ficus benjamin

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

ficus benjamin

OdgovorNapisal/-a roky3232 » 10 dec 2007, 18:52

dobil sem ficus benjamin bonsaj pa me zanoma ali ga naj gnojim kdaj ga moram presajati kako zalivati in ce ga morm med letom met zunuh in za zimo notr :lol:

hvala za odgovore
rok
roky3232
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 dec 2007, 18:47
Kraj: ponikva

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 11 dec 2007, 08:32

glede na to da je ficus ga imej stalno na enem mestu (bolj kot mu boš sppreminjal mesto, bolj mu bodo odpadali listi). zalivaj po potrebi, ko bo zgornja plast zemlje že suha (ne vem kako veliko posodo imaš). na začetku se ti bo sedaj verjetno malo obletel, ker je ima pri tebi drugačne svetlobne pogoje. lahko da ti nekaj časa ne bo naredil novih istov, ne sekiraj se in ga imej vedno na enem mestu. fikus prav tako ne mara prepiha in premočnega zalivanja. prva napaka, ki jo vsi počnejo je povečanje količine vode, ko vidijo da listi odpadajo. več o fikusih pa je tako ali tako že bilo napisano na tem forumu zato uporabi iskalnik.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a roky3232 » 11 dec 2007, 17:21

kako naj ga zalivam preko krošnje ali samo zemljo ali kako?
in ali naj bo samo pozimi noter in med letom venih?

hvala za odgovore
rok
roky3232
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 dec 2007, 18:47
Kraj: ponikva

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 11 dec 2007, 21:58

zalivaj normalno v zemljo. lahko škropiš krošnjo. vzgoja je enaka kot pri navadnem fikusu. nima veze če raste kot bonsaj. prav tako ga ne prestavljaj, kar pomeni da ga imej vedno notri. poleti ga načeloma lahko daš ven, ampak s tem tvegaš, da bo odvrgel del listov in bo izgledal "gol". ni pa nujno da se to zgodi. kot sem rekel, pobrskaj po forumu o fikusu benjaminu.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a M0JCA » 13 jan 2009, 13:29

Pozdrav,

meni so pa začeli na takšnem, relativno velikem benjaminu spodnji listi rumeneti in odpadati. Pojav traja približno dva tedna, se pa dogaja kar hitro se mi zdi... oz. kar nekaj novih rumenih listov se naredi na dan.

Je ob oknu, kjer mu je do sedaj zelo ugajalo, brstel je skoraj konstantno.
Zalivam zmerno.

Naprošam za mnenje, zakaj listi rumenijo.
Hvala,
LP, Mojca
greenpeas ;0)
M0JCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 sep 2006, 10:35


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost