Danes je 17 maj 2024, 12:10

Novice Novice od Mesojede rastline

Zemljevid od Mesojede rastline » Forum : Mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Zalivanje dionej!

Ali je potrebno dionaeje pršiti? Ali jih samo zalivamo v podstavek?
Hvala!
Preberi več : Zalivanje dionej! | Ogledi : 3161 | Odgovori : 1


Šotna zemlja

Ali je za podlago dionej dobra rjava šota, ki jo dobiš v kaliji in če dodaš še kremenčevega peska? Ko delaš mešanico šote in k. peska se morata ta dva ločiti ali sta lahko med sabo zmešana?
Hvala!
Preberi več : Šotna zemlja | Ogledi : 3356 | Odgovori : 1


Nepenthes alata

pozdravljeni!
Ze od nekdaj sem si zelel imeti to mesojedko in sedaj jo imam. Tu, na vasem forumu sem izvedel nekaj nasvetov, vendar ne vseh. Sprasujem vas ali se ta mesojedka prsi po listih ali casicah (v notranjosti). Ce se, me zanima koliko? Prebral sem, da se lahko hrani z musicami ali muhami? Ce se, mi prosim svetujte kolikokrat.
Za lazje razumevanje naj vam povem, da so casice velike cca 20 cm.

najlepsa hvala
Preberi več : Nepenthes alata | Ogledi : 3901 | Odgovori : 2


Cvetni prah

Zanima me če lahko cvetni prah s čopičem narahlo odstraniš s cveta dionee in ga hraniš v neki vakumsko zaprti vrečki dalj časa ali se cvetni prah po času izniči - je neuporaben?
Preberi več : Cvetni prah | Ogledi : 4044 | Odgovori : 5


Past dionej

Zanima me do katere velikosti zraste dionejin list - tu mislim samo na past (usteca)? :?:
Preberi več : Past dionej | Ogledi : 4828 | Odgovori : 7


Šotni mah tudi v travi!

Boste rekli, da nimam pojma! Ni res, šotni mah lahko najdemo tudi med travo, a pozor ne najdemo ga kjerkoli in kadarkoli. Najdemo ga lahko v času nalivov ali deževnih "dob". To pomeni, da se takrat nahaja pod večjo travo, kjer ima dovolj vlage in svetlobe. Vendar ni vsak mah šotni mah. Nekateri mahovi uspevajo tudi, ko je zemlja suha, ta ne. Če smuknemo in pogledamo pod kakšno večjo travo kaj hitro opazimo, da se ...
Preberi več : Šotni mah tudi v travi! | Ogledi : 5531 | Odgovori : 6


Kisla šota

Kako mora biti šota kisla mislim s cim jo pokisliš (s kisom=ne ne sej se hecam), res ne vem kako?
Hvala! :lol:
Preberi več : Kisla šota | Ogledi : 8165 | Odgovori : 8


Cvetovi dionej

V cvetličarni, ko sem nakupoval dionejo sem zasledil da je imela ena od njih že cvet. Ali to pomeni, da je dioneja stara že več let?
HVALA!
Preberi več : Cvetovi dionej | Ogledi : 5327 | Odgovori : 10


Vlažnost dionej

Lahko damo na lonček plastično vrečko in s tem dobimo neke vrste terarij ali ne? In vrečko vsak dan za trenutek odstranimo da rastlina dobi kisik? Do sedaj imam vrečko samo na praznem lončku z mahom. Je to prav?
Preberi več : Vlažnost dionej | Ogledi : 4269 | Odgovori : 3


Listi muholovk

Ali se lahko listi dionej režejo,če so slabotni, da ne čakaš da sami po dolgem času odpadejo. Ali s tem pospešimo rast dionee ali jo zaviramo?
Preberi več : Listi muholovk | Ogledi : 2944 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610