Seznam želja

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Seznam želja

OdgovorNapisal/-a Paph » 31 jan 2010, 22:03

Pogosto se omenja wish lista, pa me zanima naslednje: ko je seznam dolg in predolg (kar se pogosto dogaja, saj se seznam neprestano dopolnjuje), glede na kaj se odločate?
Kupite orhidejo, ki je cenovno ugodna in je na dnu seznama (torej se odločite zaradi cene), ali kupite orhidejo, ki si jo močno želite, pa je morda malo dražja, in jih zato morda kupite manj? :roll:
Zadnjič spremenil Paph, dne 03 feb 2010, 11:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Milamay » 31 jan 2010, 22:52

Paph - zelo različno. Eno je tisto, kar imaš na seznamu, druga stvar je pa potem sploh, kaj lahko dobiš. Če je želja velika, potem si kakšno tudi privoščim - seveda ne grem v neke nerazumne višine. Sem lani našla eno za 300 € in sem mislila, da ne vidim prav, pa mi je potem Tamika pokazala stran, kjer je bila ena orhideja 2500 €!!!!! Saj niso normalni!
Razmišljam, katera je bila moja najdražja ... Verjetno kakšna cvetoča vanda, za te sem že dala okrog 30 €. Ampak mi je že to ogromno za eno rastlino.
LP
Zadnjič spremenil Milamay, dne 03 feb 2010, 19:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rumba » 31 jan 2010, 23:25

Hmmmm... ko naročamo, najprej pogledam, kaj sploh imajo, odkljukam in pišem cene. Potem pride na vrsto denarnica in glede na tamkajšnje stanje se odločim. Zaenkrat še nisem posegla po dragih, ker se imam še vedno za "frišno" ljubiteljico in se ne upam ubiti kake drage. Na srečo mi do sedaj res še nobena ni šla v maloro, tako da bom vedno bolj pogumna. :D
V neke hude skrajnosti pa verjetno še zelo dolgo ne bom posegala, moram najprej postati tajkun. :lol:

Orhideja za 2500€ ??? :shock: :shock: :shock: Nič, se grem dalje učit (kaj se sploh motim tu na netu), da bom velika in bogata...he, he....
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tamika » 01 feb 2010, 15:00

Hmm ... jaz si pred vsakim naročilom naredim seznam rastlin, ki jih želim imeti (pri določeni farmi) in katerim lahko nudim ustrezne pogoje. Med temi potem običajno izberem eno malce dražjo (nikoli nad 25€) in kolikor denarja ostane porazdelim še med ostale s seznama.
Zdaj zadnji dve leti nabavljam tisto, kar si res želim in kar paše k mojim pogojem in moji duši.

Letos imam tako na seznamu nekaj Dendrobiumov, Laelij, Erij, Lycaste .... pač kar se bo dalo dobiti.

Lp, t.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a wix » 03 feb 2010, 10:59

1.) Paphiopedilum sanderianum
2.) Ludisia sp.
3.) Aerangis biloba
4.) Dendrobium topaziacum
5.) Vanda sp.

So trenutno na moji listi želja... Seznam ni dolg in pretirano drag.

Skromnost je lepa čednost :)

Načeloma orhideje, ki si jih želim postopoma nakupim in ne hitim v neke brezglave nakupe.
wix
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 22 mar 2009, 20:17
Kraj: Kamnik


Vrni se na Orhideje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov