Danes je 16 maj 2024, 14:15

Novice Novice od Zunanji prostori

Zemljevid od Zunanji prostori » Forum : Zunanji prostori

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Cvetoči domovi

Lep pozdravček!

Če vam zmanjkuje idej kako urediti vrt si lahko ogledate spletno stran www.cvetocidomovi.com, kjer izbirajo najlepše urejene vrtove in balkone, vendar žal samo v koprski občini. Mislim, da je vredno ogleda. Lahko pa tudi glasujete za vam najbolj všeč vrt in balkon.
Preberi več : Cvetoči domovi | Ogledi : 2931 | Odgovori : 0


ureditev vrta

Lep pozdrav!

Prosila bi vas,da mi pomagate katere roze naj posadim v vrt na stranske gredice? 8)
Preberi več : ureditev vrta | Ogledi : 5166 | Odgovori : 1


skalnjak

živjo!

tudi jaz sem se odločila, da si bom zunaj uredila skalnjak. zanima me, če je prostor na spodnji sliki zanj primeren( bil bi pod majhno jablano, en del bi bil vedno v senci, drugače pa polsenca-sonce. za kamne ni problem, saj imam Kolpo blizu :D

ima mogoče kdo kakšno sliko od svojega skalnjaka, ker me zanima, kako ste si drugi uredili?

hvala! ...
Preberi več : skalnjak | Ogledi : 37924 | Odgovori : 43


kakšne vrste še obstajajo?

Zanimam me ce ostajajo se kaksne druge vrste rib za ribnike kot le une ki so "šekaste" (črne bele zlate rumenkaste oranžkaste)


hvala za odgovore.
Preberi več : kakšne vrste še obstajajo? | Ogledi : 3070 | Odgovori : 0


na pomoč!!!!!

naš črni mucek je zjutraj prišel domov moker.....in zdaj sladko spi. In včerajšnjih novih ribic v ribniku ni več.... no je ostala ena od osmih. kako zavarovat ribice pred ponovnim plenilstvom?????
Preberi več : na pomoč!!!!! | Ogledi : 4856 | Odgovori : 4


voda v ribniku

na novo smo naredili ribnik s folijo. zasadili smo rastline, obložili folijo s kamenjem. Najglobji del ima prib 80-90 cm + poličke za rože. Problem je v tem, da se je voda umazala- je motna in rjavkasta, pa ne od alg, kajti je komaj narejen-prib 1 teden. Umazanija se ni nič sesedla. Kako očistit vodo?
Hvala za odgovore
Preberi več : voda v ribniku | Ogledi : 4870 | Odgovori : 3


rastline za v skale

Pozdrav vsem skupaj! Urejam rastlinjak in me zanimajo www naslovi, kjer je pregled rastlin za to uporabo. (imena, fotke, čas cvetenja...skratka čim
eč uporabnih zadev)lp
Preberi več : rastline za v skale | Ogledi : 4288 | Odgovori : 2


Ureditev okolice

Lep pozdrav!

Sem Iztok iz Zg.Savinjske Doline. Rad bi okrog vikenda posadil kakšno drevo ali kakšen grmiček, ni važno kakšno samo da bo raslo in da bo lepo izgledalo. Moram pa poved da je polovica dneva na tem prostoru dopoldna in pozno popoldan sonce vmes pa senca, pa še to tla oziroma prst pa je bolj ilovnata! Prosil bi da mi priporočate kakšne vrste dreves in grmičkov bi tu uspevalo. Rad bi pa nekaj podobnega ...
Preberi več : Ureditev okolice | Ogledi : 5274 | Odgovori : 1


kraljevi vrtovi

Pozdravlejni!

Za informacijo:

V Bruslju se ta mesec odpirajo kraljevi rastlinjaki. Raslinjaki so odprti le dva tedna v letu.
Vredni so ogleda, pod steklom (20 ha) najdete najrazličnejše rastline iz vseh koncev sveta.

Menda je sedaj potrebna predhodna rezervacija vstopnice.

Vsem toplo priporočam, Aleksnadra
Preberi več : kraljevi vrtovi | Ogledi : 5496 | Odgovori : 3


Trajnice +jagode

Po dolgem času se ponovno oglašam.
In naj povem, da moj nasad še vedno ni nič boljši kot jeseni. :(
Namreč, vmes je bilo kar nekaj nepredvidenih težav in šele te dni se pozidava škarpa in robniki okoli njega, tako da je šele sedaj pravi čas, da se lotim dela. Bom pa seveda izjemno amaterska.
Nekaj rastlinic sem že nakupila, imam pa eno specifično vprašanje.
Ali mi ...
Preberi več : Trajnice +jagode | Ogledi : 3077 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610