Lopovi

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Lopovi

OdgovorNapisal/-a Pepe » 09 sep 2008, 10:47

Danes ponoči so mi z vrta ukradli dve veliki palmi. Phoenix canariensis in Washingtonia filifera. Oba sta bila impozantna primerka, washingtonia je že začela delati deblo. Skupaj z lonci je vsaka tehtala blizu 100 kg, visoki pa sta bili skoraj dva metra, torej se je moral nekdo dobro pripraviti na podvig. Očitno tudi na vrtu ne gre več bez alarma.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 09 sep 2008, 11:18

Človek ne more verjeti, kaj vse se dogaja. Škoda, da nimaš (predvidevam) psa, ki bi zbudil hišo in sosesko.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a Connie » 09 sep 2008, 11:30

Hm, kaj pa če je bil nov sosed ... :lol: (malo za šalo, malo pa zares)
No, vsaj pri nas je bilo tako, ko nam je starejša soseda (nekaj hiš naprej), ki so se komaj priselili na naš konec, pred šestimi leti ponoči pokradla vse (na cvetličnem vrtu), kar je cvetelo (vse enoletnice in trajnice (tudi vse tri različne velikonočnice, encijane ...)).
Ko smo videli slučajno naše rastline na njenem vrtu, je vse zanikala ... Skratka bilo je zelo zanimivo ... Povrh pa so tudi zelo premožni, tako da ne bi smel biti denar problem ... Bili smo brez besed, da neka 70-letnica to počne (njen mož sploh ni vedel - ko je izvedel, nam jih je hotel vrniti ali dati odškodnino, je bil pa tudi začuden od kod rastline na njihovem vrtu zgodaj zjutraj (žena mu je potem natvezila, da jih je kupila v Kalii)). No, na koncu smo mu le rekli, da naj ima njegova žena veselje z našimi rastlinami, samo če bo še drugič to počela, bo prišla namesto sosedov oz. nas z "opozorili" policija.
In od takrat naprej imamo mir.

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a bučarka » 09 sep 2008, 11:57

Mi je žal zate, Pepe. Svetujem ti, da se malo sprehodiš naokoli (in alo manj naokoli - sosednji kraj). Mogoče so palme slabo skrili zaradi njihove velikosti.

Connie, ste pa "radodarni". :lol: Pri meni bi se drugače končalo. :x
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Kaka » 09 sep 2008, 12:27

Ne morem razumeti, da lahko nekdo odnese - odpelje - nekaj, kar ni njegovo. Groza mi je sploh pomisliti, da bi se meni kaj takega zgodilo. Na vikendu imam pred hišo veliko rož posajenih v lonce in včasih nas ni cel teden. Imamo pa sosede in njihovega psa, kar pa seveda ni 100% garancija. Bo potrebno v lonce dodajati še kakšne čipe za sledljivost.
Upam, da jih boš kje videl oz.našel.
L.p.
Zdravka
Kaka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 03 avg 2006, 18:42
Kraj: Ljubljana

lopovi

OdgovorNapisal/-a mprimoz5 » 09 sep 2008, 13:04

Tudi jaz obžalujem ,ker obstajajo taki ljudje.K meni nekdo večkrat pride ko nas ni in si malo postreže s trajnicami.Po dveh letih bivanja v hiši nas je to prignalo,da smo se ogradili z ograjo in upam,da bo zdaj bolje.Tudi sama imam kar nekaj palm in bi se mi kar zmešalo,če bi mi kakšno odnesli,se mi zdi da jih je težko nadomestiti še posebno,če so že velike.Upam na čim manj takih ljudi.
mprimoz5
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 14 sep 2007, 19:07

OdgovorNapisal/-a copka » 09 sep 2008, 17:47

:( :cry: no meni so tudi ukradli kar nekaj roz-par let nazaj surfinije na spodnjih oknih, pa lepo izklesano kamnito posodo z nekaj redkimi prilikavimi rastlinami, najbolj pa se bila jezna,- da ne recem besna- ko mi je na grobu izginil pinus mugo...takrat sem lopovu privoscila, da bi ga tlacila mora vsako noc...
Le kaj :cry: :cry: :cry: je narobe z nami?!?
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 09 sep 2008, 22:32

včasih je bil minimum za prijavo škoda v vrednosti 5.000 SIT, pa je imel Petrol zaradi tega prevelike izgube in so ta znesek znižali, ne vem na koliko.
Predvidevam, da sta palmi vredni več. Policija ima približno nič možnosti (in volje), da ju najde, naj pa zadevo vseeno popiše, vsaj za statistiko, in objavi v Črni kroniki lokalnega časopisa, kjer so vse ostale kraje, poškodovanja tujih stvari, itd.
Če drugega ne, bo lopov prisiljen palmi razsekati za kompost ali drva, ker bosta preveč znani, da bi se z njima hvalil.
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

razsekati?

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 10 sep 2008, 06:01

Oh psevdonim, to je pa kruto. Pepe, ki ima rad rastline, si gotovo ne želi, da bi njegove ljubljenke končale na kompostu, ne glede na to, da so mu bile nasilno odvzete.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a DNK » 10 sep 2008, 09:18

Sem zasledil, tudi na tem forumu, da je nekdo iskal palme.
Po preverjanju sem izsledil, da so jih potem prodajali v trgovini.
DNK
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 24 jul 2008, 08:13

OdgovorNapisal/-a bučarka » 10 sep 2008, 10:38

Če so imele palme poseben pomen zate, potem so vredne veliko več - temu se v pravu reče pretium affectionis oz. cena posebne priljubljenosti.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a barabara » 10 sep 2008, 11:24

Ja ... ponudbe za varovanje naslovite kar name ... ha ha ha , se namreč ukvarjamo s tem....
barabara
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 nov 2007, 09:03

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 12 sep 2008, 14:00

Se žal dogaja. Pri nas so enkrat ponoči ukradli že izrezano bučo z svečo vred. :roll: So pa tudi kradli že pobrane buče. Verjetno so bili kakšni sosedje, če pa živiš ob cesti pa je lahko kdorkoli, ki se večkrat vozi mimo.
Še dobro da imam kaktuse na takem koncu da se ne vidijo s ceste, ker bi znorela če bi mi kakšnega ukradli.
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a Pepe » 12 sep 2008, 17:47

bučarka je napisal/-a:Če so imele palme poseben pomen zate, potem so vredne veliko več - temu se v pravu reče pretium affectionis oz. cena posebne priljubljenosti.

Ja, seveda. Če nekaj vzgojiš iz semena, ki si ga prinesel s potovanja pa sploh. Od zdaj naprej posebnih rastlin ne bom več puščal nezavarovanih. Sem mislil, da sta bili ti dve palmi varni zaradi svoje teže pa sem se uštel.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme


Vrni se na Pomenki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron