razkoščičevalnik robid in paradižnikov

Orodje in oprema potrebna pri vzgoji rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

razkoščičevalnik robid in paradižnikov

OdgovorNapisal/-a malcek » 02 sep 2005, 22:04

Slišal sem, da obstaja priprava ki loči mehko sadje in zelenjavo od drobcenih pešk. Sliši se zelo uporabno za pripravo sirupov, kečapa...

A mogoče kdo kaj ve o tem.
malcek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 02 sep 2005, 21:58

Re: razkoščičevalnik robid in paradižnikov

OdgovorNapisal/-a Kitty » 03 sep 2005, 08:32

malcek je napisal/-a:Slišal sem, da obstaja priprava ki loči mehko sadje in zelenjavo od drobcenih pešk. Sliši se zelo uporabno za pripravo sirupov, kečapa...

A mogoče kdo kaj ve o tem.


Moja mama jo ima že 20 let in prejšnji mesec jo je kupila tudi meni (presežek paradižnika). Videti je taka:
http://www.chefgadget.com/homeproduct.asp?prodsku=G0903

Pri nas jih v trgovinah še nisem zasledila, čeprav naj bi jih nekdo iz Borovnice delal. Kupila mi jo je v Agrarii v Miljah (takoj čez škofijski blok na desni) in je stala celih 18 evrov.
Dela kot pesmica, edino prisesek za na mizo je malo švohotne sorte. 5 litrov mezge sem imela narejene v kakšnih 5 minutah.
Čez kakšen dan bom poskusila narediti grozdno marmelado brez pešk :)

Bye, Kitty
Kitty
Expert
Expert
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 nov 2004, 11:20
Kraj: Vrhnika

Razkoščičevalnik robid

OdgovorNapisal/-a muha » 03 sep 2005, 14:17

Kitty, ali ta aparatek izloči res vse peškice. Ta, ki ga imam sedaj (v obliki sklede) mi po dvakratnem pasiranju robid še vedno spusti skozi kar nekaj peškic - zoprno za marmelado :twisted:.
Za odgovor najlepša hvala.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Re: Razkoščičevalnik robid

OdgovorNapisal/-a Kitty » 03 sep 2005, 14:54

muha je napisal/-a:Kitty, ali ta aparatek izloči res vse peškice. Ta, ki ga imam sedaj (v obliki sklede) mi po dvakratnem pasiranju robid še vedno spusti skozi kar nekaj peškic - zoprno za marmelado :twisted:.


Doma smo ga vedno uporabljali izključno za paradižnik.
Moj prvi poizkus je pokazal tudi, da gredo pri 3 pasiranju "ostankov" paradižnika, ko naj bi dobil največ gostega skozi, skozi peškice od češnjevca.

Nič drugega nisem še sprobala spasirat nanj, kaj šele robidnic. Sorry!

Ima pa precej bolj drobno sito od tistega v obliki sklede/cedila, ki se navadno uporablja za pasiranje fižola, če si tega mislila.

Bye, Kitty
Kitty
Expert
Expert
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 nov 2004, 11:20
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a malcek » 05 sep 2005, 12:41

Najlepša hvala za odgovor, in link da vsaj vem kako stvar zgleda.

Jaz pa sem zvedel, da naj bi se privatnik, ki jih izdeluje v sloveniji pisal Maze. Če zvem kaj več bom dopisal sem. (na internetu zgleda da ga ni)
malcek
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 02 sep 2005, 21:58


Vrni se na Orodje in oprema

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost