Reciklirane stvari

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Reciklirane stvari

OdgovorNapisal/-a greeny » 02 mar 2009, 21:39

Pozdravljeni!

Letos sodelujem na eko-kvizu in imamo med drugim nalogo narediti plakat. Zanima me predvsem, če pozna kdo kakšne stvari (predmete), ki so reciklirane. Torej ne, da se dajo reciklirati (čeprav se tudi to da uporabiti pri tekmovanju), ampak predvsem tiste, ki so že reciklirane. Mogoče ima kdo kaj takega tudi doma (mogoče krpe za čiščenje ali časopisi iz recikliranega materiala… ugibam). Pa tudi kakšna internetna stran ali članek ali knjiga kot priporočila bi zelo prav prišli. Lepo prosim za pomoč.

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a Genesis » 02 mar 2009, 22:15

Nevem točno kje, mislim sem enkrat v Evrospinu v ind. coni Rudnik (Ljubljana) videl 'straniščni' papir (skret paper :D ) iz recikliranega papirja, bil je tak siv... več pa nevem, drugače pa če se ne motim, je ena plast na cesti iz recikliranih materialov (en del je bitumin, nekaj je peska, ta plast iz recikliranega materiala, potem pa še bitumin zmešan z agregatom-kamenčki(ne čisto v tem vrstnem redu))... (How it's made-oddaja :D ), pa spet, če se ne motim, so pločevinke narejene iz recikliranega aluminija (nisem čisto prepričan), pa še kaj bi se našlo.
Genesis
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 04 avg 2008, 11:05
Kraj: lavrica

OdgovorNapisal/-a sasok » 02 mar 2009, 22:34

Ene vrečke v Lidlu so tudi reciklirane, imajo simbolj, ki to potrjuje. Tudi plastika je drugačna na otip!
Lp
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29


Vrni se na Pomenki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov