Datelj ne raste

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Datelj ne raste

OdgovorNapisal/-a Eric » 11 sep 2011, 15:25

Zdravo

Iz Tunizije sem prinesel par semen. Eno seme sm dal v terari in mi je pognalo.
Pred začetkom poletja sem jo presadil v večjo vazo in ji dal zemjo ki je namenjna hišnim palmam ( tako je rekel prodajalec iz agrarije ). Kupil sem tudi gnojilo ki je namenjeno za palme.

Ugl. pama se mi ne zdi da raste pravilno oz. kot da bi ji kaj pomankovalo. Vem da rastejo počasi, ampak zdj sem jo imel celo poletje na oknu kjer ceu dan sonce nabija in je zrastla samo par cm in se totalno ukrivila.

Kakšna ideja? sem razmišljal da bi jo presadil v še večjo vazo in zemljo zmešal z malo peska od plaže.

res prosim za momoč, nebi jo rad zgubil

Hvala

Lp


evo še slike

http://www.shrani.si/f/D/EJ/1zBX1ayJ/p8130050.jpg

http://www.shrani.si/f/2Z/2Y/2NRG4hb4/p8130051.jpg
Eric
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 jan 2011, 22:39

Re: Datelj ne raste

OdgovorNapisal/-a Licommo » 18 okt 2011, 20:38

najbrž ti jo je do sedaj že pobralo, razlog je bil najbrž gnojilo, v kolikor si ga uporabil,
ko je rastlina še v razvijanju ne potrebuje dodatnega gnojenja, pa tudi zemlja ne rabi, da ima na vrečki narisano palmo,
Sam sem dateljne enostavno vzgojil v zemlji, ki jo imam pred hišo(bolj peščena), seme sem podtaknil v lonček z omenjeno zemljo nekje novembra, vse skupaj imel na okenski polici in nekje februarja je zrasel prvi list. kot gnoj pa primešaj na dno lonca malo guane ali dodaj(malo) zemlji kokošje gnojilo.(če se boš še kdaj lotil)
Licommo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 nov 2009, 22:04

Re: Datelj ne raste

OdgovorNapisal/-a ašajt » 03 mar 2012, 13:24

Jaz sem datljevo seme iz hrvaške posadila v običajno zemljo za rože pa mi je zrastla zdaj jo mam ževšlo let jo nič ne gnojim pa so se ji ravno začeli listi delit. Sem pa eno na način gnojenje ugonobila
ašajt
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 mar 2012, 23:57


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron