Pomagajte mi prosim-pojma nimam kaj se dogaja moji orhideji

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Pomagajte mi prosim-pojma nimam kaj se dogaja moji orhideji

OdgovorNapisal/-a roxy.orchid » 07 okt 2006, 13:39

Ja no... Moj problem je nekako tak... Z mojo orhidejo je bilo vse v redu, dokler ji niso odpadli cvetki..Probelm pa je v tem, da en vem, če je normalno, da je moja orhideja popolnoma brez cvetov in se en izmed majhnjih stranskih štrcljev, ki je odrezan, nekoliko suši.. :oops: Moram povedati, da so listi lepi, nimajo nobenih lis ali posušenih delov, tako da me pravzaprav skrbi samo zgornji del. Drugače pa...pojma nimam o orhidejah in bi mi prišel prav vsakršen nasvet, saj želim lepo skrbeti zanjo, pa ne znam :cry:
in še to...meni so rekli, da jo e treba zaliti enkrat na teden tako, da njene korenine za nekaj časa potopiš v vodo in jo imaš na mestu, kjer ni direktnega sonca ves dan. Je to res, ali deluje kakšna druga stvar bolje?
je mogoče občutljiva na prepih (na oknu) ali kaj podobnega?

No, zahvaljujem se vam za pomoč :oops:

hvala :D
roxy.orchid
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 okt 2006, 13:26

OdgovorNapisal/-a zara » 07 okt 2006, 18:17

Najbolje je da si na forumu ogledaš in prebereš ker res ogromno piše o orhidejah.Idi na seznam forumov in klikni notrnje rastline in tam imaš vse kar te zanima,če pa bo še kaj, kar neveš ti pa bodo svetovali! LP!
zara
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 avg 2006, 20:41
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a bungee- » 09 okt 2006, 11:41

Orhideje so ZELO občutljive na preveč zalivanja. Sam sem jih na začetku tudi tako "utapljal" pa je bil rezultat podoben, gniti so zažele korenine. No potem sem pa sem preklopil na hidrokulturo in zdaj mi orhideje rastejo kot "navite".
Rastline potrebujejo veliko svetlobe in nikoli direktnega sonca, no je kakšna urica zgodnjega jutranjega sonca jim ne škoduje. Kar se pa prepiha tiče, ni ravno najboljši za orhideje.

Rezultati pa so takili:
Slika
S kladivom in dinamitom je možno vse!
Panta je v doziranju.
bungee-
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 14 avg 2006, 12:52
Kraj: Kamnik


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost