Danes je 30 apr 2024, 23:12

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

gorska palma

a mi lohka kdo pove kako je treba skrbet za gorsko palmo, pa kolk to visok zrate, ce hitr raste, pa koko se razmnozuje :?:
:roll: :roll:
Preberi več : gorska palma | Ogledi : 4306 | Odgovori : 0


nakup palme

kje bi se dalo dobit ne preveč drage palme, al pa še bolš če se kje da kupit semena :?: :P
Preberi več : nakup palme | Ogledi : 5723 | Odgovori : 1


cykas rumeni

Pred nekaj meseci sem dobila cykas, ki pa je zacel rumeneti.
Kaj bi lahko bil vzrok in kako se bi ga dalo odpraviti?
Drugace ga zalivam 1X na 14 dni, vmes pa se ga vcasih malo poskropim z vodo.
Preberi več : cykas rumeni | Ogledi : 19159 | Odgovori : 10


TROPSKE RASTLINE - Mucuna, Pterocarpus, Passiflora...

V stanovanju bi želel imeti tropske rastline kot so:

Mucuna, Pterocarpus, Passiflora...

Zanima me, če bodo te rastline uspevale na sobni temperaturi, ali bo jih potrebno postaviti v "terarij" kjer se naj bi ustvarila kar se da identična klima...

Zanima me tudi kje lahko nabavim grelec s termostatom???
Preberi več : TROPSKE RASTLINE - Mucuna, Pterocarpus, Passiflora... | Ogledi : 2961 | Odgovori : 0


mango rjavi

Pozdravljeni!
Imam skoraj leto dni star mango, ki sem ga vzgojil iz peške kupljene v trgovini. Posadil sem ga v zemljo za rože. Visok je približno 7cm in ima približno deset listov, raznih velikosti. Pred tremi mesci so začeli manjši listi na robovih rjaveti. Zdaj so začeli še večji. Gnojil nisem nič. Ali je imel oz. ima kdo tak primer, in mi sporoči kako ga je rešil.
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav!
Preberi več : mango rjavi | Ogledi : 12726 | Odgovori : 2


Kokos-pogoji

Mene zanima kakšni so pogoji (svetloba, voda, temperatura...) za kokos če bi ga gojil v hiši.Pa potem ko zraste in da je prevelik kako ga lahko porežem ali skrajšam?
Preberi več : Kokos-pogoji | Ogledi : 4162 | Odgovori : 4


Je to babmus?

Živjo!

Sem nov tukaj na forumu, tako da pojma nimam kam bi vrgel mojo temo oziroma vprašanje, ker je malo morje podforumov.

No, pa kar začnimo. RPrijatelj mi je prinesel, mislim da bambus iz Portugalske - na spodnjem linku sta sliki tega "čuda"

http://www.moj-album.com/album/70888/


Sedaj me pa zanima - naj pustim zadevo še vedno v vodi, ali naj kar posadim v lonček? Koreninice so se malo že razrasle, tako ...
Preberi več : Je to babmus? | Ogledi : 10271 | Odgovori : 8


Sušenje bananovca

1,5 m visok bananovec sem presadil v lonček in ga postavil v zaprt balkon, pa so se listi začeli sušiti. Kaj je narobe? Ali lahko deblo odrežem in kako visoko?
Preberi več : Sušenje bananovca | Ogledi : 3877 | Odgovori : 2


KAJ S POGANJKI

Letos se iz otoka Raba prinesla kot mandelj veliko seme palme. Doma sem ga posadila in sedaj imam polno poganjkov. kaj naj naredim sedaj.Prosim za nasvet.


SABINA

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ...
Preberi več : KAJ S POGANJKI | Ogledi : 3139 | Odgovori : 1


saditev ananasa

:( A MI LAHKO NEKDO POVE KAKO SE SADI ANANAS IN ZANJ SKRBI ???????????????????????????????????????????????????
Preberi več : saditev ananasa | Ogledi : 7313 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610