Danes je 28 apr 2024, 08:49

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Tayberry in Boysenberry

Pozdravljeni
Posadil bi eno hibridno robido in me zanima kakšne izkušnje imate s temi dvemi vrstami. Zanima me velikost ploda pridelka in seveda okus. Kako je s trni. Menda je Boysenberry rastlina brez trnjev medtem, ko je Tayberry z trni, ki pa niso po celi rastlini. Ali mi lahko kdo opiše obe rastlini.

LP, Silvo
Preberi več : Tayberry in Boysenberry | Ogledi : 5275 | Odgovori : 3 | Forum : Vzpenjalke


Gnojilo za bonsaje?

Včeraj sem se odpravil v BTC iskat posodice za bonsaje. Po dolgem iskanju sem jih le našel v Bauhausu, čeprav so jih prodajali po svinjsko zasoljenih cenah (1190 SIT za posodico, katere predhodni bonsaji so se posušili :x ).

Prodajalec mi je omenil, da se da bonsaje sicer negovati z 'navadnimi' orodji in da orodja (ki so jih menda dobili iz japonske) pravzaprav niso tako kvalitetna, kakor ...
Preberi več : Gnojilo za bonsaje? | Ogledi : 5223 | Odgovori : 3 | Forum : Bonsaji - notranji


CALATHEA insignis lansifolia

CHALATEO imam kakšne pol leta. Na nekaterih listih so "špički" rjavi. Zalivam jo 2 x na teden.
Kaj je narobe? Mi lahko kdo svetuje.
Hvala že v naprej.
Preberi več : CALATHEA insignis lansifolia | Ogledi : 4492 | Odgovori : 2 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


selaginella kraussiana

Ali ima mogoče kdo kako idejo zakaj se mi tale "cvetka" malo suši? :shock:
Zalita je, rosim jo tudi, svetlobe ima zadost ni pa na direktnem soncu, radiator je ne "kuri"... :roll:

Aja, podnajemnikov tud nisem našla... :idea:


Lp in hvala!
Preberi več : selaginella kraussiana | Ogledi : 3960 | Odgovori : 7 | Forum : Zelene sobne rastline


album?

Ali še kdo ne more naložiti slik v svoj ALBUM?
Jaz jih nikakor ne morem. Vedno mi napiše, da pride do splošne napake.
Fotke imam manjše od 800/600, 128kb
Preberi več : album? | Ogledi : 2424 | Odgovori : 1 | Forum : Pomenki


vrizeja se suši

živjo!
moji vrizeji (hybrid) se zgornj del cveta suši. A je to normalno, a moram kej urgirat?
Sicer ima lepe zelene listke, ampak kako dosežem, da bo cvet spet zdrav?
Stoji na okenski polici na JV strani.
Zalivam jo stalno v rozeto, zemljo pa cca. 1x na 2 tedna. Lonček je malo dvignjen, tako da nikoli ne stoji v vodi. Kaj delam narobe?
LP:wink:


p.s. fotiča trenutno nimam, da bi poslala slikco
Preberi več : vrizeja se suši | Ogledi : 11496 | Odgovori : 0 | Forum : Bromelije


Zeleno-beli skupki v zemlji

Orhideja Phalaenopsis ima v zemlji nekakšnim jajčecem podobne zeleno-bele skupke. Kot kakšen mini mrest.
Kaj bi to lahko bilo? Bi bila lahko to kakšna vrsta plesni. Korenine sicer ne gnijejo.

Kakšna je diagnoza in zdravljenje?

Hvala za pomoč,

Jasna
Preberi več : Zeleno-beli skupki v zemlji | Ogledi : 4830 | Odgovori : 10 | Forum : Orhideje


Vrba žalujka

Pozdravljeni

Ali ve kdo kako se razmnožuje vrba žalujka?
Preberi več : Vrba žalujka | Ogledi : 11659 | Odgovori : 6 | Forum : Drevesa - okrasna


bodice rjavjo

Kaktus, ki mislim, da je mamillarija imam dober mesec dni. Vendar nevem, zakaj so začele bodice rjaveti. Na videz s kaktusi ni nič narobe, ampak me vseeno skrbi. Kaktus imam na oknu, sončna stran, ampak ne morem rečt, da je bilo ta mesec pretirano sonce. Rjave bodice so samo okoli kaktusa, na vrhu ima še bele. Prilagam slikco, ki pa ni tako razvidna, ampak boljšo nisem mogla posneti.
Preberi več : bodice rjavjo | Ogledi : 2397 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


mušice

s katerim "uničevalce" - sprejem ste uničili tiste črne mušice, ki letajo okoli orhideje in živijo v njihovi zemlji?in ali lahko kar pošpricaš zemljo ali moraš kaj paziti?
za odgovore že vnaprej hvala!
Preberi več : mušice | Ogledi : 3332 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610