Angraecum didieri

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Angraecum didieri

OdgovorNapisal/-a Connie » 22 jun 2008, 10:29

Opažam, da imate nekateri Angraecum didieri, ki lepo raste in cveti. Le kako vam uspeva? In kje ga imate? In kako ga negujete, da vam dela nove korenine in zacveti? Tudi jaz sem ga imela (pol leta), pa mi je propadel (steblo je bilo segnito) :cry:. Negovala sem ga enako kot ostale Angraecume (germanicum, sesquipedale, elephantinum ...) in te mi lepo rastejo (zacvetel ni nobenen ... :roll:)
Prosim za odgovor! Hvala!

Lp, Connie
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a tamika » 22 jun 2008, 11:04

Nekih večletnih izkušenj nima, ampak sem pri svojemu opazila, da če ga pršim po koreninskih vršičkih le-ti postanejo rjavi in zato sem to dejanje opustila. Sicer ga imam od marca, v tem času mi je zacvetel in pognal nov list. Zalivam 1x tedensko.
Angraecum sesquipedale mi raste kot nor, poganja 2 kot prst debeli korenini in nov list.
Angraecum calceolus ima zdaj že 10 cvetnih stebelc, ki bodo upajmo kmalu zacvetela. Precej hvaležna rastlina.

Imam še dva Angraecuma, ki pa sta še mladi rastlini in ju imam samo nekaj tednov.

Saj vem, da nisem ravno veliko pomagala.
Če jih ne bom pokopala, bom lahko čez par mesecev dala kakšen koristen nasvet. :wink:

Lp, t.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a |TiNA| » 01 apr 2010, 21:46

Hej!

Vem, da je že kar en čas nazaj, ko se je ta tema odprla. pa vendar, zanima me, ali imate angraecum didieri posajen in v čem....jaz sem ga imela brez vsega...ni blo dobro...zdaj trenutno ga imam v glinoporju, poganja neke korenine, vendar sproti se mu stare korenine sušijo. Videla sem da je izačel poganjati steblo, ki zdaj stagnira in nimam pojma zakaj. in sončna ali senčna lega?

Hvala
|TiNA|
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 05 dec 2008, 18:16

OdgovorNapisal/-a Paph » 02 apr 2010, 10:54

Tudi meni je začel stagnirati, čeprav je sprva lepo kazalo....
Kar se pogojev tiče: rabi kar veliko svetlobe, a ne direktnega sonca in tropske pogoje (visoka vlaga in dobra ventilacija).
Ponavadi je pomanjkanje dovoljlšnje svetlobe razlog, da ne cveti.
Tule je kar lepa zbirka podatkov za to vrsto: http://www.angraecum.org/
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a |TiNA| » 02 apr 2010, 14:31

hvala :)
|TiNA|
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 05 dec 2008, 18:16


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov