Danes je 28 apr 2024, 09:27

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

OBREZOVANJE MIMOZE

Pozdravljeni!
Doma imamo dve leti staro mimozo,ki je že kar precej zrsla in bi jo bilo potrebno obrezati,pa ne vem kako.Slišala sem,da se jo menda ne sme rezati,ampak jo je poterbno lomiti.Ker ne vem kaj narediti vas lepo prosim za pomoč.
Preberi več : OBREZOVANJE MIMOZE | Ogledi : 8040 | Odgovori : 6


Platana...

Pozna kdo ta velikanska drevesa? Ne vem, če je to sploh pravo ime zanje, tako da, če kdo pozna pravo ime (tudi latinsko), lepo prosim, če ga napiše.
Sam se namreč lotevam vzgoje teh dreves iz semena, toda z njimi nimam nikakršnih izkušenj. Vsakemu, ki mi lahko kakorkoli pomaga s kakšnim nasvetom, se najlepše zahvaljujem.

LP
Preberi več : Platana... | Ogledi : 3468 | Odgovori : 1


Odstranjevanje korenin in drevesnih štorov

Pred kratkim smo posekali visok borovec in ta teden nameravamo posekati še enega. Tak štor je nemogoče izkopati zato me zanima, če kdo pozna sredstvo, ki pospešuje proces razpadanja štorov, kako se imenuje in kje se ga dobi.

Hvala za odgovor.

Pozdrav,
Preberi več : Odstranjevanje korenin in drevesnih štorov | Ogledi : 3903 | Odgovori : 0


bolezen javorja

Na listih belega javorja se pojavljaji nekakšni izrastki, ki se na koncu včasih rdeče obarvajo. Eni pravijo, da je to kapar, eni da je to neko glivično obolenje. Tudi v rasti zaostaja za drugimi javorji. Sem škropil z insekticidi in herbicidi, pa po moje ni kaj prida pomagalo. Kaj mislite, da bi to lahko bilo ?
Preberi več : bolezen javorja | Ogledi : 3685 | Odgovori : 0


Dve vrsti zraščeni skupaj

Recimo, da spada tema v to rubriko, čeprav ne čisto.

V moji soseščini raste eno staro drevo, vrbo, na kateri izraščata dve smreki. Vrba ima več kot pol metra premera, smreki pa sta debeli okoli 10 cm in visoki vsaj 4 m. Izraščata na višini 1,8 m.

Ali so taka drevesa kje evidentirana? Ali jih je potrebno zaščititi kot naravoslovno znamenitost? Kdo se s tem ukvarja? Še kdo pozna tako drevo?
Preberi več : Dve vrsti zraščeni skupaj | Ogledi : 2689 | Odgovori : 1


Višina cepljenih mačic

Zanima me kako visoko zrastejo cepljene mačice? Vrtnar mi je rekel, da ne bodo višja kot so zdaj, okrog 1m? In da je to odvisno od višine podlage. Ali to drži? Hvala!
Preberi več : Višina cepljenih mačic | Ogledi : 3518 | Odgovori : 2


evkaliptus

V nekem prospektu sem zasledila Eucalyptus gunnii. Prebrala sem, da je listje tega drevesa srebrno-modre barve, ter da krasno diši. Ima mogoče kdo od vas kaj več izkušenj s tem drevesom? Ga je mogoče potrebno obrezovati? Kdaj je najboljši čas za sajenje,.........?
Preberi več : evkaliptus | Ogledi : 55323 | Odgovori : 29


sramežljivka (mimosa poudica)

Kje bi lahko kupila sramežljivko-vem da jo imajo v botaničnem vrtu.
Preberi več : sramežljivka (mimosa poudica) | Ogledi : 12958 | Odgovori : 19


Kakšno drevo

Imam manjši vrt na Goriškem, ki je precej izpostavljen poletni pripeki in je tudi precej sušen. Zanima me kakšno okrasno drevo ali grm bi lahko posadil na ta vrt ?

lp,
Damijan
Preberi več : Kakšno drevo | Ogledi : 9188 | Odgovori : 2


ACER PALMATUM CRISPIFOLIUM

Lep pozdrav, zanima me če mi lahko kdo pove kje lahko dobim necepljen ACER PALMATUM CRISPIFOLIUM, oz. kako ga pridobim s cepljenjem


Hvala LP.
Preberi več : ACER PALMATUM CRISPIFOLIUM | Ogledi : 4908 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610