Donirajte odvečna semena in rastline

Sem spadajo vsa sporočila, ki ne spadajo v druge forume.

Moderator: dusanh

Donirajte odvečna semena in rastline

OdgovorNapisal/-a bučarka » 01 feb 2010, 10:52

Če kdo spremlja problematiko zapuščenih živali in mojpes forum, je verjetno seznanjen z dobrodelnimi licitacijami za zavetišče Horjul. Vsak lahko donira kakšen predmet, le ta gre na licitacijo, kupnino pa se nakaže zavetišču.

Jaz sem donirala semena paradižnikov, ki so zavetišču prinesla čez 300€! Zavetišče je trenutno v velikem minusu (čez 8.000€).

Je kdo pripravljen podariti svoja semena, sadike, rastline... za licitacije? Vem, da se vam po škatlah valja veliko odvečnih semen in ostale "krame", dajmo jo porabit za dober namen!

Pravila in navodila najdete tukaj:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8327.0.html

Seveda lahko daste na licitacije tudi druge stvari, ne samo rastlinskih.

Predmet vam lahko na licitacijo dam tudi jaz - pošljite opis predmeta, sliko in vaše podatke na moj naslov marjeta8 (at) gmail.com


Hvala!
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a teta Pehta » 01 feb 2010, 15:42

Cenim pobudo vendar menim, da to - ne glede na to, koliko bomo darovali - položaja zavetišča ne bo izboljšalo .... Ali pa ga bo izboljšalo na katek rok.
teta Pehta
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 apr 2008, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bučarka » 01 feb 2010, 20:53

Ja, položaj zavetišča bi najbolj izboljšalo odgovorno lastništvo živali, torej to, da naše pse in mačke steriliziramo/kastriramo, jih imamo pod nadzorom in jih ne odvržemo, ko se jih naveličamo.

Za živali, ki so v zavetišču, smo odgovorni mi vsi kot družba. Vsak pomaga po svojih močeh. Seveda pa je najlažje problem odmisliti ali pa si reči, da tistih par evrčkov ne bo ravno spremenilo situacije. Glede na to, da veliko ljudi redno prispeva vsotice denarja Horjulu in organizira take in drugačne dobrodelne akcije, je tale izjava do njih kar malo žaljiva.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a fresia » 02 feb 2010, 11:04

In zakaj občina ne plača kastracije oz. sterilizacije? Pri nas za vsakega najdenčka pa naj bo mačka ali pes, ti občina plača, če ga le želiš obdržati ali dati v zavitišče. Res pa je, da je več občin stopilo skupaj in pomagajo maximalno.
Želim Vam veliko uspehov pri zbiranju denarja. Vsekakor podpiram to, saj so ljudje krivi, da so vse te živali v zavitiščih,....

Doma smo večkrat posvojili za kratek rok kakšnega psa, dokler ni dobil lastnika, ker pač je v zavitiščih včasih zmanjkalo prostora. No, sedaj se je tudi to uredilo, novo zavitišče, vse ok :)
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a bučarka » 02 feb 2010, 12:03

Občine plačujejo z zamudo ali pa se izogibajo plačilu (zato tudi tak strašen minus). Veliko občin sploh nima sklenjene pogodbe z zavetiščem.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a Kata-rina » 02 feb 2010, 12:17

teta Pehta je napisal/-a:Cenim pobudo vendar menim, da to - ne glede na to, koliko bomo darovali - položaja zavetišča ne bo izboljšalo .... Ali pa ga bo izboljšalo na katek rok.


Daruj za konkretno žival ne za zavetišče, če te skrbi!
Kata-rina
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 jan 2009, 18:59

OdgovorNapisal/-a teta Pehta » 02 feb 2010, 15:56

To tudi delam, Kat-rina!

Trem potepuškim mačkam sva skupaj s sosedo lani plačali sterilizacijo, skupaj sva jih polovili in spustili nazaj, dve od njiju se vračata od časa do časa po hrano. Stroški sterilizacije? Preko 280 €. Pol tega sem plačala jaz, pol soseda. Tako sem lani darovala 140 € konkretni muci in pol ... Če seveda ne štejem hrane & prevoza. Ni mi žal, kaj podobnega sem pripravljena narediti tudi letos!

Bučarka, ali se ti moja prva izjava res zdi žaljiva? Le zakaj? Tvoj odgovor me je zelo presenetil! Upam, da si me samo narobe razumela, in in nič drugega. Pa vendar?!

Je pa res, da je horjulsko zavetišče v finančnih težavah že leta in morda bo treba nekaj več sil usmeriti tudi v spremembe v delu zavetišča. Če z občino zavetišče nima pogodbe je pač iluzorno, da pričakujejo plačilo! S tem pa, ko za tako občino opravljajo nenaročene storitve, ki ne bodo plačane, spravlja v slabši položaj tudi muce in kuže, ki prihajajo iz občin, ki plačujejo za najdenčke.

Mislim, da bi morali MI,KI NAM NI VSEENO ZA ŽIVALI, vse sile usmeriti v pritisk na občinske može in žene, saj za zavetišče / zavetišča občine morajo poskrbeti -in PLAČATI! . Tako pa se župančki vozijo v mercedesih, mi pa za zavržene živali zbiramo ... Ljubljansko zavetišče, na primer, teh oziroma takih težav, kolikor vem, nima. Enako naj bi bilo z odprtjem novega zavetišča v Mariboru.
Zadnjič spremenil teta Pehta, dne 02 feb 2010, 16:14, skupaj popravljeno 1 krat.
teta Pehta
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 apr 2008, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kata-rina » 02 feb 2010, 16:14

Pri spletnem komuniciranju dokaj hitro pride do napačnega razumevanja :oops:
Jaz sem tvojo izjavo razumela v stilu "brez veze karkoli delat, itak ne bo nič drugače", za kar se iskreno opravičujem :?
Kata-rina
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30 jan 2009, 18:59

OdgovorNapisal/-a teta Pehta » 02 feb 2010, 16:23

Saj se mi zdelo, da sem narobe razumeljna, ker sem pač na kratko napisala.

Konkretno predlagam, da spišemo peticijo za občine, ki ne plačujejo za zavetišče - jo objavimo na internetu, kjer si jo vsak lahko sname, doda ime in priimek in jo podpiše, ter pošlje na občino. Dokler bomo molče zbirali denar, se bo občinarjem samo smejalo. Vem, da so bile stvari že po radiju in TV pa ni nič boljše, ampak - morda bi ponovili vajo?!?

V predzadnjem (decemberskem, če se prav spominjam) Mojem malem svetu je bil članek Polone Samec o zavetišču Hurjul in moram reči, da sem bila žalostna, ko sem ga prebrala. Verjamem, da je morda uvod delo ga. Polone Samec, vse ostalo pa so po svoje sfrizirali novinarji in tako je nastal "en lep člančič, sam sebi namen", čeprav je bil njegov cilj opozoriti na problematiko - OBSTOJA!!!! - zavetišča. Ampak to vemo le redki. Če si v reviji o živalih ne upajo povedati PRAVE RESNICE - kaj potem?
teta Pehta
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 apr 2008, 14:44
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bučarka » 02 feb 2010, 18:40

Še vedno s tega foruma ni nobeden ponudil semen.

Bi raje zbirali za drugo društvo ali zavetišče (recimo tako, ki po 30 dneh, kolikor jih plača občina, žival uspavajo)? Jih je veliko, ki potrebujejo denar. Samo za primer: Izolanke skrbijo za preko 100 zavrženih (beri: ljudje so jih odvrgli) mačk s svojmi osebnimi dohodki. Vendar zaenkrat zbiramo za Horjul. Semena in rastline.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a fresia » 03 feb 2010, 13:26

Bučarka.... Čez kakšen teden ali dva se ti javim, da podarim semena. Res jih je kar nekaj, ki se jih nabere, veljajo tudi semena domačega proizvoda (npr. buče,....)?

Vsekakor je prav, da se pomaga zavetiščom in prav je, da če občina ni toliko, da bi finančno pomagala, naj pomagajo dobri ljudje.
Naj omenim, da nam vsako leto potaknejo ne le eno mlado mačko, včasih tudi dve, tri. Vedno jih peljemo veterinarju, da jih pregledajo, če so bolane ali kaj podobnega (pregled plačamo sami). Ko pa mačko oddamo dobrim ljudem, imajo potem kastracijo oz. sterilizacijo zastonj.
Ni prav, da občine niso toliko, da ne omogočijo zavitiščem spodobnega dela. Ljudi, ki pa zavržejo živali, so pa ahhh saj nimam besed za te hudobneže. Če ne moreš imeti živali, si je pač ne boš imel....
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a bučarka » 03 feb 2010, 14:50

Hvala, fresia! :D

Bom zelo vesela tvojih semen. Seveda govorim o semenih, ki smo jih sami pridelali. Ta so največ vredna. :wink:

Bi te prosila, če poskusiš zbrati in pripraviti semena tam do 10.2., saj bi kmalu po tem datumu že "zalaufali". Če ne boš utegnila oz. če boš kasneje našla še kaj primernega za licitacije, pa bo ravno tako v redu.

Ljudje so sposobni marsičesa... :roll:
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a fresia » 03 feb 2010, 15:58

Se ti bom oglasila na zasebnem. Med vikendom bom pregledala kakšno je stanje. :D 8)

Slike pa ti verjetno pošljem na mail a ne, da boš lahko posredovala...
Me veseli, če lahko pomagam, čeprav je malenkost :)
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a bučarka » 04 feb 2010, 12:40

Hvala, fresia!

Čeprav se ti zdi, da je malenkost, v resnici zelo pomeni.
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a bučarka » 09 feb 2010, 11:49

Spominjam vse, ki želite donirati semena, rastline in ostalo, da pohitite, saj bomo kmalu začeli!
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska

OdgovorNapisal/-a bučarka » 11 feb 2010, 17:12

Vrtnarske licitacije se bodo začele konec drugega tedna. Dobrodošlo vse, kar ima veze z vrtom, raslinami...
bučarka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 275
Pridružen: 31 mar 2005, 15:46
Kraj: primorska


Vrni se na Pomenki

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost