prosim za pomoč in nasvete

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

prosim za pomoč in nasvete

OdgovorNapisal/-a radomin » 11 feb 2006, 21:58

Ta stran je res enkratna in uporabna, ker sem še laik prosim za nasvete.
Zanima me sledeče:
-ZIMSKI POGANJKI: na euphorbiji enopla in austrocylindropyntia so pognali zimski poganjki (svetlo zelene barve). Kdaj se jih odreže in če se sploh odrežejo?
-BROMELIA CRYPTANTHUS TRICOLOR ima 5 poganjkov velikih od 2 do 5 cm, koliko morajo biti veliki za presajanje in kako ločim vsakega posebi?
Za odgovore se vam zahvaljujem.
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana

Zimski poganjki

OdgovorNapisal/-a izi » 12 feb 2006, 00:28

Kaj so to sploh zimski poganjki. Sočnice pozimi počivajo in ne rastejo. In če se držiš navodil in jih ne zalivaš, tudi ne rastejo.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

Re: Zimski poganjki

OdgovorNapisal/-a bevle » 12 feb 2006, 12:43

"Zimske poganjke podaljšanih in nepravilnih oblik moramo spomladi odrezati."

Evo, citirano iz Exotica Hrovatin, pod rubriko navodila! Poišči, če najdeš kaj uporabnega. Pozdravček
SMILE :)
bevle
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 24 jan 2006, 17:25
Kraj: Ajdovščina

Re: Zimski poganjki

OdgovorNapisal/-a radomin » 12 feb 2006, 13:45

bevle je napisal/-a:"Zimske poganjke podaljšanih in nepravilnih oblik moramo spomladi odrezati."

Evo, citirano iz Exotica Hrovatin, pod rubriko navodila! Poišči, če najdeš kaj uporabnega. Pozdravček


Bevle, hvala verjetno bom obiskal Hrovatina za strokovno pomoč.
LP
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana

Re: Zimski poganjki

OdgovorNapisal/-a radomin » 12 feb 2006, 14:38

izi je napisal/-a:Kaj so to sploh zimski poganjki. Sočnice pozimi počivajo in ne rastejo. In če se držiš navodil in jih ne zalivaš, tudi ne rastejo.
LPI


V navodilih piše, če rastejo pozimi na temperaturi 20 - 21 stopinj jih zalivamo na 14 dni.Jaz jih zalivam približno 1x na 2 mesca, pa je vseeno
pognala poganjke, torej?
Vseeno hvala
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana

Zimski poganjki

OdgovorNapisal/-a izi » 12 feb 2006, 21:08

Dragi Sašo,
katera navodila pa si bral. Ponavadi so navodila taka, da imamo pozimi sočnice na hladnem, kjer ne rastejo in jih ne zalivamo.
Jaz moje stapelije občasno zalijem, da se preveč ne izsušijo, vendar je to izjema. Ne rastejo, čeprav je temperatura od 10 pa do 30 C v sončnem vremenu.
Kaktusov ne zalivam od oktobra in jih bom začel takoj, ko bo braz malo popustil.
Imam rastlinjak in če zalijem, moram dvigniti temperaturo, da se rastline hitreje izsušijo.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a blaž » 12 feb 2006, 23:02

Poganjki BROMELIA CRYPTANTHUS TRICOLOR se ločijo sami.
lP
BLAŽ :wink:
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

Re: Zimski poganjki

OdgovorNapisal/-a radomin » 14 feb 2006, 16:33

izi je napisal/-a:Dragi Sašo,
katera navodila pa si bral. Ponavadi so navodila taka, da imamo pozimi sočnice na hladnem, kjer ne rastejo in jih ne zalivamo.
Jaz moje stapelije občasno zalijem, da se preveč ne izsušijo, vendar je to izjema. Ne rastejo, čeprav je temperatura od 10 pa do 30 C v sončnem vremenu.
Kaktusov ne zalivam od oktobra in jih bom začel takoj, ko bo braz malo popustil.
Imam rastlinjak in če zalijem, moram dvigniti temperaturo, da se rastline hitreje izsušijo.

LPI

Zdravo, IZI. Navodil je res kar nekaj in med seboj se tudi razlikujejo.
Držim se jih kolikor se le da, le da nimam čisto pravih pogojev. Se zelo trudim! Razmišljal pa sem tudi o steklenem rastlinjaku (ti ga imaš mogoče bi mi lahko dal kakšen nasvet). Poleg tega imam doma zastekljen balkon in bi za letošnji počitek kaktusov to varianto izprobal.
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a radomin » 14 feb 2006, 19:38

blaž je napisal/-a:Poganjki BROMELIA CRYPTANTHUS TRICOLOR se ločijo sami.
lP
BLAŽ :wink:

Živjo, Blaž. Hvala zanima pa me koliko morajo biti poganjki veliki, da jih potem presadim?
Hvala za pomoč
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost