Danes je 05 maj 2024, 22:00

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

kokosova palma

Lep pozdrav

včeraj sem dobil svojo kokosovo palmo in sedaj me zanima kako skrbeti za njo da bo lepa in zdrava :D mi lahko kdo pomaga?


heki
Preberi več : kokosova palma | Ogledi : 35682 | Odgovori : 19


Semena iz Zadra

Pozdravljeni!

Jaz sem pa nedavno bil v Zadru. S seboj sem prinesel semena palme, ki so se nahajale na odprtem. Semena so še zelena. Kaj moram narediti, da bom lahko iz teh semen vzgojil palmo? A jih moram posušit? A jih moram dat ven iz ovoja? Kdaj se sadijo? Koliko časa kalijo? Ne vem kako se reče tej vrsti palm, vendar po Dalmaciji jih je veliko. Vse potrebne informacije.

Hvala!
Preberi več : Semena iz Zadra | Ogledi : 6962 | Odgovori : 9


Vzkalitev semen cold hardy palms

Imam semena

* Trachycarpus martianus "Nepal"
* Trachycarpus martinaus ( khasia hill )
* Trachycarpus latisectus
* Trachycarpus manipur
* Trachycarpus takil
* Trachycarpus fortunei

zanima me če veste kakšna temperatura ,vlažnost ,substrat je potreben za hitro vzkalitev semen, znano mi je da kalijo dolgo časa.
Preberi več : Vzkalitev semen cold hardy palms | Ogledi : 3517 | Odgovori : 1


potrebujem več podatkov o vzgoji....

papirusa. danes sem ga namreč kupila. pa nimam pojma o njem.
sem samo prebrala "navodila", ki so bila zraven in piše, da mora biti na toplem (čez 20 stopinj) pa na soncu pa da mora stati najmanj v 1 cm vode oz. max v 3 cm vode. posajen je v lončku, ki je visok 12 cm in ga imam v okrasnem lončku. ali bi bilo mogoče bolje, če ga dam samo na podstavek? kako je ...
Preberi več : potrebujem več podatkov o vzgoji.... | Ogledi : 3681 | Odgovori : 2


Ime?

Kako je ime tej raslini? Cveti vsako leto v začetku oktobra.

Hvala, 8)
Preberi več : Ime? | Ogledi : 3571 | Odgovori : 1


Čajota

Ali kdo ve kje bi lahko kupil, al idobi eno bučko čajoto za seme?
Preberi več : Čajota | Ogledi : 3300 | Odgovori : 0


Poganjki bananovca

Pri presaditvi bananovca se je odlomil poganjek. Zanima me, če le ta naredi korenine v vodi?

Lp,
Tanja
Preberi več : Poganjki bananovca | Ogledi : 3726 | Odgovori : 1


Nitasta vašingtonija

Pozdravljeni,

Pred približno enim mesecem sem kupila nitasto vašingtonijo, ki je do enega tedna nazaj izgledala odlično. Sedaj se je pa začela kar naenkrat sušiti, skupaj z mladimi poganjki. Ali je mogoče problem v tem, ker jo imam v stanovanju (sicer na svetlem) in ne zunaj. Ali ta rastlina potrebuje obilo vode? Kadar jo zalivam se mi zdi, da se zemlja sploh ne navlaži, mogoče zaradi tega, ker je druga sorta zemlje? ...
Preberi več : Nitasta vašingtonija | Ogledi : 3339 | Odgovori : 0


nova rastlinica

Za rojstni dan sem dobila lončnico, pa ne vem katere vrste je. :roll:
Zgleda kot palma - ima dolge, ozke, svetlozelene liste, ki poganjajo iz malo večje čebulice (le-ta gleda na pol iz zemlje). Listi se zaradi teže povešajo. Baje je prodajalka rekla, da obstaja tudi rastlinca iste vrste, ki pa ima steblo. Brskala sem po internetu in sem našla rastlino vrste Calibanus Hookeri, ki ji ...
Preberi več : nova rastlinica | Ogledi : 4302 | Odgovori : 5


Rastlina podobna slonovi nogi

Dober dan!
Mene zanima katera rastlina, ki je podobna na pogled slonovi nogi ima "rada" razmere v terariju to pa je nekje 60-75% vlaga in 25stopinj celzija.
Hvala za odgovore.
Preberi več : Rastlina podobna slonovi nogi | Ogledi : 3189 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610