Danes je 29 apr 2024, 01:56

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Vrsta Serissa bicolor ali dvobarvna serisa

Imam serisso bocilor 8)
ali dvobarvno seriso
in prosim da mi kdo pove kaj o:

-negi
-zalivanju
-o osvetlitvi
-obrezovanju
-karkoli in kadarkoli



hvala!
Preberi več : Vrsta Serissa bicolor ali dvobarvna serisa | Ogledi : 3074 | Odgovori : 0


MEDNARODNA RAZSTAVA BONSAJEV

22. IN 23. MAJA BO V SALONU PORSCHE AVTA NA VEROVŠKOVI VELIKA MEDNARODNA RAZSTAVA BONSAJEV. VABLJENI!!!!
Preberi več : MEDNARODNA RAZSTAVA BONSAJEV | Ogledi : 10761 | Odgovori : 15


mah na kamnu



živijo :D

zelo rad bi dodal kakšen lep kamen k svojim bonsajem in zanima me kako bi poskrbel , da bi mah rasel na kamnu .


že vnaprej se zahvaljujem za pomoč


lp :D
Preberi več : mah na kamnu | Ogledi : 6706 | Odgovori : 10


SEMENA

Živjo vsem!

Prosim, prosim, prosim za semena, ki jih imate odveč. Jaz si jih lahko bolj malo privoščim, rada pa sejem in gledam, kako raste nekaj novega.

Hvala

LP
Preberi več : SEMENA | Ogledi : 3903 | Odgovori : 5


Bonsai

Hej!(spet jaz)Prosim vas (že spet)če kdo kaj ve o bonsaiu ime Sagarethia theezans! Prosim vas za kakšen nasvet o zalivanju, gnojenju, svetlobi, sploh priporočljivo če ga kdo ima, naj pove kaj koristnega!hvala
boc PS Čimprej
Preberi več : Bonsai | Ogledi : 6434 | Odgovori : 2


kako začeti

ojla
sem navdušen za gojenje bonsajev, začelo se je tko da sem našel zelo majhen javor eno leto nazaj in ga posadil v posodo. potem sem kmalu potaknil fikus benjamina. okej prvo vprašanje je kje naj pri nas kupim orodje za delo z bonsaji?
kako naj se znebim zelo malih črvičkov v zemlji, so bele barve in obožujejo vlago :cry: ?
želel bi kupit ...
Preberi več : kako začeti | Ogledi : 7283 | Odgovori : 7


GNOJENJE

BONSAI !!

SEM ZAČETNIK PRI GOJENJU BONSAJ-A.ZANIMA ME KDAJ GA NAJ GNOJIM IN KAJ JE NAJBOLJ PRIPOROČLJIVO SREDSTVO ZA GNOJENJE .

ZANIMA ME TUDI :KO SEM GA DOBIL JE IMEL POLNO LISTOV SEDAJ PA SO MU IZPADLI.ZAČELI SO RASTI NOVI (DIVJAKI)KOT TEMU REČEMO PO DOMAČE.S ČEM GA NAJ GNOJIM DA BO SPET OŽIVEL.
Preberi več : GNOJENJE | Ogledi : 4782 | Odgovori : 4


Na pomoč na tleh pri bonsai-ju so majhni hroščki.

Ta ko kot naslov pove.Če kdo slučajno ve kaj soeto ali so škodljivci ali kaj.Imam bonsai zelkova serrata.Na bonsai ni nobenih belih nitk ki zgledajo kot vata.

Hvala vam za odgovore.LP luka
Preberi več : Na pomoč na tleh pri bonsai-ju so majhni hroščki. | Ogledi : 4679 | Odgovori : 3


Na bonsai odpadajo listiki in bledijo

Imam bonsai zelkova serata(oprostite ker ne vem kako se točno napiše vrsta)in mi odppadajo listki nekateri pa bledijo prosil bi vas za pomoč.
Pa kako se to zaliva.

Lp in hvala za vse.
Preberi več : Na bonsai odpadajo listiki in bledijo | Ogledi : 4670 | Odgovori : 1


odgovor

Jaz imam tudi zelkova serata(ne vem kak se tocn napise)in ga vsak dan spricam in je cist lep dubu sm ga 18.11.2003 8)
Preberi več : odgovor | Ogledi : 3913 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610