Polži

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Polži

OdgovorNapisal/-a nada45 » 18 maj 2005, 10:51

Zdravo! Ali mi lahko kdo svetuje, kako se naj rešim rdečih polžev? Pojedli so mi že skoraj vse perunike in to tik pod cvetom. Mesurola ne morem posipati, ker imam majhno psičko, ki na vrtu ni privezana in se bojim, da bi ga našla in pojedla. Sol pa pravijo, da ni dobro sipati zaradi zemlje. Tudi pobirala sem jih, vendar se mi zdi, da jih je zmeraj več in ne manj. Sedaj ko dežuje, sem nonstop na vrtu in se podim za polži. Lp Nada
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a Akasha » 18 maj 2005, 11:41

Se bojim,da če nočeš Mesurola,je pobiranje edina stvar.. :? Pa tudi Mesurol ne pomaga prav zelo,če je polžev veliko(pri nas že ni)...
S pobiranjem je pa tako,da jih je treba pobirati kar naprej in šele po precej časa se stanje malo izboljša.. Pogledati je treab tudi v kotičke,kjer se skrivajo(kako grmovje itd)...
Pri nas so požrli med drugim vse koruze,večino vzkaljenih buč in graha,da ne omenjam solate in zelja,tako,da smo spet sadili... :evil: :?
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 18 maj 2005, 11:56

Ojla,

ko bo nehalo dezevati, zakoplji v zemljo plasticen (gladek) loncek v katerega do polovice nalijes pivo. Baje jim pivo tako disi da zlezejo not, ti pa jih bos lazje nasla in pobrala.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a nada45 » 18 maj 2005, 12:20

Haj! Sedaj sem bila spet v "kontroli" na vrtu in sem našla cca 50 polžev. :twisted: Z velikim veseljem sem jih preselila v veliko vedro z vodo, ker drugače pač ne gre.Hvala za nasvete, lahko se mi pa pridružite pri pobiranju.
Lp Nada :roll: :lol:
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a Akasha » 18 maj 2005, 12:46

Haha,moram povedati,da bi jaz tudi rabila prostovoljce za pobiranje pri nas..

Pri nas je še tako hudo,da so starši razpisali denarno nagrado za vse pobrane polže,lol... 5sit za vsakega polža(vseeno kakšna velikost ali vrsta).. Torej za jurja jih je treba 200 :roll: :lol:


:lol:
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

Polži

OdgovorNapisal/-a nada45 » 18 maj 2005, 14:37

:D :lol: Ljudje, akcija, gremo! Ti rdeči polži so tako veliki, da bi lahko imeli še piknik in bi jih porabili za kakšne ražnjiče.
Mislim, da se marsikje trudijo s pobiranjem teh polžev, ker ti res požerejo vse, do česar pridejo. Na našem koncu je še vedno dež, ampak jaz grem vsake toliko časa na obhod in polže poberem. Lp Nada
Nada
nada45
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 mar 2005, 13:53
Kraj: Pragersko

Polži - kako jih uničiti

OdgovorNapisal/-a muha » 20 jul 2005, 08:13

No, ne vem, ali je deloval način odstranjevanja, ali pa jih je tako ali tako že manj. Imela sem močan napad polžev na pritlikavih dalijah. Na eni (premera okrog 20 cm, višine 15 cm) sem jih nabrala okrog 80 - ta mičkenih!!!. Najprej sem vse obrala, kolikor se jih je dalo, potem sem jih po nasvetu iz knjige poparila z litrom kropa, pustila da se je vse ohladilo, nato pa s tem poškropila - polila dalije. Kasneje sem sem in tja še kakšnega našla, sedaj pa jih skoraj ni več. Okrog dalij sem položila večje liste bršljana in vsako jutro pogledam, če je kaj pod njimi. Naj še kdo poskusi - več izkušenj šele da pravi odgovor.
LP
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Buld » 20 jul 2005, 09:12

Pri meni na vrtu se vsi polži, rdeči brez hiške, črni brez hiške in tisti s hišicami držijo v okolici komposta, tako da je zelje, špinača in ostala zelenjava nedotaknjena. Lotili so se edino listov sončnic in hrena, ki rasteta okoli komposta :?: :!:

Malo mi ni jasno zakaj, ampak če ostanejo pri takšnem jedilniku lahko kar ostanejo.
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 20 jul 2005, 10:10

Joj, teli polži so tud pr ns problem. Pomoje da res nč ne pomaga k pa pobiranje. Jih je tok, še posebno po dežju, da sem jih enkrat nabrala ene 2 kg. :?
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a sonce » 20 jul 2005, 10:42

jaz sem pa kupila eno zadevo, ki baje skodi samo polzem. taka mala modra zrnca. bom pogledala doma kaj naj bi to bilo. ko sem kupovala, me je trgovka prepricevala, da to lahko posujes po solati in jo potem pojes :shock: no, tega nisem preizkusila, sem pa posula po travi in jih res skoraj ni vec, mislim, da sem videla enega od takrat, ko sem posipala (cca 1 mesec nazaj). pa tudi psa imamo pri hisi in ji ni nic! tako, da je mogoce to resitev?
sonce
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 jun 2005, 10:20

OdgovorNapisal/-a Buld » 20 jul 2005, 14:57

Kako se pa imenuje ta zadeva?
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a sonce » 20 jul 2005, 15:03

bom pogledalal doma, pa jutri povem!
sonce
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 jun 2005, 10:20

OdgovorNapisal/-a IndigoGrl » 20 jul 2005, 15:54

ta mala zrnca se imenujejo Terminator :lol: kr koristna samo glede na invazijo, ki ji ni videti konca, so samo kaplja na vroč kamen...nekak tak.

Pri nas še mački nimajo miru pred to nadlogo. Če jih nimajo v skledi pa so v kožuhu :x

Enivej...a ve kdo za naravnega sovražnika teh slinavcev? Poleg sonca:)
IndigoGrl
Guru
Guru
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 11 sep 2003, 21:04
Kraj: Maribor

Re: Polži

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 20 jul 2005, 16:12

nada45 je napisal/-a:Zdravo! Ali mi lahko kdo svetuje, kako se naj rešim rdečih polžev?


Jaz imam isti problem s tem polžami in tudi z mravljami.

MOJ "PROTISTRUP":V pol literski kozarec posuj dve vrečkici pecilnega praška in pet velikih žlic sladkorja. Vse skupaj pomešaj in posuj tam, kjer imaš te polže.

DELOVANJE:Polži imajo radi pecilni prašek in sladkor, zato bodo to pojedli. Pecilni prašek bo v njihovem telesu vzhajal in zaradi tega bodo poginili :twisted: .

Veliko uspeha :!: :arrow:
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

Polži

OdgovorNapisal/-a muha » 20 jul 2005, 19:49

Naravni sovražniki polžev naj bi bili:
žabe, kuščarji, jež in slepec. A ne vem kako bi se jih dalo udomačiti za delo na lastnem vrtu!? Prejšnja leta sem kar pogosto videla kakega slepca, sedaj pa jih je izgleda vse polovil naš mačkon (namesto voluharjev,seveda). Ježi pa tako ali tako pričnejo marširati naokoli šele jeseni, ko si nabirajo ozimnico.

lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a T. » 20 jul 2005, 22:53

ŽIVIJO!

Glede plžev se v trgovinah dobi naravno sredstvo proti polžem in sicer na bazi železa in sicer od Bio Plantelle - Arion. To sredstvo se kar posuje po celi površini vrta ali trate. nima karence in ni strupeno, uniči vse polže, tiste s hiško in tiste brez nje.
Obstaja pa še ena zadeva Feramoll vaba za polže, ki pa baje uniči samo rdeče polže, tiste brez hiške.
Obe sredstvi nista strupeni in nista nevarni za domače živali.

Glede Terminator vaba za polže in Mesurola, pa takole, sta strupeni zadevi in imata 3 tedne karence, če posipate okoli zelenjave in tudi za domače živali sta nevarna.
Vse te stvari pa delujejo toliko časa, dokler jih prevelika količina dežja ne stopi, potem moramo postopek ponoviti.

Kdor pa ne zaupa tem zadevam, lahko polže tudi posoli z navadno kuhinjsko soljo, da se bodo stopili.

LP. Tina.
T.
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 28 dec 2004, 20:37
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a mihab » 21 jul 2005, 08:48

to o ježih ne drži .
ježi so tudi sedaj aktivni , sprehajajo pa se raje v okrilju teme

baje je neko sredstvo z imenom ferramol in arion, ki bi naj onesposobilo polže in ni škodljivo za ostala bitja.
Je na osnovi železovih spojin in se razgradi v želodcu polža nakar polž pogine
mihab
Guru
Guru
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 21 jun 2005, 12:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a sonce » 21 jul 2005, 12:12

to bo to, ja. doma sem ugotovila, da sem skatlo ze vrgla stran, ker smo jo ze porabli :D .
sonce
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 07 jun 2005, 10:20

razvršanje teme

OdgovorNapisal/-a muha » 22 jul 2005, 07:19

tukaj je zbranih že kar precej koristnih nasvetov. Je pa temo za novinca malo težko najti - pod "kar tako - pomenki". Ta tema se že pojavlja tudi pri zunanjih rastlinah - zelenjadnice . Menim, da bi bilo dobro tudi te prispevke preseliti tja - kdor to zna narediti. Ali pa bi pri zunanjih rastlinah sploh odprli nov "predalček" z naslovom "vrtni škodljivci". Kaj menite.

LP
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Razvrščanje teme - 2

OdgovorNapisal/-a muha » 22 jul 2005, 07:24

Popravljam: ta tema se že pojavlja tudi pri: zelenjadnice - zelenjava...

LP
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Naslednja

Vrni se na Pomenki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost