Hidroponika - kje dobiti?

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a zapp0 » 16 apr 2012, 16:47

Živjo,

pred časom sem, mislim da v Merkurju kupil lončnico v hidroponiki in sem precej navdušen nad tem, saj je poleg kaktusov ena redkih zadevščin, ki pri nas uspeva :lol:

Izgleda pa, da zadeva ni nevem kako popularna, saj potrebščin (lončki, gnojila, glinene krogljice) za hidroponiko nimajo ne v Arboretumu, ne v kranjski Kaliji, niti Baumaxxu.

Morda kdo ve, kje v okolici Kranja ali Kamnika se da kaj dobiti?

Hvala
zapp0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 apr 2012, 16:43

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a zapp0 » 16 apr 2012, 21:03

V bauhausu sem našel nekakšen komplet za izdelavo hidroponike, tole: http://www.elho.com/website/index/inspirationguide.php?goto_startpage=228

in tudi neko hrano, ki - zanimivo - po italjanskih navodilih traja 6, po slovenskih pa 3 mesece. Nimajo pa glinenih kroglic, ki sem jih našel v Kaliji (kjer nimajo ničesar drugega).

Zanimivo, a se nič s tem ne ukvarjate?
zapp0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 apr 2012, 16:43

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a don » 17 apr 2012, 16:23

Malo si na youtubu preglej video posnetke zagotovo dobiš novo super idejo :) sploh mi je všeč tista verzija z cevmi DWC :mrgreen:
don
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2012, 14:00

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a dejko1 » 17 apr 2012, 17:46

Krogljice za hidroponiko lahko dobiš od firme Hydroton (manjše kroglice in manjše pakunge so precej drage), sicer pa lahko poiščeš malo za Glinopor (nekaj podobnega so tudi Hlevit, Liapor).

Hrano boš moral izbrat glede na rastlino, sicer pa poiščeš ne-organska gnojila, ki so popolnoma topna, npr. Kristalin (na katerih tudi piše da so primerni za hidroponiko).

:) sicer pa bo večina ljudi ob besedi hidroponika pomislila na bolj zapletene sisteme avtomatskega zalivanja in doziranja gnojil, kot je klasično krogljice + voda + rastlina...
----
Moja stran > > > http://www.rei-labs.net (dejko1)
dejko1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 30 apr 2005, 12:40

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a zapp0 » 18 apr 2012, 00:36

Ok hvala!

Izgeda, da so še največji problem lončki. V Merkurju imajo neko staro zalogo, vendar brez kazalcev (plovcev, kakorkoli se že tistemu reče).

Vsi ostali iskalni zadetki - kot si omenil - vrnejo kompleksne zadeve, namenjenje resnemu gojenu. Če iščem "hydroponic pot" (pot=lonček), pa tudi dobim.. emm.. zanimive zadetke :mrgreen:

Nikoli si nisem mislil, da bo problem najti en tegelc :lo
zapp0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 apr 2012, 16:43

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a don » 18 apr 2012, 11:03

zapp0 je napisal/-a:Ok hvala!

Izgeda, da so še največji problem lončki. V Merkurju imajo neko staro zalogo, vendar brez kazalcev (plovcev, kakorkoli se že tistemu reče).

Vsi ostali iskalni zadetki - kot si omenil - vrnejo kompleksne zadeve, namenjenje resnemu gojenu. Če iščem "hydroponic pot" (pot=lonček), pa tudi dobim.. emm.. zanimive zadetke :mrgreen:

Nikoli si nisem mislil, da bo problem najti en tegelc :lo


teglc poišči kjer prodajajo rastline za ribnike ;)
don
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2012, 14:00

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a zapp0 » 18 apr 2012, 14:12

don je napisal/-a:teglc poišči kjer prodajajo rastline za ribnike ;)


Verjetno misliš zato, da je tegelc luknjičast. Kot rečeno, problem je indikator.

Če ne bo druge, bom pač naročil iz tujine, npr http://www.greenshorticulture.co.uk/categories/Houseplants/Hydroculture/Culture-Pots/
zapp0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 apr 2012, 16:43

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a don » 18 apr 2012, 16:11

ja takle teglc bo pa pri nas težko dobit... poizkusi v Kaliji? :) vsekakor pa je boljša in hitrejša rešitev da se naroči iz tujine...

lp
don
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2012, 14:00

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a zapp0 » 18 apr 2012, 17:07

Hecno, tega je bilo res ene 5 let nazaj precej.

Nekaj sem še našel: http://www.vrtnicenter.si/ponudba/cvetlicni-lonci/lechuza-classico
zapp0
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 apr 2012, 16:43

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a don » 18 apr 2012, 17:17

no super, pa le nebo treba iz tujine naročat :)
don
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 15 apr 2012, 14:00

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a hidroponika.net » 20 feb 2013, 02:30

V Sloveniji je oskrba z instrumenti, sistemi in literaturo, mrežastimi lončki in ostalim materialom in ostalimi zadevami za hidroponiko zelo skromno poskrbljeno....

Zato je bila pred nedavnim vzpostavljena internetna stran hidroponika.net (tudi facebook stran je postavljena ampak je vse še na začetku) www.Facebook.com/hidroponika.net

Če potrebujete kakršn koli nasvet, material, merilnik,... se lahko obrnete na nas in vam bomo priskrbeli kar se da...

Tudi razmišljamo o svoji liniji hidroponskih sistemov, ki ne bodo tako dragi kot so nekateri drugi kompleti in bodo tako dostopni večjemu občinstvu... Tudi hidroponski priročnik je v izdelavi...

za vse informacije smo na voljo na elektronskih naslovih info@hidroponika.net ter sistemi@hidroponika.net

Vsakršni komentarji so dobrodošli (tudi negativni :roll: ) saj le tako bomo vedeli ali delamo dobro...
hidroponika.net
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 feb 2013, 22:30

Re: Hidroponika - kje dobiti?

OdgovorNapisal/-a medium » 28 maj 2014, 15:32

Komplete za hidroponiko lahko kupiš tudi na straneh, kjer prodajajo pripomočke za gojenje konoplje, sam nakup ni prepovedan, odvisno pa je kaj boš notri sadil :D
medium
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 maj 2014, 15:24


Vrni se na Pomenki

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov