Danes je 26 apr 2024, 06:57

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

SASAFRAS ALBIDUM

Delam herbarije,zaradi lepih listov sem si posadila zgoraj navedeno rastlino.
Sedaj sem izvedela, da je tudi strupena.
Zanima me ČE SO LISTI ŽE OB DOTIKU STRUPENI in ALI JE ŠKODLJIVA ŽIVALIM?
Če kdo ve kaj več o tej rastlini prosim za informacije, hvala
Preberi več : SASAFRAS ALBIDUM | Ogledi : 9160 | Odgovori : 2


Skorš-Sorbus domestica

Kje bi lahko našel kakšen skorš?
Preberi več : Skorš-Sorbus domestica | Ogledi : 9971 | Odgovori : 3


Ameriški jesen-Fraksinus americana

Prosim če mi kdo pove kje se nahaja kakšen ameriški jesen, da bi ga lažje našel.
Preberi več : Ameriški jesen-Fraksinus americana | Ogledi : 9551 | Odgovori : 2


oranžne lise na listih hrušk

na mldih hruškah so se mi pojavile temno oranžne lise ali kdo ve kaj bi to bilo '
prosim za pomoč
hvala
Preberi več : oranžne lise na listih hrušk | Ogledi : 8644 | Odgovori : 0


Vaška lipa - kako zaščititi...

Pozdravleni!

V samem središču vasi stoji stoletna vaška lipa, ki pa je bila pred leti nespametno obrezana s strani enega sovaščana. Odprte "rane" drevesa niso tako velike vendar so postale luknje in idealen prostor za naselitev žuželk, vode...vse kar vodi k zmanjšanju vitalnosti ali celo propadu drevesa. Rad bi zaščitil drevo in me zanima če mogoče kdo ve kako bi to storil z najnižjimi stroški. Cepilna smola bi bila pri takem drevesu verjetno predraga? Slišal ...
Preberi več : Vaška lipa - kako zaščititi... | Ogledi : 9404 | Odgovori : 0


VZGOJA BRESKVE

Pozdravljeni!

Sam sem velikokrat poskusil iz pečke vzgojiti breskvo. Po nekaj tednih sem vedno obupal. Zanima me, kako naj jo posadim in da vzklije. Ali naj jo oluščim, ter posadim samo kar je v notranjosti, ali naj posadim pečko direktno iz sadeža v zemljo, zalijem in čakam da vzklije? Zanima me tudi kako naj zalivam med kaljenjem?
Preberi več : VZGOJA BRESKVE | Ogledi : 28579 | Odgovori : 24


Sladkorni javor

Kdo mi zrihta en sladkorni javor,ponos Kanade. Če ga kdo lahko,prosim če se oglasi. Ali pa če mi nekdo pove kje bi ga lahko našel da naberem semena.
Preberi več : Sladkorni javor | Ogledi : 17916 | Odgovori : 15


Pterocarpus rotundifolius

lani so bile popularne čebele, pa sem nabavil nekaj semen dreves in grmovja za ta namen... spet eksotika, za katero verjetno še nihče ni slišal... recimo, da je to to, čeprav iz takšnih eksperimentov največkrat dobim kar regrat :mrgreen:

Slika
Preberi več : Pterocarpus rotundifolius | Ogledi : 8800 | Odgovori : 1


Kaj posaditi sedaj...

Pozdravljeni!

Pred 3 leti sem na Krku kupil cedro;prvo leto je prezimila v ogrevani garazi,potem sem jo presadil pred hiso in jo obcudoval v njeni lepoti ter cakal,da zraste do svoje velikosti.In spomladi sem ugotovil,da je posusena...in tako je danes bila izkopana in je koncala v peci...mi je pa zanjo zelo zal.
In sedaj je dilema kaj posaditi na mestu kjer je rasla cedra;sadnega drevja je dovolj;rad bi nekaj res lepega,kar zraste v nepreveliko drevo,cveti,se ...
Preberi več : Kaj posaditi sedaj... | Ogledi : 10769 | Odgovori : 5


Cepljenje Japonskega javorja na podlago navadnrga javorja?

Živjo!

Zanima me, če mogoče kdo ve, če je sploh mogoče cepiti japonski javor na podlago "navadnega", "domačega" javorja.

:?: :?: :?: :?: :?: Hvala!
Preberi več : Cepljenje Japonskega javorja na podlago navadnrga javorja? | Ogledi : 10704 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610