Ve kdo za katero rastlino gre?

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Ve kdo za katero rastlino gre?

OdgovorNapisal/-a BInchy » 30 dec 2007, 10:32

Pred časom smo doma imeli rožo, ki pa nam je poginla. Imeli smo jo kakih 7 let. Moram reči, da jo pogrešam, nekako sem jo imela rada in si jo želim imeti spet, pa ne vem kako se ji reče.

Bila je visoka, več kot 1 m, skoraj 2. Imela je tanko, rjavkasto "deblo", ki smoga morali zvezati ob palico oz vejo. Listi so bili veliki, jajčaste oblike, temno zeleni z rumenkastimi vzorci in rahlo trši.

Vedno je bolehala, da smo jo morali redno presajat. Imela je namreč neke bele žuželke, ki pa se jih nismo mogli rešit in ki so jo na koncu nekako umorile.

Bi kdo prepoznal za katero rožo gre?

P.S. Jaz sem čisti laik na tem področju :wink:
BInchy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 dec 2007, 10:21

OdgovorNapisal/-a alpigena » 31 dec 2007, 16:57

:D
Zadnjič spremenil alpigena, dne 18 feb 2008, 19:02, skupaj popravljeno 1 krat.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 01 jan 2008, 14:46

jaz sem se v sveti preproščini raznih mušic, žuželk in uši na rastlinah lotil kar z insekticidom (strupom za muhe blagovne znamke Spar). To so bile asimina, cigarovec in moringa. Pri vseh je bil učinek isti - živali so poginile, listi na rastlinah pa so se začeli močno kodrati, tako da sem mislil da je tudi rastlina šla k vragu, a se je do sedaj še vsaka pobrala.
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

Kako se imenuje?

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 10 jan 2008, 17:04

Tudi jaz imam sobno rastlino, ki je ne znam imenovati. Je vzpenjalka, ki potrebuje oporo, hitrorastoča. Najprej zraste goli poganjek z očesci in precej kasneje 6 - 8 cm dolgi zeleni listi z belosivimi "madeži". Listi so bleščeči in čvrsti in se ne sušijo oziroma odpadajo. Spodaj na sliki je 8 mesecev stara rastlina; matična rastlina mi raste pod stropom v predsobi ( skupaj z rumenim potosom) in ima nekaj tudi do 2 m dolgih lepo olistanih poganjkov. Deli rastline se zelo hitro ukoreninijo v vodi. Ali je to kakšen sobni zimzelen, voščenka morda? Pomagajte, prosim!

Slika
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Hinko » 10 jan 2008, 17:14

To je Hoya ali po naše voščenka.

Slika
Hinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 16 jul 2006, 03:02

OdgovorNapisal/-a quo_vadis » 10 jan 2008, 18:03

Pa je problem rešen. Najlepša hvala!
Želim vam prijazen dan.
http://quovadis.moj-album.com/
quo_vadis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 155
Slike: 0
Pridružen: 15 dec 2007, 20:13
Kraj: Maribor


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost