Majcene pošasti

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Majcene pošasti

OdgovorNapisal/-a mary » 20 jan 2006, 11:53

Kar nekaj časa že spremljam forum, razen tem o boleznih rastlin, ker sem (kako naivno) mislila, da je mojih 7 čudovitih orhidej (3 cvetijo, ostale nastavljajo popke), zdravih. Pa me nekaj preblisne, vzamem zobotrebec in začnem praskati po zemlji in tako narahlo raziskujem. Pa odkrijem pri vseh orhidejah (še ta zadnji, katero sem kupila na prodajni razstavi Kalie) pod lubjem majčkene sivorjave živalice; pri vsaki eno ali dve (pri približno 5-10 minutnem buljenju v en lonček. Šok !!!! Prosim za pomoč, kaj naj naredim, čisto sem prestrašena !?

Hvala, Mary
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28

OdgovorNapisal/-a malena » 21 jan 2006, 14:30

V mojih tudi!
Sem opazila zadnjič, ko sem jih utapljala, da je začelo kar nekaj migat v lončku. Ampak... zadeva raste in cveti ko nora in zgleda, da ji živalce ne škodujejo, torej se ne sekiram. Ali bi se morala?
malena
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 13 dec 2005, 10:32
Kraj: Celje

sekiranje

OdgovorNapisal/-a mary » 24 jan 2006, 21:26

saj ne vem, ali bi se človek sekiral zaradi teh frdamanih podnajemnikov, če pa rožce lepo uspevajo. Ampak za tipa, kot sem jaz, ki ne prenašam te golazni (kamorkoli grem, še na morje, gre z mano Biokill), lepo prosim besedico tolažbe. By the way, ena orhideja mi ravnokar rojeva cvet, zato spet letim na okno.

Mary
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28

sekiranje

OdgovorNapisal/-a tinko » 24 jan 2006, 22:49

Te bom pa jaz malo potolažil, da se ne vržeš skozi okno, če si ravno pri njem. Ne se preveč sekirat. Če si ustvarila idealne pogoje za orhideje, ni vrag, da ne bi to izkoristile tudi živalice. Ko že omenjaš biokill, ga malo uporabi. Jaz orhideje malo poškropim z razpršilcem nato pa še malo z bilokilom ali kakim bio pripravkom za vataste uši ali kaj podobnega. Saj ti svetujejo ob nakupu. Glej z bolj vesele plati. Naj ti lepo cvetijo. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

pošasti

OdgovorNapisal/-a metulj » 24 jan 2006, 22:58

Tej majcen pošasti so najvrjetneje skakači, ki se radi naselijo v vlažno okolje in papcajo ostanke, rastlinam pa ne škodujejo :lol: .

Torej kar pusti tvoj biokil in uživaj v cvetenju.

Lep pozdrav
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

tolažba

OdgovorNapisal/-a mary » 25 jan 2006, 17:12

Hvala, :) :oops: ,

Mary
LP!
mary
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 18 jan 2006, 11:28


Vrni se na Orhideje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov