Danes je 20 maj 2024, 19:41

Novice Novice od Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Zemljevid od Mediteranske, subtropske in tropske rastline » Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Na pomoč - črvi

Imam pomarančo in limono pa so se mi v zemlji zaredili nekakšni črvi pa ne vem kaj bi to bilo. So sive barve največji so celiki približno centimeter in debeli približno pol centimetra. Izgledajokot kakšne bube od metuljev. Zakopani so tudi do 7 cm globoko. Jih je polno v enem loncu sem jih našel 40 pa še nisem vseh pobral. prosim pomagajte kaj bi to lahko bilo in kako se jih znebit!!!!!!! ...
Preberi več : Na pomoč - črvi | Ogledi : 3593 | Odgovori : 3


bonsai

Pozdravljeni!

Iz odrezanega dela bonsai-a mi je uspelo vzgojiti nov bonsai, ki sicer ni tako lep kot ti, ki so naprodaj, pa vendar je bil do nedavnega cisto spodobno majhno drevesce (vrste ne poznam, ker mi je bil podarjen brez imena). Potem, ko sem mu hotela zagotoviti boljse zivljenjske pogoje in sem ga presadila, pa je vidno zacel pesati. Ker sem ga zelela ohraniti, sem ga obrezala in odstranila odvecne uvele liste, vendar je bonsai ...
Preberi več : bonsai | Ogledi : 4391 | Odgovori : 3


agrumi

Pozdravljeni!

Cisto po nakljucju je v koritu z rozami zrasel poganjek, ki bi lahko bil posledica semena limone, pomarance ali mandarine. Vendar ne znamo ugotoviti, kaj od tega je pognalo. Ali mi lahko poveste, kako lahko najhitreje ugotovimo, kaj je pognalo, saj je zdaj rastlina velika ze cca 30 cm in cisto spodaj ze malo leseni, ima pa tudi trnje. Podatek rabimo zato, da jo bomo znali pravilno vzgajati.

Hvala za vas cas in vase ...
Preberi več : agrumi | Ogledi : 3607 | Odgovori : 1


oljka iz koščice

lahko vzgojiš oljko iz koščice olive iz kozarca?se jo lahko ima tudi kot sobno rastlino ali je to nemogoče(seveda dokler ne zraste preveč!)?
Preberi več : oljka iz koščice | Ogledi : 5699 | Odgovori : 2


granatno jabolko

(sploh ne vem če sem dala to pod pravo temo) kje se lahko kupi granatno jabolko-je to zunanja rastlina ali se jo ima v hiši, uspeva samo v sredozemlju?!
Preberi več : granatno jabolko | Ogledi : 21416 | Odgovori : 16


mravlje

zanima me zakaj je na moji limoni in pomaranči tolikov mravelj. sem že pogledal če imajo slučajno uši pa jih ni. Rastline bujno cvetijo in normalno rastejo. ali lahko že sedaj odrežem en poganjek ali moram počakati do jeseni?
Preberi več : mravlje | Ogledi : 3287 | Odgovori : 1


Kako najprimerneje vzdrževati Bougenvilio

Prosim, če mi poveste, kako zalivati in gnojiti Bougenvilio. Eni trdijo, da jo poleti vsak teden gnojimo, drugi to odsvetujejo. Kam jo namestiti čez poletje in čez zimo.
Poldi
Preberi več : Kako najprimerneje vzdrževati Bougenvilio | Ogledi : 8420 | Odgovori : 4


citrus

Iz koščic limone mi je pognalo kar nekaj poganjkov, ki so sedaj veliki okrog 10 cm. Zanima me nadaljnja vzgoja rastlin, kdaj cepitit,...
Preberi več : citrus | Ogledi : 11941 | Odgovori : 15


citrus

imam limono,visoko približno 70 cm ,ki cveti,postavljena na balkonu,ima tudi nekaj zasnov plodov vendar pa me moti da listi niso lepo zeleni . listi rahlo rumenijo , zato nevem kaj bi to lahko bilo ? prosim za nasvet,kaj storiti.
Preberi več : citrus | Ogledi : 4305 | Odgovori : 2


citrusi literatura

zanima me kje bi dobil čimveč literature lahko tudi na internetu o citrusih. nekaj vem sam iz izkušenj pa bi rad vedel še več.
Preberi več : citrusi literatura | Ogledi : 4520 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron