Danes je 27 apr 2024, 16:31

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

jasmin za caj in pravi zeleni caj

A mi kdo pove, kje se da dobit jasminov grm, ki bi bil uporaben za caj, ker baje so ti, ki se jih da dobit v vrtnarijah okrasni in niso primerni za cajek..prav tako me zanima za pravi zeleni čaj..a bi uspeval doma?
Preberi več : jasmin za caj in pravi zeleni caj | Ogledi : 4388 | Odgovori : 1


hibiskus

Imam meter in pol velik hibiskus. V jeseni sem ga dala v kletne prostore in tu pa tam zalila. Zdaj pa je postal suh. Listje se je vso posušilo in odpadlo, tako, da je drevo golo. Mislim, da bi sedaj že moral poganjati nove liste. Kaj mislite, se je posušilo ali je še upanje :?:
Preberi več : hibiskus | Ogledi : 6787 | Odgovori : 3


Balkonske jagode

Balkon imamo na vzhodni strani in letos sem se odločila, da bi imela v dveh koritih jagode. Ali ima kateri izkušnje s tem in ali so to posebne jagode? V naprej hvala za odgovore
Preberi več : Balkonske jagode | Ogledi : 3905 | Odgovori : 1


brunnera macrophylla

Rada bi posadila to rastlino: brunnera macrophylla. Sem jo našla v knjigi in piše, da naj bi bila primerna za senco. Ali ima kdo izkušnje z njo in kje bi jo dobila? Posadila bi jo pod smreko, kjer je ves čas senca in veliko iglic.
Preberi več : brunnera macrophylla | Ogledi : 2627 | Odgovori : 1


kako obrezati sivko...

imam sivko v lončku, prezimila je v kleti, pa je kar zrasla čez zimo-bila je na okoli 10 stopinj.rada bi jo obrezala, pa ne vem kako in do kje...stara je eno leto in še ni cvetela.
A jo lahko tudi presadim v večji lonec?
Prosim, pomagajte...hvala
Preberi več : kako obrezati sivko... | Ogledi : 5185 | Odgovori : 1


NAGELJNI?

Pravkar prvič urejam balkon in se moram odločiiti za nekaj rož. Bi mi prosim kdo vedel povedati, če bi na sončni in zmerno sončni strani balkona uspevali nageljini in kakšni. Prav tako me zanima, kako prezimujejo, zato tudi ne bi imela nageljnov, ki svetijo samo vsake dve leti.
Preberi več : NAGELJNI? | Ogledi : 16627 | Odgovori : 6


Ameriške borovnice !

Kako uspevajo v velikem loncu, na pokriti terasi, samo z zalivanjem?

Lp,
Preberi več : Ameriške borovnice ! | Ogledi : 2990 | Odgovori : 1


kamelija

v zvezi s kamelijo me zanima kakšne izkušnje imate s podtaknjenci.
po enem tednu so vejice še vedno zelene in voskasto sijoče, kar pa ne drži za jasmin, ki se je posušil
sem še čisto nov v teh vodah :oops:

lp vsem in srečno novo leto!
Preberi več : kamelija | Ogledi : 3068 | Odgovori : 0


kamelija

imam kamelijo, ko bi po dveh letih prvič cvetela. Čez poletje mi je lepo rastla, dobila je kar nekaj novih listov, ko pa je bila notri je dobila popke. toda še preden je cvet odprla so začeli odpadati popki in tudi listje. Zalivam jo samo z deževnico po potrebi, zakaj je kar naenkrat priušlo do takšne spremembe, čeprav je bila že nekaj časa v drugem prostoru.-
Preberi več : kamelija | Ogledi : 3280 | Odgovori : 0


IŠČEM TOBAK

IŠČEM semena ali majhne sadike tobaka..
bacteria@email.si je moj mail prosim kdorkoli ve kje se da dobiti če mi pove

hvala .
Preberi več : IŠČEM TOBAK | Ogledi : 10073 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610