Pomoč- dozidava kje začeti s papirji

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Pomoč- dozidava kje začeti s papirji

OdgovorNapisal/-a simončica » 24 feb 2011, 18:58

Pozdravljeni!

Imam vprašanje, ki je nekaterim verjetno čisto jasno, kaj vse je potrebno narediti, jaz pa si enostavno ne znam odgovoriti, ko pa sem iskala po netu, je toliko enih stvari, pa vendar vse razdrobljeno.

Torej, da najprej razjasnim situacijo.

Po mami sem dedovala polovico parcele (označena kot stavbišče), na kateri je pritlična garaža, klet in še dva prostora. Nad garažo je plata, nad drugimi prostori pa samo streha, pod katero je spravljena krama.

Torej, mi bi si zgoraj naredili mansardno stanovanje, mogoče malo plato razširili, spodnji tloris bi ostal isti.

In tukaj vprašanje, če mi lahko kdo razloži postopek pridobivanja dovoljenja za gradnjo. Delalo bi se v lastni režiji.

Če prav razumem, moramo najprej:
- dobiti geodeta da odmeri našo polovico parcele (kakšna je cca cena)
- kaj pa potem?

1. moramo dati v izdelavo načrt arhitektu ali lahko sami samo dvignemo stene? Aja, zgoraj bo vse montažno)
2. potrebujemo dovoljenje za gradnjo?
3. koliko časa je potrebnega za vse te stvari, da pričnemo z dejanskim delom na hiši?
4. drugo?

Za morebitne odgovore se vam izkreno zahvaljujem, saj mi boste neizmerno pomagali pri razjasnitvi in morebitni čimprejšnji preselitvi.
simončica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 14 feb 2011, 14:41

Re: Pomoč- dozidava kje začeti s papirji

OdgovorNapisal/-a amaterka » 03 mar 2011, 20:48

Najprej pojdite na občino in zaprosite za lokacijsko informacijo za nameravano gradnjo. ( ker obstoječi objekt ni stanovanjska stavba bi bila lahko nadzidava s stanovanjsko vsebino problematična).
Za nameravano gradnjo potrebujete gradbeno dovoljenje. Postopek izdelave potrebne dokumentacije je kar obsežen. Ker sem projektant-arhitekt, ki se že vrsto let ukvarjam z izdelavo projektne dokumetacije, vam lahko odgovorim in razjasnim vsa vaša vprašanja. Če želite mi pišite na ZS.
amaterka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 03 mar 2011, 20:23


Vrni se na Pomenki

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov