Ananas

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Ananas

OdgovorNapisal/-a anathea » 31 okt 2004, 00:25

Zivjo!

To vprasanje sem dala najverjetneje pod napacno temo, a nisem imela pojma kam spada... :oops:

pred kakim letom mi je uspelo vzgojiti ananas....sedaj pa nimam pojma kako naj z njim ravnam. zelo je zrastev, listi so dolgi prbl. 20-30 cm, poleti je bil zunaj. kako naj skrbim zanj? ali iz tega zraste drevo ali grmovje ali roza?

hvala
anathea
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 maj 2004, 18:54

ananas

OdgovorNapisal/-a makomoni » 13 nov 2004, 13:24

Pozdravljena Anathea!

Tudi jaz imam doma vzgojen ananas. Sedaj je star že dve leti in ima skupni premer več kot en meter. Prvo leto sem ga posadila v zelo majhno in nizko posodo ter samo pršila. Ko je postalo zunaj bolj toplo sem ga postavila na balkon na zahodni strani. Tako je popoldne nanj sijalo sonce. Bila sem zelo presenečena, saj mu je poletna vročina močno prijala in je lonček kaj hitro prerasel. Tudi letos sem ga dala na balkon in spet mu je zelo godilo. Zalivam ga enako kot ostale sobne rastline, vendar pazim da nima zemlje v katero je posajen preveč vlažne. Sedaj ga imam v stanovanju in se odlično drži. Imam pa še en ananas, ki ima zelene liste z rumenimi robovi. Tega sem kupila v Nemčiji. Prvo leto je slabo prenašal zimo in verjetno sem ga tudi preveč zalivala, tako da je spomladi imel povsem nagnite korenine. Bila sem že skoraj prepričana, da ne bo preživel. Presadila sem ga in par mesecev ga nisem zalivala. Ko je postalo topleje sem ga dala na balkon in sedaj je čudovit. Ni tako velik kot ananas, ki sem ga vzgojila doma, vendar je kljub temu lep.

Lahko ti še povem to, da moraš paziti, da lonček v katerega je posajen, ne sme biti premajhen in ne prevelik.

Če te še kaj zanima se javi. Z veseljem ti pomagam. :D
monika
makomoni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 maj 2004, 08:39
Kraj: šafarsko

Re: ananas

OdgovorNapisal/-a majdka85 » 20 mar 2005, 17:54

Imam vprasanje za gospodicni makomoni in anatheo oz. za kogarkoli, ki mu je uspelo vzgojiti ananas iz sadeza.
Sama sem poskusala ze parkrat vendar mi nikoli ni uspelo. Prosim za kakrsnkoli nasvet.
Hvala.
Lep pozdrav,
Majdka
majdka85
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 mar 2005, 17:46

Re: Ananas

OdgovorNapisal/-a NISAZOO » 20 mar 2005, 21:12

anathea je napisal/-a:Zivjo!

To vprasanje sem dala najverjetneje pod napacno temo, a nisem imela pojma kam spada... :oops:

pred kakim letom mi je uspelo vzgojiti ananas....sedaj pa nimam pojma kako naj z njim ravnam. zelo je zrastev, listi so dolgi prbl. 20-30 cm, poleti je bil zunaj. kako naj skrbim zanj? ali iz tega zraste drevo ali grmovje ali roza?

hvala


Živ!¨

Tudi mene zanima kako vama je uspelo vzgojiti ananas ,,,,se že trudim zelo dolgo pa vedno zgnije ali pa splesni!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
NISAZOO
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 20 mar 2005, 20:38
Kraj: RADOVLJICA-LESCE

OdgovorNapisal/-a blaž » 13 feb 2006, 14:52

Jaz sem ga dal v vodo in kar lepo rase imel je pa gnil in plesniv vrh zato sem najprej mislil da ne bo nič z njim. Zdaj pa poganja stranske poganjke.
LP
blaž
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a ajda.n » 23 apr 2006, 10:45

http://www.rickswoodshopcreations.com/P ... eapple.htm

tle je en link, kjer so natančna navodila kako vzgojiti ananas... ni zakomplicirano, men je vedno uspelo tako da mam zdej 2 rastlini...

prilagam fotko :lol:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
ajda.n
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 mar 2006, 21:06
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a blaž » 19 maj 2006, 20:47

Danes sem ugotovil da ima ananas tudi semena (dolgo sem rabil) bom poslusil posaditi pa bomo videli če bo kaj!!
LP
Blaž :wink:
LP
Blaž
!!!KAR SEJEŠ TO ŽANJEŠ!!!
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a robinho » 09 dec 2006, 22:46

Kje si pa najdu semena?

Lp
robinho
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 dec 2006, 22:39
Kraj: Madrid


Vrni se na Palme

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • ananas
    Napisal/-a dddd » 09 jul 2009, 14:25
    2 Odgovori
    10368 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a klea Poglej zadnji prispevek
    10 jul 2009, 10:47

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost