Danes je 12 maj 2024, 19:06

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

DIŠEČE PELARGONIJE - ROŽENKRAVTI

Pozdravljeni
zbiram dišeče pelargonije, bolj znane sicer pod domačim imenom roženkravti.
Ima kdo kakšno vrsto, ki je še nimam, viška? Imam jih že več, čeprav so letošnjo in lanskoletno zimo prezimili bolj slabo.
Zamenjam tudi za potaknjence tistih, ki jih že imam.
Preberi več : DIŠEČE PELARGONIJE - ROŽENKRAVTI | Ogledi : 3239 | Odgovori : 0


bambus metake

Zdravo,

kupila sem bambus ki se mu reče BAMUS METAKE ali PSEUDOSASA JAPONICA, ali kdo kaj ve o njem in ali mora imeti kakšeno posebno vzgojo??? Ful je že velik cca 1 m...
hvala
Preberi več : bambus metake | Ogledi : 4646 | Odgovori : 2


limonina trava - Cymbopogon citratus

a mogoce kdo ve kje bi se dalo kupit to rastlino.
Preberi več : limonina trava - Cymbopogon citratus | Ogledi : 6163 | Odgovori : 6


rja na nagljnih - na pomoč

Imam tri 2. leti stare gorenjske nagljne. Rasli so lepo, cveteli bolj malo. To pomlad sem jih presadil, v mešanico ilovnate krtinovke in domačega humusa. Ker je korito nekoliko večje in so imeli bolj malo koreninic sem kupil še dva švicarska nageljna in jih posadil vmes.

Sedaj je pa na ta starih nageljnih prišlo do rje. Ta mali švicarji so pa zdravi ko dren, in pridno rastejo.

Prosim kaj lahko naredim, da bi pomagal svojim ...
Preberi več : rja na nagljnih - na pomoč | Ogledi : 3421 | Odgovori : 0


Kupila sivko - po enem tednu postala ovenela - nasveti??

Pozdravljeni!

En teden nazaj sem kupila sivko v lončku premera cca. 24 cm. Zgledala je zelo lepa, doma pa sem jo le dala v glinen lonec, tako da je nisem presadila. Potem pa je začela vsak dan bolj slabo zgledat in se je čisto povesila in zgleda ovenela, kot da bi ji primankovalo vode. Ko sem jo kupila, je bila zemlja mokra, ko se je njeno stanje začelo slabšati pa sem jo še malo zalila. ...
Preberi več : Kupila sivko - po enem tednu postala ovenela - nasveti?? | Ogledi : 8592 | Odgovori : 3


INKOVSKA LILIJA

Pozdravljeni,
zanima me, če mi lahko kdo na tem forumu pomaga pri iskanju konkretne rastline.
Natančneje gre za inkovsko lilijo, menda se ji reče alstromeria indica.
V ponudbi rastlin v katalogih različnih prodajalcev sem naletel na rastlino z imenom inkovska lilija, vendar po videzu in opisu sodeč to ni to. V besedilnem opisu kataloških ponudnikov je običajno zraven navedeno, da gre za vrsto lilije, ki pa zraste oziroma odrasla meri v višino cca 40 cm. ...
Preberi več : INKOVSKA LILIJA | Ogledi : 25241 | Odgovori : 18


Se en primer neznane identitete

Lep pozdrav vsem -
ali morda kdo pozna sobno okrasno rastlino, ki je na prvi pogled precej podobna oleandru, z dolgimi, ozkimi, sulicasto oblikovanimi listi, posajeni so zelo na gosto, zraste pa precej visoko (trenutno priblizno ze skoraj dva metra)?
Zanima me namrec, kako z njo ravnati, zal pa o njej ne vem cisto nic.
Hvala za odgovor,
Frani
Preberi več : Se en primer neznane identitete | Ogledi : 2262 | Odgovori : 0


Katera trajnica je to?

Lani sem v vrtnem centru kupila pisano listno trajnico, za katero niso vedeli imena. Sedaj je začela ta rožica cveteti z vijoličnimi cvetovil. ali jo kdo pozna?
Preberi več : Katera trajnica je to? | Ogledi : 4367 | Odgovori : 6


ALI ME KDO POZNA

Pozdrav; danes sem se sprehajal po bližnji vrtnariji in ugledal tole zanimivo vrsto trave. Ima pisane liste in odganja viseče vejice iz katerih žene nove liste! Prilagam sliko, zanima pa me če jo kdo pozna in bi mi lahko povedal kaj več glede nege (sonce, senca; vlažno suho...!

hvala!! :D :D
Preberi več : ALI ME KDO POZNA | Ogledi : 6031 | Odgovori : 8


kisla zemlja

Dober dan. Imam velik problem. Ne vem kaj naj posadim pod smerko. Tla so kisla in rabim pomoč. Katere trajnice ali enoletnice rastejo v kisli zemlji. Poleg, da je zemlja kisla je tudi prostor na senčni strani.

vem, da bi praproti lepo uspevali, samo bi rada še kaj.

hvala in lep dan. :D

Nejkica
Preberi več : kisla zemlja | Ogledi : 7323 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610