Danes je 29 apr 2024, 09:14

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

obrezovanje po presaditvi?

lep pozdrav.zanima me če je dobro da obrežem bonsai,po tem ko sem ga presadil in uredil(skrajšal)korenine,ali je bolje da sedaj počakam in ga pustim čisto pri miru.
Preberi več : obrezovanje po presaditvi? | Ogledi : 14124 | Odgovori : 5


Karere vrste je ta bonsai

Dobil sem ta bonsai (prilagam sliko )pa mu rumenijo listi kaj je narobe z njim (katere vrste je)
Preberi več : Karere vrste je ta bonsai | Ogledi : 4515 | Odgovori : 2


čas za obrezovanje?

lep pozdrav vsem skupaj_najprej bi rad pohvalil forum ker mi je bil že v veliko pomoč.zdaj pa imam spet eno vprašanje.kdaj je najbolj primerni čas za obrezovanje in žičenje bonsaia-je to v obdobju pospešene rasti ali ko mu začnejo odpadati listi8zimsko obdobje)
Preberi več : čas za obrezovanje? | Ogledi : 4103 | Odgovori : 1


Samo vprašanje

Koliko, bi lahko bil star ta primerek - cca 80 cm visok?

Kje bi lahko bil postavljen ?
kakšna bi lahko bila cena zanj ?
Me zanima, ker bi si ga želel kupiti.

Hvala za kakšno sugestijo!
Preberi več : Samo vprašanje | Ogledi : 4178 | Odgovori : 2


PINCIRANJE

LEP POZDRAV VSEM SKUPAJ.ZANIMA ME KAJ POMENI PINCIRANJE BONSAIEV,IN KAKO SE TO DELA?HVALA LEPA ZA ODGOVORE ?:
Preberi več : PINCIRANJE | Ogledi : 5350 | Odgovori : 5


Vabilo na BIOEXO

Vsem ljubiteljem eksotike sporočam, da bo ta konec tedna (14. in 15. april 2007) potekala razstava eksotičnih živali, letos tudi prvič v kombinaciji sredozemskih rastlin in sočnicami iz botaničnega vrta.

Razstava je v Ljubljani, na Biotehnični fakulteti, nasproti oddelka za biologijo, v velikem rastlinjaku. (To je nasproti od ZOO-ja in čez potoček od oddelka za agronomijo.)
Potekala bo v soboto 14. in nedeljo 15. aprila 2007, od 9.00 do 19.00 ure.

Več pa najdete na ...
Preberi več : Vabilo na BIOEXO | Ogledi : 2869 | Odgovori : 0


zemlja za bonsai

zanima me če kdo ve kje se kupi zemlja za bonsai
Preberi več : zemlja za bonsai | Ogledi : 5236 | Odgovori : 2


a bi mi kdo prosm pomagal glede bonsaia

mam en bonsai pa ne wem ker je pa bi pomoć rabu
Preberi več : a bi mi kdo prosm pomagal glede bonsaia | Ogledi : 6589 | Odgovori : 9


pomoč!!!

Za darilo sem dobila bonsai in niti nevem katera vrsta je, da bi se lahko pozanimala kako naj skrbim zanj...
Preberi več : pomoč!!! | Ogledi : 69643 | Odgovori : 5


fikus retusa-bonsaj

Pozdravljeni.Hja,ugotovila sem,oziroma nekdo mi je rekel,da naj bi bil moj bonsaj,fikus retusa.nekdo drug mi je pa rekel,da to sploh ni bonsaj,ampak nekaksna bulba-deblo..kaj pa vem za kaj se gre.Pa recimo,da mi je tisti nekdo iz bonsajkluba-preko interneta povedal,da je bonsaj-fikus retusa.Kso pozna to vrsto in mi lahko da par nasvetov,kako ga vzgajati,oziroma najbolj me zanima ce ga lahko prsim z vodo po listih...kako ga zalivati.danes sem ga prvic zalila in to tako,da sem ga namocila ...
Preberi več : fikus retusa-bonsaj | Ogledi : 4803 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610