim, kot macka mlade. Eni odcvetijo in gredo gor, zamenjam pa s tistimi, ki imajo cvetni nastavek. Sklenjen krog. Police niso nikoli prazne. ;)

Paph itak v vsem pretiravam. Pa dajmo se potem pri cvetenju! Hahhaah....ah, saj nisem skrivala...ampak trenutno sem navdusena bolj nad botaniko. Bom nekako bolj zadovoljna in bahava, ko mi bo se kaksna miniaturca zacvetela razen bulbota brez imena, H. odorate, Phymatidium tillandsioides (ko bo zecvetel bom poslala link, da jo pokukate) in phalov. Prav? No, pa pocakajmo do naslednjega leta, ko bo izrecno samo moja zasluga za cvetenje. :)
Ja, ta ceveljcek viden v zivo je pa res bil za duso. Se spomnis prvega? Sva kar ocke ven vrgli, ker je kar tako osamljeno in cisto mirno stal. Naenkrat se je pred njim znasel tvoj objektiv in ga prebliskal. Hehhe.. Drugo leto spet! Pa na sendvice ne pozabi! Pa Zero je tudi pasala. ;)

rumba...fali, fali kaksen se. In tocno vem kateri. Moj me zmeraj sprasuje, pa kako si lahko zapomnis kaj vse imas doma, ce so pa vsi isti. Nekatere imam celo po 2 enaki, ker zal nisem vedela kaksne cvetove imajo, ko sem jih kupovala znizane. In tako se polnijo police, ampak sedaj ne vec s hibridi...hahah. Zdaj sem dobila manijo na miniature. Kriva je pa za to Tamika!
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a linana » 06 jun 2010, 06:53

:D Mic, res imaš prekrasni orhidejski botanični vrt. :wink:

Phal, kje pa se da to videt v živo? Padem dol, da to vidim v naravi. :shock:
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Večno cvetoče
    Napisal/-a rumba » 20 nov 2009, 19:09
    3 Odgovori
    3267 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Milamay Poglej zadnji prispevek
    20 nov 2009, 20:08
  • Orhideje
    Napisal/-a metulj » 16 dec 2005, 12:16
    2 Odgovori
    5139 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a romanah Poglej zadnji prispevek
    16 dec 2005, 13:47
  • ime orhideje
    1, 2Napisal/-a kati » 01 jun 2007, 18:03
    29 Odgovori
    18026 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a pinpanpun Poglej zadnji prispevek
    10 okt 2007, 19:09
  • Orhideje - mix ph.
    Napisal/-a Ninica35 » 06 feb 2008, 23:30
    7 Odgovori
    5130 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a _Katrca_ Poglej zadnji prispevek
    08 feb 2008, 08:25
  • orhideje
    Napisal/-a lisa2000 » 01 feb 2009, 18:36
    2 Odgovori
    3830 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a lisa2000 Poglej zadnji prispevek
    26 feb 2009, 21:40

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov