mini phal.

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a laponkica » 04 avg 2008, 22:34

Paph, hvala za odgovor!! bom ga presadila, takoj ko odcveti. tudi mene zanima, ali si mini phale presadila v večji lonček?? te lahko morda še vprašam, kje si kupila to drobno lubje, ki si ga omenila??
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a dkivi » 05 avg 2008, 03:09

bolj ali manj je vse lubje enake velikosti,vsaj tisto v 50L žakljih...nalomiš ga na ustrezno velikost :wink:
dkivi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 29 jan 2006, 09:25

OdgovorNapisal/-a Paph » 05 avg 2008, 09:01

Presadim ga nazaj v isti lonček, ne rabi večjega.
Drobnejše lubje sem kupila v trgovini Tukano na Brdu pri Ljubljani - ne bom trdila ali 3 ali 6 litrsko vrečo, imajo pa tudi skorje plutovca in šotni mah.
http://www.tukano.si/
P.
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a laponkica » 05 avg 2008, 10:14

hvala paph!!!
--
*laponkica*
laponkica
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 22 mar 2008, 21:23

OdgovorNapisal/-a Connie » 06 avg 2008, 11:12

Tudi jaz imam te miniaturne lepotičke, ki so v mahu in ne v lubju, in mi zelo lepo uspevajo.
Jaz jih bom pustila kar v tem. Samo tega se je treba držati - med zalivanji se mora substrat izsušiti. :)

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a girly » 03 sep 2008, 13:34

Pozdravljeni,

tudi jaz imam nekaj težav z mojim mini phalom. najprej je začel rumeneti, odpadli so mu skoraj vsi listi, le dva sta se obdržala, potem sem odšla kupit lubje v Tukano da bi ga presadila, prodajalec tam mi je svetoval, da je zlo super kokosovo lubje, sem dala za tisti liter lubja 7 €, večino mojih orhidej presadila, sedaj je pa katastrofa. ravno danes sta mi odpadla stran še tista zadnja listka, zgleda da sta se posušila, ko sem šla potem vse skupaj vlečt z lončka sem opazila, da je bilo lubje vlažno in mal plesnivo samo na dnu lončka, do korenin pa ni prišlo čisto nič. tako da korenine so sedaj vse suhe, sem pa opazila zraven čisto nov in celo še zelen poganjek pa me zanima:
1. se bo ta poganjek mogoče še dalo rešit
2. ali je kokosovo lubje sploh primerno za orhideje

pa še slikica:
Slika
girly
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 sep 2008, 13:14
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a Paph » 05 sep 2008, 09:31

Jaz tudi rešujem enega in ga skušam ohranit pri življenju. Dobila sem ga pred dobrim mesecem, cvetočega, potem se je pa cvetje usulo in sem ga vzela ven in pogledala kaj se dogaja in ugotovila, da praktično nima korenin, še slabše kot pri tebi, samo da ima moj več listov; dva lista sta mlahava, dva pa kolikor toliko v redu.
Nisem ga dala nazaj v lubje, ampak sem ga privezala na pluto in ga samo rosim in upam, da preživi.
Sicer pa sem zasledila neko tehniko "reševanja falenopsisov", ki imajo slabe korenine oz. kako najlaže vzpodbudiš fal, da požene korenine, Angleži ji rečejo 'sphag-n-bag'. Takole naredijo: falu odstraniš morebitne cvetne poganjke ali cvetove (če cveti), ker mu to samo črpa energijo, odstraniš vse gnile in posušene korenine in pustiš tiste, ki so zdrave. Vzameš prozorno plastično vrečko, ki je dovolj velika za rastlino, da ni utesnjena - a tudi ne sme biti prevelika. V dlan vzameš šotni mah in ga dobro namočiš potem pa iztisneš vodo, ravno toliko da je mah vlažen. Mah postaviš v vrečko in nanj položiš fal, dobro zavežeš in postaviš na svetlo senco. Čez nekaj tednov bi morala pognati kakšna koreninica.
Kar se pa kokosa tiče pa ne vem če je ravno najbolj primeren, mislim da je bolje imeti mešanico lubja in maha. Jaz osebno se mahu izogibam, ker preveč zalivam, tako da imam samo lubje.
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a girly » 05 sep 2008, 09:38

bom tudi jaz probala doma poiskati kak kos plute in privezati gor. kako velik pa more bit, a mogoče veš če je uredu kar tisti recimo za podstavke za kozarce, če veš kaj mislim. glede druge tehnike pa... nevem če je sploh kakšna korenina vredu, vse so posušene,zelenih sploh ni.

LP,katarina
girly
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 sep 2008, 13:14
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a Paph » 05 sep 2008, 09:59

Po moje lahko, ker je to itak začasna rešitev - do novih korenin, potem pa nazaj v konček. Velikost - zgolj toliko, da je neka opora.
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a girly » 07 sep 2008, 15:39

no zdaj sem kupila neko mešanico zemlje lubja in še en ene par drugih stvari, ki jo trenutno prodajajo v šparu. Upam da bo sedaj kaj bolje, ker ko sem presajala iz tistega kokosovega lubja sem vidla da so se čisto vsa korenine posušile... upam da se bodo obnovile.

LP
girly
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 sep 2008, 13:14
Kraj: Ljubljana okolica

Prejšnja

Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Mini botanični phal
    Napisal/-a polka » 08 jan 2008, 23:46
    1 Odgovori
    2454 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a turi Poglej zadnji prispevek
    09 jan 2008, 15:47
  • moj phal pa ne cveti
    Pripete datoteke Napisal/-a špelč » 03 feb 2005, 02:23
    4 Odgovori
    4367 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a špelč Poglej zadnji prispevek
    04 feb 2005, 00:32
  • Nenavadni phal?
    Pripete datoteke Napisal/-a tanjabagar » 19 feb 2006, 12:30
    1 Odgovori
    2759 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Marsumioon Poglej zadnji prispevek
    04 mar 2006, 14:11
  • phal - steblo
    Napisal/-a natka » 25 jan 2007, 15:29
    3 Odgovori
    3211 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a natka Poglej zadnji prispevek
    25 jan 2007, 17:49
  • Beli Phal
    Napisal/-a sandica » 24 mar 2008, 22:41
    0 Odgovori
    2551 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a sandica Poglej zadnji prispevek
    24 mar 2008, 22:41

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov