Danes je 26 apr 2024, 09:04

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

katero drevo je to

Ali kdo pozna to drevo visoko je cca 5m

LP :?:
Preberi več : katero drevo je to | Ogledi : 9951 | Odgovori : 2


Catalpa bignonioides

Rada bi kupila katalpo, vendar so cepljene precej drage, zato me zanima, če je možno, da kupim navadno katalpo in jo obrezujem v takšno krošnjo, kot jih imajo cepljene (nana)?
Višina ob dobavi je cca 80 cm.

Tole sem gledala.
http://www.bakker.si/izdelek/ameriska-katalpa/

Hvala za vse nasvete.
Preberi več : Catalpa bignonioides | Ogledi : 10918 | Odgovori : 2


NEZNANO DREVO - ZELEN SADEŽ

Ob prihodu adventnih praznikov se vsako leto podam v star park, blizu mojega kraja in nabiram različne vejice in plodove za pripravo adventnega venčka .

V tem parku sem našla zelene plodove ( PRILAGAM SLIKO ) , zanima me kako se imenuje drevo in sadež.

http://shrani.si/f/2t/Mz/JCf6fI7/picture-002.jpg

http://shrani.si/f/1u/Iu/1Ex53c9I/1/picture-001.jpg

Lp Nadja
Preberi več : NEZNANO DREVO - ZELEN SADEŽ | Ogledi : 11604 | Odgovori : 3


Brest -sadike

Nikjer ne najdem ponudnika sadik za brest (Gorski brest (Ulmus glabra), Poljski brest (Ulmus minor) in Vez ali Dolgopecljati brest ( Ulmus laevis). Naprošam poznavalce za nasvet, kje najti sadike?
Preberi več : Brest -sadike | Ogledi : 11550 | Odgovori : 7


japonski javot-bolezen

Imam okoli 3 leta star Acer palmatum "Dissectum Garnet"

Vse do letošnjega leta je bil v odličnem stanju,sedaj pa je pričel dobivati po vejah neko sivo prevleko,kot plesen.Tudi med listi se pojavljajo bele pike kot neki vatni kosmiči. kaj je narobe in z čim mu pomagati.Posajen je v posodo primerne velikosti,tudi gnojilo in zemlja naj bi bila ustrezna.

Že vnaprej hvala za morebitno pomoč!
Preberi več : japonski javot-bolezen | Ogledi : 9488 | Odgovori : 0


Japonski javor - beli listi?

Pozdravljeni!

Na zelenem pahljačastem japonskem javorju so na eni veji listi postali beli.

Mogoče kdo ve, kaj je vzrok tega?

Hvala!
Preberi več : Japonski javor - beli listi? | Ogledi : 9964 | Odgovori : 0


Kdaj posekati lipo

Včasih malo rezbarim in bi rad vedel kdaj je najbolje sekati lipo. Ob kateri luni.
Hvala za odgovore
Preberi več : Kdaj posekati lipo | Ogledi : 9447 | Odgovori : 0


Mali jesen - Fraxinus ornus

Med tem ko gledam teme o vseh tropskih in subtropskih rastlinah ki sploh niso tako zanimive me zanima, zakaj nihče ne piše NIČ o malemu jesenu ki je avtohtona rastlina in tako zelo lepo cveti spomladi da si bol mal kter sploh lahko predstavla. Mali jesen je ena od prezrtih rastlin v sloveniji in bi kot okrasno drevo lahko prekosila marsikatero drugo vrsto saj ima velike rumene cvetove in zelo vpada v naravno slovensko podobo ...
Preberi več : Mali jesen - Fraxinus ornus | Ogledi : 14785 | Odgovori : 7


Potaknjenci

Dobil sem rastne hormone za olesenele rastline. Zdej bi pa prosil če mi nekdo napiše točen postopek in vse kar rabim vedeti za delanje potaknjencev jeseni. Ali jih lahko uporabim za vse vrste,predvsem drevesa?
Preberi več : Potaknjenci | Ogledi : 9812 | Odgovori : 1


Obrezovanje javorja Royal Red

Za hišo imamo na sončni legi posajen mlad javor vrste Acer Platanoides "Royal Red" (prilagam tudi sliko), ki odlično uspeva. Posadili smo ga pred tremi leti, ko je bil visok kaka dva metra, zdaj pa vrh gre proti četrtemu metru.
Zanima me, kdaj se to drevo obrezuje. Na spletu sem našel kup različnih odgovorov (v glavnem pravijo "nikar spomladi", ampak v največji vročini ali pa v zimskih mesecih), v mestni vrtnarni so mi rekli spet ...
Preberi več : Obrezovanje javorja Royal Red | Ogledi : 13535 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610