Danes je 12 maj 2024, 19:36

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Hidroponični vrt - hidroponično vzgajanje zelenjave

Pozdravljeni!

Zanima me vse v zvezi z vzgajanjem zelenjave na hidroponični način.
Predvsem kaksne so vaše izkusnje in pa rezultati, ker planiram to metodo isprobati sama.
Prosim za nasvete kaj in kako vzgajati oz. kje dobiti najvec informacij
..mi bi imeli svojo papriko, paradiznik, bučke..vse to doma na terasi..btw zivimo v Trogirju, kjer je sonca dovolj skozi celo leto.

Vnaprej lepa hvala, Epi
Preberi več : Hidroponični vrt - hidroponično vzgajanje zelenjave | Ogledi : 8387 | Odgovori : 4


Čajota

Pozdravljeni !
Zanima me kdaj moram pobrati čajote ?Kako jih spraviti ?
Preberi več : Čajota | Ogledi : 2817 | Odgovori : 1


Muškatna buča - recepti

Letos sem prvič pridelal nekaj muškatnih buč. Prva je težka cca. 15 kg in na zunaj napol rumena, ostale so manjše in na zunaj zelene.

Zanima me:
- ali je zrela oz. primerna za jest šele, ko je zunaj rumena ali lahko pripravimo že tako z zeleno lupino ?
- glede na to, da so še zelene ali jih pustim na vrežah še dolgo v oktober oz. kdaj jih naj odtrgam?
- baje, da se ...
Preberi več : Muškatna buča - recepti | Ogledi : 15249 | Odgovori : 3


Obrezovanje paradižnika

Že par let opažam, da paradižniki več rodijo, če imajo več vrhov. Praviloma sem zalistnike trgal, puščal pa sem več vrhov, če se je paradižnik sam razdelil. Letos sem namenoma pri enem grozdastem paradižniku potrgal le prve zalistnike, potem pa sem ga pustil pri miru. Trenutno je dva in pol metra visok košat grm, poln plodov, ki so tudi precej večji kot pri njegovem bratu, ki je bil redno obrezovan. Dodati sem mu moral še ...
Preberi več : Obrezovanje paradižnika | Ogledi : 30323 | Odgovori : 18


Špinača

Kako pa vam je kaj uspevala letos špinača ?

Mi imamo špinačo blazno radi, in sem prav jezna, da mi letos kljub večkratnemu sejanju ni uspela - že na zelo majhni špinači so se začeli zvijati navznoter lističi, ponekod sem videla uši, ponekod ne, in tudi rasla ni nikamor... :?

Pred dnevi je sledil še zadnji poskus sejanja - bomo videli....

Kakšne pa so vaše izkušnje ? ...
Preberi več : Špinača | Ogledi : 3893 | Odgovori : 4


PREVRELKA-GABEZ

Pozdravljeni!

Zanima me koliko časa približno potrebuješ, da je brozga prevreta in zrela za uporabo? V knjigi Miše Pušenjak piše, ko se preneha peniti... V sodu (na soncu) jo imam že 3 tedne, sama od sebe se ne peni več, če jo premešam pa še nastane nekaj pene. Ali je kot taka že uporabna? Se mi zdi da se zadnji teden zadeva ne spreminja več...

Hvala!
Preberi več : PREVRELKA-GABEZ | Ogledi : 2284 | Odgovori : 0


LUBENICE

ŽIVJO
S čim gnojite lubenice? lp damjan
Preberi več : LUBENICE | Ogledi : 2054 | Odgovori : 0


Kaj se še splača posaditi

Ker so nekatere rastline že naredile svoje, imam na vrtu nekaj proste površine. P me zanima kaj bi se zdaj dalo še posaditi, razen motovilca.
Preberi več : Kaj se še splača posaditi | Ogledi : 2646 | Odgovori : 2


Buče

Na voljo imam veliko število okrasnih bučk, različne velikosti in pa tudi jedilne buče- hokaido in muškatne buče- Moscat de provence. Če koga zanima, okrasne so od 1€ naprej, jedilne pa 2€/kg.

pisite na ihanirena@gmail.com
ali 051369018
Preberi več : Buče | Ogledi : 3019 | Odgovori : 0


Čebula Ailsa Craig

Sejana konec januarja, sajena takrat kot paradižniki. Nekaj mi jih je propadlo od muhe, nekaj od gnilobe, nekaj smo jih pojedli, ostalo je osem čebul, skupaj 4 kg, največja ima 0,6 kg:
Slika
Preberi več : Čebula Ailsa Craig | Ogledi : 2546 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610