2 orhideji v lončku

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

2 orhideji v lončku

OdgovorNapisal/-a ursika » 17 dec 2008, 11:58

Pred par tedni sem v BM kupila orhidejo. Bila naj bi enostebelna(te so bile najbolj poceni), a sem tako dolgo izbirala, da sem našla dvostebelno, kasneje pa sem udotovila, da sta v bistvu dve rastlini in ima vsaka svojo steblo. Zdaj me pa zanima ali ju naj kar pustim skupaj?
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a felidae » 17 dec 2008, 13:40

Zivjo!

Ce nista preveliki rastlini in se ne guzvata prevec ju lahko pustis tako ali pa ju samo presadis v vecji loncek zaradi korenin, ki so verjetno prepletene. Jaz imam 3 loncke, kjer so orhideje v paru in zaenkrat nisem se nobene presajala, ker lepo rastejo in so tudi vse pognale cvetna stebla.

Lp
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Cleia » 17 dec 2008, 19:20

Jaz ju na tvojem mestu niti podrazno ne bi ločila. Če sta dve, ti bosta cveteli bolj bujno, prihranila si boš prostor in tudi morebitnim poškodbam se boš izognila. Pusti ju skupaj. :wink:

8) Cleia
Lepe pozdrave iz trenutno sončne moje bajte 8)
Uporabniški avatar
Cleia
Expert
Expert
 
Prispevkov: 124
Pridružen: 07 feb 2008, 21:50
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sasok » 17 dec 2008, 22:25

Mi mamo 2 taka phalaenopsisa, ki izgedata, kot da imata skupne korenine a 2 vrha, kot sijamska dvojčka! Rastejo skupaj 2 po 2 ampak cvetijo izmenično oz, steblo na enem in potem na drugem in tako naprej!
Lp

Aja nimamo namena ločiti, se glede tega strinjam s Cleio!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a ursika » 18 dec 2008, 08:58

Hvala za odgovore. Bom ju kar pustila skupaj, ker imata zaenkrat dovolj prostora in lepo uspevata. Moram pa priznat, da mi je uspelo prehladit popke in so zato odpadli(v mrazu sem jo nesla iz trgovine).
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ciklama » 27 dec 2008, 13:08

živjo
tudi meni je uspelo prehladiti to krasno rastlino.Nesla sem jo domov iz tuša ko je res bilo zelo mrzlo in tam ti po navadi rož ne zavijejo če jim posebej ne rečeš a ker sem blizu doma sem pač bila lahkomiselna,ampak neglede na vse so mi na vrhu mali popki odpadli a glej čudeža na istih mestih so sedaj že novi mali popki tako da je vmes le malo večji presledek med cvetovi ki so veliki beli in med popki.želim vsem veliko uspeha in veselja s temi ćudovitimi rožcami.
ciklama
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 okt 2008, 21:34
Kraj: Maribor


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost