zalivanje orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

zalivanje orhideje

OdgovorNapisal/-a Stella » 12 apr 2008, 19:22

Dobila sem nasvet, da moram orhidejo vsak teden pol ure namakati v vodi. Potem pa pustiti, da voda odteče in šele potem jo dati nazaj v okrasen lonček.
Ima kdo kaj več informacij o tem. jaz se bojim, da bo zgnila.
www.dobertek.com -spletni portal z recepti, revijami, knjigami
Stella
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 10 apr 2008, 12:07

OdgovorNapisal/-a pikec mali » 12 apr 2008, 20:43

zdravo.
jaz imam tudi orhideje doma in mi kar dobro uspevajo.zalivam jih 1x tedensko z malo vode.vsako jutro jim tudi poškropim liste z vodo.dajem jim tudi gnojila za orhideje in sicer 1x mesečno.ne smejo biti na direknem soncu.
pikec mali
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 apr 2008, 20:37

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 13 apr 2008, 11:08

Stella, brez problemov lahko svoje orhideje namakaš pol ure v vodi, zaradi tega sigurno ne bodo zgnile. Tudi sama svoje orhideje 'zalivam' na tak način. Pa spomni se, orhideje prihajajo iz deževnih gozdov, kjer dež pada neprestano tudi po več mesecev, pa vseeno preživijo. Kje ne bi potem po le polurnem namakanju :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 13 apr 2008, 12:11

Jaz sme jih ravno danes zalivala, zalivam pa jih tam nekje na 14 dni+ tako, da orhidejo vzamem iz okrasnega lončka in po substratu vlivam vodo, tako da sproti odteka spodaj ven. Ta postopek naredim tolikokrat, da je substrat res moker, ko se voda odcedi oz lončka, orhidejo postavim nazaj v okrasni lonček. 1x na teden pa namočim v vodo samo robček (namreč po vseh orhidejah imam na vrhu robec, zaradi vlage), se pa jih od začetka tudi jaz škropila po listih, pa sem s to varianto prenehala, kajti s tem špricanjem orhideje lahko napadajo razne bolezni, pa še listi sčasoma postanejo beli (klor v vodi, čeprav sem zalivala s postano vodo-voda je stala cca 1 teden v vedru)
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a črka » 13 apr 2008, 12:12

Tudi jaz jih samo namakam v vodi, samo kakih 20 min. Imam jih kar nekaj in mi super uspevajo :P . Namakam pa jih po potrebi, ko vidim, da ni več vlage v lončku.
črka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 29 mar 2006, 11:59


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov