Danes je 29 apr 2024, 10:31

Novice Novice od Zelene sobne rastline

Zemljevid od Zelene sobne rastline » Forum : Zelene sobne rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

JUKA

Imamo Yuko, ki je zrasla že do stropa.
Kdaj (letni čas) in kako lahko to rastlino znižam in kako se te odrezane kose rastline zopet lahko posadi, da bi tako vzgojil novo rastlino.


Lp in hvala
Preberi več : JUKA | Ogledi : 16525 | Odgovori : 7


radio

halo.
eno vprasanje imam in najbrz ni pametno: cez 2 tedna se selim in ze razmisljam, kam bom dala roze. kaj pri glasbenem stolpu in pri televiziji ne smejo biti? in kako je to s spalnico, kaj tam naj res ne bi imel rastlin? imam pa trenutno dva benjamina in staro božično zvezdo.
hvala, varja
Preberi več : radio | Ogledi : 3065 | Odgovori : 1


difenbahija 3

Pozdravljeni
ker sem forum šele odkrila se opravičuje če o tem že kje kaj piše.Takole...difenbahijo sem dobila pred letom,jo pomladila(odrezala) in presadila.Po tem je pognala tri cvetove,kar sem sedaj prebrala da je slabo.Trakrat se je meni zdelo izjemno:)))Mogoče je to tudi bistvo problema.....sedaj listi sploh ne stojijo lepo...so kar zviti nazaj k rastlini (da bo bolj jasno izgleda kot da ima premalo vode čeprav ni res)Je pa tudi res da zelo lepo poganja nove liste..praktično ...
Preberi več : difenbahija 3 | Ogledi : 4169 | Odgovori : 2


Alocasia Polly

Pozdravček!
V dar sem dobila zares zanimivo rastlinco - Alocasio Polly, slovensko ime pa mislim da je slonovo uho :? . Ker so se mi na velikih listih zacele pojavljati rjave lise, sem prosila za nasvet v cvetličarni in gospa mi je rekla, da je to zaradi pršenja, saj rastlina menda ne prenese vode na listih. :? A je ...
Preberi več : Alocasia Polly | Ogledi : 5011 | Odgovori : 1


Katere rastline??

Lep pozdrav,

Pred slabim letom sem se preselila iz bistveno svetlejšega stanovanja in s seboj odnesla tudi celo vrsto rož. Danes mi uspevata samo še dva kaktusa :cry: , ker pa obožujem rože, bi vas prosila, če mi svetujete, katere rože, uspevajo v manj svetlih prostorih.

Hvala,

Zaja
Preberi več : Katere rastline?? | Ogledi : 4928 | Odgovori : 4


Kje bi se jih dalo dobiti?

zanima me kje bi se dalo dobiti:
Acacia maidenii, phlebophylla
Anadenanthera peregrina, colubrina, excelsa, macrocarpa
Desmanthus illinoensis
Phalaris trava (menda raste v Sredozemlju)
Mimosa hostilis
Virola theiodora

Pa ce bi lahko napisal se slovenska imena.
hvala lp cher
Preberi več : Kje bi se jih dalo dobiti? | Ogledi : 4704 | Odgovori : 4


Ožgani robovi listov fikusa

Navaden fikus, pisan, na toplem (centralna) in jutranjem vzhodnem soncu ima liste ob robovih ožgane, skrbno preverjam stopnjo vlažnosti zemlje in večkrat škropim
Novi list se sicer lepo razvija, vendar prizadeti listi dajejo rastlini videz propadanja (sum na škropljenje z vodo, zato sem ga začasno opustila)
Za kakšno bolezen bi lahko šlo? Kako mu lahko pomagam?
Za vsak nasvet in napotek hvaležna vnaprej
L
Preberi več : Ožgani robovi listov fikusa | Ogledi : 5692 | Odgovori : 3


ficus benjamin

Mojemu ficusu benjamina odpadajo listi. Ima dovolj svetlobe, zalivam ga tudi tako kot treba, le temperatura je mogoče prenizka. Okrog 11 stopinj celizija ima. Kaj mislite? Zakaj mu odpadajo listi?
Preberi več : ficus benjamin | Ogledi : 5028 | Odgovori : 3


coffea arabica nana

pozdravljeni.
v dar sem dobil rastlino Coffea arabica nana, toda nikjer nisem zasledil ali potrebuje omenjena rastlina kakšno posebno nego, zato se na vas obracam s vprašanjem kako naj poskrbim za to rastlino da mi bo lepo uspevala. za odgovore se vam lepo zahvaljujem.
lep pozdrav vsem
Preberi več : coffea arabica nana | Ogledi : 3426 | Odgovori : 0


METALHALOGENA, HPS - VISOKOTLAČNA NATRIJEVA ŽARNICA

Zdravo
Za vse ki jih zanima gojenje rastlin pod umetno svetlobo: Na prodaj imam 400W sistem (nov), ki ga je možno uporabljati z visokotlačno metalhalogeno žarnico ali HPS - visokotlačno natrijevo žarnico. Svetleči obod, vžigna naprava (100 - 400W), dušilka (100 - 400W), žarnica metalhalogena ali/in natrijeva-HPS, ogrodje, napisana navodila, nasveti... Ugodno, res poceni v primerjavi z trgovinskimi cenami. Možen nakup tudi brez žarnic.
Piši na :
psunder@volja.net Lep pozdrav
Preberi več : METALHALOGENA, HPS - VISOKOTLAČNA NATRIJEVA ŽARNICA | Ogledi : 4314 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610