Danes je 29 apr 2024, 15:12

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Cattleya aurantiaca "Marigold" in Hoya Camosa

Pozdravljeni,

iščem Cattleya aurantiaca "Marigold" in Hoya Camosa. Prosim sporočite, kje bi ju lahko kupila.

Hvala in lep pozdrav,

N.
Preberi več : Cattleya aurantiaca "Marigold" in Hoya Camosa | Ogledi : 9694 | Odgovori : 1


dolge korenine pri orhideji

Pozdravljeni,

na eni izmed orhidej so pred kratkim nenormalno hitro začele rasti korenine.

Zanima me, kaj se naredi v tem primeru, ker bodo v kratkem korenine prisle do tal.

Hvala za pomoc in lep pozdrav,

N.
Preberi več : dolge korenine pri orhideji | Ogledi : 3104 | Odgovori : 5


Dendrobium chrysotoxum

Sem brskala po netu in nasla, kot zanimivost. Tudi nekateri od vas imate tega dendrobiumcka doma, pa po moje ne za te namene.

Bulang Orhideja 2009

Da bi bil čaj sladek že pri prvih poparkih, so ustvarili mešanico tega čaja s cvetovi orhidej. To je edinstvena in najdragocenejša čajna mešanica na svetu,
nebeška mešanica. Začimba orhideje, ki je odlična tudi kot čaj,
je seme zlate orhideje Dendrobium chrysotoxum. Tako kot čajevec,
raste v pragozdovih, pogosto ...
Preberi več : Dendrobium chrysotoxum | Ogledi : 2889 | Odgovori : 8


bršljanu bledijo listi

imam navaden bršljan ki ima pisane listke.zanima me zakaj so mu začeli tako bledeti listi.prov belkasti ratujejo.zalivam ga enkrat tedensko oz.po potrebi!
Preberi več : bršljanu bledijo listi | Ogledi : 1769 | Odgovori : 0


Katera orhideja?

Zdravo

Za rojstni dan sem dobila tako orhidejo:

http://farm3.static.flickr.com/2221/232 ... 736637.jpg

Zraven ni pisalo imena rože. Malo sem pobrskala in ugotovila, da je ali sorte Odontoglossum Colmanara Jungle Monarch »Everglades« ali pa Onicidium Jungle Monarch »Everglades«. Zanima me, katero je njeno pravo ime. Pa še kakšno prijazno dušico, ki ima tako rastlino, bi prosila, da napiše, v kakšnih rastnih pogojih najbolj uspeva (temperatura,lega, zalivanje...)

Najlepša hvala za pomoč.

katarina
Preberi več : Katera orhideja? | Ogledi : 2281 | Odgovori : 1


Vanda - sušenje lista

Eden od listov na sredini rastline se je začel sušiti. Je lahko kaj resnega?
Zakaj se je sploh začel sušiti? Cvetovi in korenine so v redu. Na vrhu poganjajo novi listi. Po listih je ne škropim (se vidi kako so umazani :wink: )

http://www.shrani.si/f/12/ol/24QytUyI/img6197.jpg
Preberi več : Vanda - sušenje lista | Ogledi : 3399 | Odgovori : 7


Lepljiva snov na orhidejah

Ker se je v zadnjem času pojavilo kar nekaj vprašanj na to temo, sem sklenila, da s tem v zvezi napišem nekaj stavkov, vabim pa vse, ki se na to temo še kaj bolj spoznate, da temo dopolnite, popravite ali kako drugače obogatite s svojim znanjem:

Lepljiva snov na orhidejah, ki se kaže v obliki kapljic:
- Po navadi se te sladke medene kapljice pojavijo v času, ko se pripravlja orhideja na cvetenje; s tem ...
Preberi več : Lepljiva snov na orhidejah | Ogledi : 18514 | Odgovori : 1


Fungicid

Zivjo,
zanima me, ce kdo ve kje bi lahko dobila sistemski fungicid primeren za orhideje v majhni kolicini.
Ker ne vem tocno s cim se spopadam bi rada fungicid sirokega spektra. Sem hotela Bavistin pa so mi v Kaliji ponudili samo 50 kilsko vreco.

Previcur bi sicer lahko vzela, samo me skrbi, ker je namenjen zatiranju ozjega stevila gliv.

Kaj pa vi uporabljate?

Glede na simptome sicer sumim, da bi lahko bil virus, samo bi ...
Preberi več : Fungicid | Ogledi : 3539 | Odgovori : 9


prozorna snov na orhideji

prosim povejte mi če kdo ve zakaj ima moja orhideja lepljivo prozorno snov na steblih in na listih??ker sploh nikjer ne piše od tega in res ne vem kaj naj ??
Preberi več : prozorna snov na orhideji | Ogledi : 2880 | Odgovori : 4


prozorna snov na orhideji

zanima me zakaj moja orhideja phaleopisis(upam da je praw napisano ker sem na pamet napisala.) ima na steblu tako lepljivo prozorno snov?ali je normalno? še to me zanima kako naj ravnam v poletnem času z njo ker je popoldne izpostavljena soncu?moznost imam samo na okenski polici,drugje je pretemen prostor...pa še ta težava je da nimam možnosti zagrnitve okna. :x še kar me skrbi kako bo pšoleti ker ...
Preberi več : prozorna snov na orhideji | Ogledi : 2894 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610