phala nočeta več cveteti

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

phala nočeta več cveteti

OdgovorNapisal/-a redtiger » 16 nov 2006, 20:49

Čau!

No mene pa zanima kaj naj delam s svojima phaloma, da bosta s5 cvetela, že pol leta ni nič, stebla se niso posušila ampak so lepo zelena, delajo tudi nove liste in nekaj zračnih korenin se je posušilo... poleg tega korenine lezejo iz lončka na spodnji strani , a bi ju mogla presadit? Ne zdita se bolna ampak ni pa nikakršne spremembe, a je to normalno? Imam ju pa na vzhodni okenski polici, samo sta direkt nad radiatorjem to pa jim ne odgovarja preveč, ali pač?
Hvala za odgovor in lep pozdrav:)
redtiger
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 05 maj 2005, 12:20

OdgovorNapisal/-a natka » 16 nov 2006, 21:46

Da phali začnejo cvetet je potrebno, da imajo temperaturno razliko. Odvisno kako imaš toplo v stanovanju. Če temperatura ne pade dovolj, potem ti phali ne bodo cveteli. Razlika mora biti med dnevno in nočno temperaturo, ampak nočna ne sme iti pod 16°C.

Ponavadi se phali presajajo na 2-3 lete, odvisno. Če so korenine, če zelo na tesno, lahko phala presadiš.

Glede radiatorja... mislim da ima vsak svoje mnenje, eni jih imajo nad radiatorjem in jim lepo delajo, drugi pa jih nimajo pa tudi lepo delajo.

Drugače pa si mal preberi na forumu, je blo o tem že velik napisanega.

Upam da sem ti kaj pomagala.

lp
natka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 110
Pridružen: 27 avg 2006, 14:01
Kraj: Sl. Konjice

OdgovorNapisal/-a lunca » 17 nov 2006, 13:49

pri meni temperatura nikoli ne pade oz. se spreminja ampak mi vseeno zacvetijo. je pa treba počakati pribižno 1 leto odkar ti je nazadnje cvetel.
glede presajanja pa imam zelo slabe izkušnje-vse tiste orhideje ki sem jih presadila ker sem mislila da je pretesen lonček, so se mi potem posušile in umrle. tako da...moje mnenje-ne presajaj orhidej. imam eno ki ima že počen lonček toliko ima korenin in bo sedaj cvetela-ima 3 veje cvetkov
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a alanya » 11 dec 2006, 00:58

Zanima me nekaj glede teh temperaturnih razlik. Imam tudi 2 orhideji, ki že dlaj časa nista pognali cvetov, pa tudi nekaj takih, ki so pred kratkim nehale cveteti. Če bi jih recimo zdaj dala na hodnik, kjer je hladneje, kako dolgo bi jih morala pustiti tam?
alanya
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 12 mar 2006, 12:54
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a felidae » 11 dec 2006, 10:28

K cvetenju jim pomaga temperaturna razlika med dnevom in nocjo. Ce jih bos prestavila v hladnejsi prostor kjer temperatura ne niha zaradi tega ne bodo nic hitreje cveteli. Nad radiatorjem pa mislim da jim res ne ugaja in ce imate v hodniku visjo vlaznost ti bodo zelo hvalezne ce jih bos prestavila tja. Vendar pazi da ne bo nikoli pod 16°.

Lp, Mateja
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a alanya » 12 dec 2006, 01:07

Zanima me, če so orhideje občutljive na spremembo prostora? Jih lahko premikaš ali ne marajo tega?
alanya
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 12 mar 2006, 12:54
Kraj: Maribor


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost