Danes je 12 maj 2024, 21:26

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Ušesnik

Pozdravljeni
mene pa zanima latinsko ime rastline, ki se imenuje ušesnik. Kje razen na grobovih se je še da dobiti?
Irena
Preberi več : Ušesnik | Ogledi : 6543 | Odgovori : 3


bela omela (viscum album)

Začelo se je nabiranje bele omele. Dobri gostitelji so topoli, jablane, jelke, jerebike, lipa, brest, vrba, jesen, oreh, glog, breza, javor.
Zdravilni deli so listi in drobne vejice.
Pomaga pri zvišanem tlaku, ureja krvni obtok, krvavitev iz pljuč, bruhanje krvi, pomaga pri premočnem delovanju ščitnice.
ČAJ-priprava
1 čajno žličko posušenih zdrobljenih listov, prelijemo z 2 dcl mlačne vode in pustimo stati 12 ur. Precedimo, rahlo pogrejemo in spijemo po požirkih. Hkrati pripravimo ponovno prelivek in ...
Preberi več : bela omela (viscum album) | Ogledi : 6149 | Odgovori : 2


KRVAVI MLEČNIK (bradavičnik)

Zanima me če mi lahko kdo pove kaj o KRVAVEM MLEČNIKU (bradavičnik). :?:

Pozdravljeni Manuela
Preberi več : KRVAVI MLEČNIK (bradavičnik) | Ogledi : 10113 | Odgovori : 7


nabiranje v mesecu novembru

V mesecu novembru se lahko nabira: korenina angelike, listi bele omele, plodovi šipka, korenina črnega bezga, korenina češmina, plod jerebike, plod gloga, lubje čremse, korenina črnega trna, plod črnega trna,gabezova korenina, korenina gladeža, hrenova korenina, korenina kolmeža !!! (previdno ker je zelo ogrožen), omanova korenina, korenina peteršilja, gomoljček srčne moči, gomolj zelene, plod brina, bršljanov list, korenina koprive, plod kutine, korenina potrošnika, regratov list in korenina, zel navadne zvezdice
Preberi več : nabiranje v mesecu novembru | Ogledi : 7562 | Odgovori : 5


ščitnica

Katere zdravilne rastline pa spodbujajo delovanje sctinice ?
Ker mi je scitnica premocno delovala in je trpelo srce zaradi previsokega utripa, sem se odlocila za jodovo terapijo. Sedaj pa se dogaja ravno obratno. Preslabo deluje. Zato so mi predpisali hormonske tablete, ki pa bi jih z veseljem :-) zamenjala za kaj bolj naravnega.
Kaj mi svetujete ?


Hvala !
Preberi več : ščitnica | Ogledi : 10770 | Odgovori : 4


turnera diffusa

Spostovani,
zanima me, ce se pri nas dobi rastlina oz. pripravek iz Turnere diffuse?


Miska
Preberi več : turnera diffusa | Ogledi : 4917 | Odgovori : 2


nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu oktobru

korenina arnike!!, korenina baldrijana, korenina črnega bezga, skorja črnega bezga, brinov plod, čebulica čemaža, skorja čremse, korenina črnega trna, plod črnega trna, plod divjega in pravega kostanja, korenina gabeza, korenina gladeža, glogov plod, plod lesnike, plod jerebike, korenina kolmeža!!, gomolj zelene, zel in korenina peteršilja, koren korenčka, list bele omele, korenina plazeče pirnice, zel njivske preslice, gomolček srčne moči, korenina regrata, korenina potrošnika, zel jesenske rese, korenina sladke koreninice, plod šipka.

!!=ogroženo
Preberi več : nabiranje zdravilnih rastlin v mesecu oktobru | Ogledi : 4737 | Odgovori : 0


nabiranje v mesecu septembru

v mesecu septembru se nabirajo sledeče zdravilne rastline:zel bazilike, plod črnega bezga, list brusnice, zel črne detelje, plod divjega kostanja, zel ptičje dresni, list drobnjaka, storžki hmelja, seme kumine, seme janeža, zel kijastega lisičjaka, islandski lišaj, melisin list, zel mrtve koprive, ogničev cvet, zel pelina, peteršiljevo seme, zel plešca, zel njivske preslice,zel jesenske rese, list sleza, zel smetlike,
Preberi več : nabiranje v mesecu septembru | Ogledi : 4439 | Odgovori : 0


re tavžentroža

lahko vprašate v kakšnem galenskem laboratoriju. Kakšna je cena, pa ne vem.
Pri nas rasteta dve vrsti zdravilnega lučnika. To je drobnocvetni in velecvetni lučnik.Oba se uporabljata predvsem za izkašljevanje.
Preberi več : re tavžentroža | Ogledi : 3643 | Odgovori : 0


prodaja tavžentrože

Z možem sva nabrala kar precejšnjo količino tavžentrože. zanima me, kolikšna je njena cena oz. kdo bi jo lahko odkupil?

Istočasno pa me zanima tudi učinek lučnika?

Lep pozdrav!
Preberi več : prodaja tavžentrože | Ogledi : 4800 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610