Moje stanovanje je temno

Kako z rastlinami opremiti vaš notranji prostor, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Moje stanovanje je temno

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 20 apr 2004, 11:39

Prosim za pomoč. Je možno v tako stanovanje postaviti kakšno rožo?

Prvi problem je dnevna soba, kjer lahko kar pozabim na kakšno rastlino... Obrnjena je proti jugu, v njej so pa stalno rolete dol, saj je to domovanje osebnega računalnik. Za branje na monitorju, se je potrebno pač odpovedati soncu, ki v primeru dvignjenih rolet tako moti vidljivost, da je nemogoče karkoli ustvarjat (oba sva programerja...)
Tukaj se verjetno poslovim od rož. Za nameček so pod okensko polico radiatorji. :(

Kuhinja:
obrnjena proti jugu z veliko jablano pred oknom - ker pomeni vsaj nekaj sence poleti. Je pa okenska polica ozka (verjetno bi gor spravila kakšen manjši lonček), pod njo je pa radiator. Sanjala sem, o tem, da bi imela rože na visečih omarah nasproti okna, vendar: kuhinja je zelo vlažna, zelo topla, verjetno je premalo svetlobe, roža pa bi morala biti nizka ... Kakšen predlog? :?

Spalnica:
obrnjena proti jugovzhodu, ozke okenske police (vsa okna v stanovanju so dvojna - je možno tukaj postaviti kakšen lonček), ima stalno svetlobo, pozimi nezakurjena ... mogoče bi se dalo tle kaj naredit? :roll:

Hodnik:
temen, brez svetlobe

Podest:
ima svetlobo od zgoraj, vendar jo je zelo malo, saj je v bistvu okno na vrhu stopnic...
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a izu » 02 okt 2004, 15:56

Ja najbol je da kupš luči za rože
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a goranrasic » 02 okt 2004, 17:19

Jst mam lučke, ki so kot ščipalke za perilo. Se zataknejo na npr. polico, večji žebelj,... v mojem primeru na vodilo od zaves. Žarnica pa je iz OBI-ja za 1500 - posebna za rože.








Goran
goranrasic
Expert
Expert
 
Prispevkov: 119
Pridružen: 08 avg 2004, 15:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 21 dec 2004, 19:14

Doma imam plezalko, ki pa najprej ni dobro rastla, ker sem jo imel v temi. Sedaj pa jo imam pri oknu kjer zelo dobro uspeva. Kajti dobiva dovolj svetlobe zato, ker imamo cel dan rolete gor, zraven je pa še radiator.
KER VSAKA RASTLINA POTREBUJE:

-VELIKO SVETLOBE
-VELIKO TOPLOTE
-VELIKO PROSTORA

In še več. :wink:.
Lep pozdrav.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

mal svetlobe

OdgovorNapisal/-a saba » 11 mar 2005, 12:08

:P Živjo
Poznam tvoj problem ker imam tudi jaz bol temno stanovanje.
Zato sem kupila takšne rože ki, ne potrebujejo veliko svetlobe.
Nabavi si ZAMIOCULCAS (zamia) . Ta roža je dobra za temne prostore. Potem je pa še dobra tudi plezalka POTOS katero obesiš na steno al strop. Men zelo dobro dela in se tudi lepo razrase. :wink:

Upam da, sem ti vsaj mal pomagala. :D

Lep pozdrav :)
saba
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 22 nov 2004, 15:40
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a svedr1 » 04 sep 2005, 22:37

rešitev so poličke in fluore nad njimi...malo dela za veliko uspeha...plus ne pozabit na zracenje..ksn na izi ventilatorcek IN;OUT
didgeridooINGbreathINGkiFlowING
svedr1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 sep 2005, 00:21
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a rož'ca » 03 apr 2007, 20:14

Obnavljam temo.

[quote="goranrasic"]Jst mam lučke, ki so kot ščipalke za perilo. Se zataknejo na npr. polico, večji žebelj,... v mojem primeru na vodilo od zaves. Žarnica pa je iz OBI-ja za 1500 - posebna za rože.


Ve mogoče kdo kje bi se dalo te žarnice dobit v Mb? Sem že iskala pred kakim pol leta, pa jih nikjer niso imeli. Vsaj takih ne. Navadne sem sicer našla v Bauhausu, ampak so mi te bolj všeč.
rož'ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 06 feb 2006, 22:59
Kraj: mb

OdgovorNapisal/-a rož'ca » 24 apr 2007, 13:18

Res nihče ne ve?
rož'ca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 06 feb 2006, 22:59
Kraj: mb


Vrni se na Notranji prostori

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost